• تاریخ انشار: ۲۹ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3352
  • 1,308 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

با الگو گیری از شخصیت حضرت فاطمه معصومه‹س›، از ایشان تجلیل بکنیم

n00115536-b

امروز چهار شنبه طی مراسمی از سوی مسئولین نهاد علمی فرهنگی سیمای ولایت در شهر مزار شریف از فرارسیدن دهه کرامت؛ میلاد با سعادت حضرت معصومه ‹س› و حضرت امام رضا‹ع› تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.   در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی ؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های […]

امروز چهار شنبه طی مراسمی از سوی مسئولین نهاد علمی فرهنگی سیمای ولایت در شهر مزار شریف از فرارسیدن دهه کرامت؛ میلاد با سعادت حضرت معصومه ‹س› و حضرت امام رضا‹ع› تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.

 

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی ؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف طی سخنانی گفت که این دنیا قوانین خاصی دارد و  چرخه دنیا نیز باید از این قانونی که خداوند متعال قرار داده پیروی بکند و معجزه و کرامت  دو تخلفی است که طبق خواسته خداوند، از این قانون سرپیچی می کنند.

 

وی افزود که معجزه مختص پیامبران است و کرامت مختص اولیای خداوند است؛ کسانی که خداوند را عبادت می کنند، نماز شب را بر پا می کنند، نماز را اول وقت می خواند به واجبات و شرعیات خود اهمیت میدهند، چنین فردی که در راه راست باشد و از خداوند تبعیت کند، خداوند به او کرامت می دهد.

 

حجت الاسلام موسوی در ادامه علاوه کرد: حضرت مریم ‹س›، حضرت فاطمه زهرا‹س›، حضرت زینب‹س› از بانوان با کرامت  هستند و از جمله بانوانی که در تاریخ کرامت ایشان به ثبت رسیده است، حضرت فاطمه معصومه ‹س› می باشد.

 

وی در ادامه گفت که از شعائر باید تجلیل بکنیم، اما این تجلیل واقعی را باید در زندگی خودمان پیاده بکنیم و از حضرت فاطمه معصومه ‹س› الگو گیری بکنیم. اگر خانمی نمونه های اخلاقی حضرت فاطمه معصومه ‹س› را در زندگی اش پیاده و عملی بکند او در واقع از آن حضرت تجلیل کرده است.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف افزود: امروز با فضای رسانه ای و سایبری موجود در دنیا که اکثریت با شبکه های اجتماعی دسترسی و ارتباط دارند، رسانه از بمب اتم نیز خطر ناک تر است› دشمن با راه اندازی جنگ نرم پایه های اعتقادی مردم و جوانان را ضعیف می کند.

 

وی گفت: مادر ۹۵ درصد تعلیم  و تربیه را در خانواده بر عهده دارد و مادر خانواده باید در این قسمت متوجه باشد و باید بدانیم که سریال های گوناگون ترکی که امروز از طریق تلویزیون ها نشر می شوند، این ها مادر ها را مورد هدف قرار داده اند.

 

حجت الاسلام موسوی علاوه کرد که اگر می خواهیم با دشمن مبارزه بکنیم، باید حواسمان جمع باشد. از روزی که این سریال ها در کشور های اسلامی انتشار یافته، آمار طلاق و خشونت افزایش یافته که این پیامد تماشای همان سریال ها می باشد.

 

وی همچنان خطاب به حاضرین مخصوصا جوانان و دانشجویان حاضر در این محفل گفت که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در نظر دارد تا به زودی کلاس های اعتقادی که به صورت تصویری می باشد و ارتباط به مذهب خاصی نداشته و جوانان را از نظر فطری بیدار می کند بر گزار نماید.

 

به گفته وی، این دوره کلاس اعتقادی در گذشته نیز در بسیاری از کشورها دایر شده و بسیاری از جوانان که حتی اهل نماز نبوده اند، به خواندن نماز تشویق شده و حتی نماز شب را بر پا می کنند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>