• تاریخ انشار: ۳ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 13545
  • 508 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

با شناخت سیره و منش ائمه معصومین (ع) دچار افراط و تفریط نمی شویم

اگر به دنبال تحقیق و تفحص امور دینی و اساسی خود نرویم و از همه مهم تر معرفت واقعی از پیامبر (ص)، ائمه معصومین(ع) و سیره و منش آنها کسب نکنیم، در عملکرد خود دچار افراط و تفریط می شویم.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مراسم عزاداری شب چهارم محرم الحرام در حسینیه شهید […]

اگر به دنبال تحقیق و تفحص امور دینی و اساسی خود نرویم و از همه مهم تر معرفت واقعی از پیامبر (ص)، ائمه معصومین(ع) و سیره و منش آنها کسب نکنیم، در عملکرد خود دچار افراط و تفریط می شویم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مراسم عزاداری شب چهارم محرم الحرام در حسینیه شهید مصباح از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس با حضور اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

 

در این مراسم ، سید جواد حسینی یکی از اعضای بخش دانشجویان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با بیان این که شیری که در کودکی خوردیم با عشق امام حسین (ع) بوده، افزود: یا حسین هایی که پدران ما می گفتند در تک تک سلول های ما وجود ریشه ای دارد.

 

حسینی اعتدال را یکی از نکات مهم زندگی خواند و گفت: اسلام، دین اعتدال است آنچنان که خداوند در آیه (۱۴۳) از سوره بقره می فرماید: “و همان گونه [ که شما را به راه راست هدایت کردیم ] شما را امتی میانه [ و معتدل و پیراسته از افراط و تفریط ] قرار دادیم تا [ در ایمان ، عمل ، درستی و راستی ] بر مردم گواه باشید و پیامبر هم گواه بر شما باشد.”

 

این فعال فرهنگی خاطر نشان کرد: اگر در تک تک کار های زندگی روزمره خودمان اعتدال مورد توجه قرار بگیرد قطعا خیلی از مشکلات رفع می شود همانطور که رسول خدا در راه و روش خود اعتدال را در پیش می گرفت و آن را در جامعه بر قرار می ساخت.

 

نامبرده تصریح کرد: ما شیعیانی هستیم که مسلمانی و شیعه بودن را به ارث بردیم و اگر به دنبال تحقیق و بایدها و نبایدها نرویم و از همه مهم تر معرفت واقعی از پیامبر (ص)، ائمه معصومین(ع) و سیره و منش آنها کسب نکنیم، در عملکرد خود دچار افراط و تفریط می شویم.