• تاریخ انشار: ۲۲ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 26367
  • 370 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بداخلاقی و ضعف معنویات انسانی محصول سبک زندگی غربی

دنیای غرب نظریات دانشمندان چون مارکس و ایدولوژی های سکولاریزم را در جامعه تطبیق کردند اما حالا دچار مشکلات روحی و اخلاقی هستند و جوانان باید با الگوگیری از سبک زندگی بزرگان دین و اصطلاحات بزرگ اسلامی که انسان ساز و جامعه ساز است پیروی کنند.   حجت الاسلام سید حامد موسوی کارشناس مسائل دینی […]

دنیای غرب نظریات دانشمندان چون مارکس و ایدولوژی های سکولاریزم را در جامعه تطبیق کردند اما حالا دچار مشکلات روحی و اخلاقی هستند و جوانان باید با الگوگیری از سبک زندگی بزرگان دین و اصطلاحات بزرگ اسلامی که انسان ساز و جامعه ساز است پیروی کنند.

 

حجت الاسلام سید حامد موسوی کارشناس مسائل دینی پیرامون الگو برداری از زندگی پیامبر و اهلبیت (علیه السلام) و اهمیت ولایت مداری همزمان با ایام دهه کرامت گفت: سبک زندگی رضوی در واقع الگوگیری از انبیاء و ائمه معصوم می باشد و پیروی از آموزه های امام رضا (ع) بهترین راه حل برای بیرون رفت از مشکلات فعلی کشور است.

 

وی افزود: جهان امروز بخصوص ممالک اسلامی به رهبر و ولی مجتهد نیاز دارد نه به ترامپ و این و آن، اگر اداره و قدرت سیاسی یک حکومت در دست سرپرست مجتهد قرار داشته باشد قطعا جامعه در درجه های بالای از اخلاقیات، نظم، امنیت و تقوا میرسد.

 

همچنان تعدادی از دانشجویان در بخش نظریات گفتمان دانشجویی آوا گفتند: مشکلات فعلی جمهوری اسلامی افغانستان سر چشمه در بی توجهی به ارزش های دین می باشد.

 

 

این دانشجویان ادامه دادند: دنیای غرب نظریات دانشمندان چون مارکس و ایدولوژی های سکولاریزم را در جامعه تطبیق کردند اما حالا دچار مشکلات روحی و اخلاقی هستند چراکه غرب از بی دینی نتیجه نگرفت ما مسلمانان چرا دنباله روی راه آنان باشیم چرا از شخصیت های چون پیامبر و ائمه معصوم الگو نگیریم، جوانان بیایید با هم از سبک زندگی بزرگان دین و اصطلاحات بزرگ اسلامی که انسان ساز و جامعه ساز است پیروی نماییم.

 

دفاتر خبرگزاری آوا و مرکز تبیان از پنج سال بدین سو گفتمان دانشجویی را در بخش های سخنرانی کارشناسان، ابراز نظر دانشجویان در پشت تربیون و پرسش و پاسخ برای آگاهی بیشتر جوانان و دانشجویان هر هفته روز جمعه ساعت ۸:۳۰ صبح با موضوعات اجتماعی، فرهنگی، علمی، دینی و سیاسی برگزار می کند.