• تاریخ انشار: ۱۷ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2679
  • 1,498 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بدون اصلاح فردی و اجتماعی، اگر ۲۴ ساعت با امام زمان(عج) باشیم، امتیاز محسوب نمی شود

سالروز ولادت امام زمان(عج) فرصت مناسب، برای اصلاحات فردی و اجتماعی مسلمانهاست ازسالروز ولادت با سعادت آخرین حجت خدا در روی زمین حضرت مهدی موعود(عج) در مسجد جامع محمدیه غرب کابل با حضور جوانان و نو جوانان، فرهنگیان و دانشجویان و اقشار مختلف مردم گرامیداشت به عمل آمد.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام […]

سالروز ولادت امام زمان(عج) فرصت مناسب، برای اصلاحات فردی و اجتماعی مسلمانهاست

ازسالروز ولادت با سعادت آخرین حجت خدا در روی زمین حضرت مهدی موعود(عج) در مسجد جامع محمدیه غرب کابل با حضور جوانان و نو جوانان، فرهنگیان و دانشجویان و اقشار مختلف مردم گرامیداشت به عمل آمد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلیمن سید عیسی حسینی مزاری، نماینده تام الاختیار مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان و رییس عمومی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان که دراین محفل صحبت می کرد ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت این روز میمون و خجسته گفت: این روزها فرصت مناسبی برای اصلاح فردی و اجتماعی و مهیا کردن زمینه ظهور حضرت حجت می باشد.

 

به گفته این کارشناس دینی، کسانیکه در تمام محافل و مجالس شعار پیروی از ائمه معصومین(ع) را سر می دهند، بسیار طبیعی است که دریک چنین شرایطی می توانند خود را ارزیابی کنند و رفتار و گفتار خود را مورد بر رسی قرار دهند که آیا به راستی در زمره منتظران مهدی(عج) قرار دارند یا خیر! آیا اعمال شان مورد پسند آقا است یا خیر؟.

آقای مزاری تاکید کرد: تنها با شعار و صحبت کردن نمیشود خود را پیرو اهل بیت(ع) د انست و امام زمانی قلمداد کرد، زیرا اگر در رفتار و گفتار ما اصلاحات رونما نشود و از نگاه عملکرد خود را نسازیم شعار دادن هیچ سودی ندارد.

به گفته او، گاهی اوقات از خداوند می خواهیم که امام زمان خود را ملاقات کنیم و همچنین دعا می کنیم که ظهور حضرت مهدی(عج) فرا برسد و در آن زمان حضور داشته باشیم، البته این درخواست ها زمانی مناسب خواهد بود که ما اصلاح شده باشیم.

 

به گفته این عالم دینی، اگرما اصلاح شده نباشیم و طبق آرمان و اهداف امام زمان، خود را نساخته باشیم، دیدار آنحضرت فایده ندارد و حتی اگر بیست و چهارساعت با او باشیم امتیازی محسوب نخواهد شد.

او گفت: تاریخ گواه است، کسانیکه ده ها سال دنبال پیامبراسلام(ص) حرکت کردند و به آن حضرت اقتدا کردند اما پس از رسول خدا در برابر ولی خدا و امام برحق امت اسلامی، حضرت علی(ع) شمشیر کشیدند.

 

به گفته وی درصورتی که مصاحبان رسول خدا(ص) که سالها در زیر سایه آن حضرت زندگی کردند اصلاح نشدند و امام زمان خود را نشناختند، چگونه ممکن است که ما با یک بار دیدن امام زمان اصلاح شویم و پیرو او باشیم، بنا بر این امام زمانی بودن و اصلاح نفس و درون خود، کار بس دشوار است که مراقبت های شدید را می خواهد.

به عقیده او، اگر ما از درون، محمدی، علوی، حسنی و حسینی و امام زمانی نباشیم، این ادعا ها و این ای کاش گفتن ها هیچ سودی را به ما نمی رساند.

 

 

به باور او، اگر ما مسلمان ها خود را ساختیم و مطابق برنامه و خواست حضرت ولی عصر(عج) حرکت کرده و درتمام ابعاد زندگی تعادل را حفظ کردیم در آن صورت اگر امام زمان را هم نبینیم از پیروان او خواهیم بود.

به گفته نماینده حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، اگر برنامه زندگی ما بر اساس امیال نفسانی باشد و رفتار فردی و اجتماعی ما برمبنای مادیات صورت بگیرد و حقوق والدین و همسایه ها را در نظر نگریم، دست به ظلم و ستم و صد ها جنایت دیگر بزنیم، امام زمان گفتن و مکه رفتن و اعمال از این قبیل هیچ فایده نخواهد داشت، زیرا تا از درون تغیراتی در انسان بوجود نیاید از ظاهر سازی و لقلقه زبان کاری ساخته نیست.

 

به گفته او، دراین روز ها باید امام زمان را وسیله قرار داده و از خدا بخواهیم که ما را به عنوان شیعه واقعی زینت برای خاندان اهلبیت قرار دهد نه شین و مایه سرافکندگی آنان.

وی اظهارداشت: حواس ما باید جمع باشد که تا نخواهیم خود را اصلاح کنیم، خداوند هرگز نمی خواهد، و او هیچگاه کارمفت و مجانی برای ما نخواهد کرد.

 

 

اگر ما در خانه بنشینیم و هیچ کاری انجام ندهیم خداوند نه در درون ما حرکت و تحولی ایجاد می کند و نه عزت و عظمتی به ما می دهد و نه دیدار و همراهی امام زمان(عج) را به ما میسر خواهد ساخت و نه سعادت و سر بلندی به ما می دهد.

اینکه خداوند گفته است تعزمن تشا و تذل من تشا به این معنی نیست که ما در زندگی از خود هیچ حرکتی نشان ندهیم و برای به دست آوردن عزت تلاش نکنیم، خداوند هم به ما همه چیز عنایت کند، از عدالت خداوند به دور است که بدون تلاش به انسان چیزی بدهد.

 

 

به گفته آقای مزاری از انصاف بدور است، کسیکه سالها تلاش کرده، اعمال نیک انجام داده، جهنم برود و آنکه یک روز رویش را طرف قبله نکرده او را در دنیا عزت بدهد و در آخرت نیز به بهشت ببرد.

آقای مزاری تاکید کرد: خداوند بهشت را به بها می دهد نه به بهانه و ما وقتی به سعادت می رسیم که نماز یومیه ما درست باشد، اعمال ما مطابق قوانین و مقرات اسلامی باشد و انفاق در راه خدا داشته باشیم، تا بهای بهشت را پر داخت کرده باشیم.

 

 

او گفت: این نمازهای که اکثراً ما می خوانیم نماز نیست، زیرا اصلاً متوجه این نیستیم که در برابر چه کسی ایستاده هستیم و این واقعاً زیان بزرگ است در زندگی ما.

امروز تمام معضلات ومشکلاتی که در بین ما مسلمین وجود دارد از اوضاع عمومی معلوم است که به دلیل عدم توجه به خدا است و یک نوع مشکلات دینی و معنوی در بین ما حاکم است که ناشی از اعمال ما می باشد.

بنا براین باید گفت که با این گونه اعمال که نمی توان به امام زمان رسید. زیرا رسیدن به امام زمان از یکسو تلاش و ریاضت می خواهد و نیز از راه مناسب باید به او رسید و از در باید وارد شد که ما را به مقصود برساند.

به گفته آقای مزاری، علما و فقها نایبان امام زمان هستند که می توانند درعصر غیبت راه گشای مردم باشند واین تنها راه رسیدن به امام زمان است.

 

 

به گفته وی، یکی از نایبان برحق امام زمان(عج) درعصرکنونی امام خمینی”ره” بود که توانست در زندگی خود قدم درجای قدم های ائمه بگذارد، بنا براین اگر ما به تبع این رفتار امام خمینی”ره” قدم های خود را در جای قدم های این مرد بزرگ گذاشتیم آنوقت می توان ادعا کرد که ما امام زمانی هستیم.

اگر ما به راستی از صحبت ها و فریاد های امام خمینی “ره” درس نگرفتیم و اثراتی از روش ومنش آن بزرگ مرد، در زندگی ما پیدا نشد باید بدانیم که از امام زمان دور هستیم.

 

 

امروز جانشین و خلف صالح امام خمینی امام خامنه ی است که این آقا در راس قله مبارزات اسلامی حضور جدی دارد و در راس هرم یک حرکت جهادی در کل دنیا قرار دارد. بنا بر این پیروی از او نیز یک ضرو رت است.

امروز جبهه کفر و اسلام در سراسر جهان معلوم است و رهبران هر دو جبهه مشخص است، کسانیکه در راس جوامع اسلامی قرار دارند مانند امام خامنه ی و امثال او، باید آنان را شناخت، که چه کسانی هستند و چه ارتباطی با امام زمان دارند، آنگاه اعمال خود را بر اساس آنچه این رهبران خردمند دستور می دهند اصلاح کنیم و سپس ادعا کنیم که ما پیروهستیم و در این صورت امام زمان نیز از ما راضی خواهد بود.