• تاریخ انشار: ۱۰ دلو ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5940
  • 1,335 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای بیرون رفت از وضعیت کنونی جریان های اسلامی باید هماهنگ و همسو و در نهایت متحد شوند

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، می گوید که شرایط کنونی کشور نیازمند همسویی و وحدت جریان های اسلامی است.   حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، روز (جمعه) در دیدار با مسوولان حرکت اسلامی مردم افغانستان و تلویزیون محلی سفیر در ولایت […]

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، می گوید که شرایط کنونی کشور نیازمند همسویی و وحدت جریان های اسلامی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، روز (جمعه) در دیدار با مسوولان حرکت اسلامی مردم افغانستان و تلویزیون محلی سفیر در ولایت بلخ، گفت: شرایط فعلی کشور نیازمند هماهنگی و همسویی و در نهایت وحدت جریان های اسلامی است و ما زمانی می توانیم از این وضعیت به سلامت بیرون شویم که در همسویی و وحدت با سایر جریان های اسلامی قرار داشته باشیم.

 

آقای مزاری افزود: ممکن است ما بغض هایی نسبت به بعضی مخالفان خود داشته باشیم ولی باید اغماض و چشم پوشی صورت گیرد و برای بهتر شدن وضع کشور نباید به معضلات داخلی – تصفیه حساب با جریان های داخلی- بپردازیم.چه اینکه دشمن مشترک ما قدرتمند بوده ابتدا لازم به نظر می رسدهمگی علیه آن بسیج و متحد شویم و هماهنگ وهمسو به مبارزات اسلامی خود تداوم ببخشیم. اینجاست که نوبت اصلا به پرداختن به مسایل داخلی و اختلافات کوچک و پیش پا افتاده نمی رسد.

آقای مزاری خاطر نشان کرد که همسویی علاوه بر خود جریان ها برای جامعه نیز مفید است و بر عکس، تشنج و تفرقه برعلاوه جریان ها قطعاً باعث آسیب رسیدن به جامعه نیز است.

 

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان همچنان از سید سید ظاهر مسرور رئیس نمایندگی حرکت اسلامی مردم افغانستان و سیدعبدالله مسرور رئیس تلویزیون سفیر، بابت تاسیس تلویزیون محلی سفیر، در شهر مزار شریف نیز تقدیر کرد و افزود: امروز جنگ اصلی در دنیا رسانه ای است و استکبار جهانی با تمام ساز و برگ تبلیغی علیه اسلام صف آرایی کرده و بسیاری از جنگ ها را ازطریق کارهای رسانه ای پیش می برد، پس لازم به نظر می رسد جریان های اسلامی نیز از استفاده از این ابزار غافل نمانده با تمام قدرت دراین عرصه وارد شوند و ما حضور تلویزیون سفیر را در صحنه فعالیت های رسانه ای در این راستا بسیار مفید و ارزشمند می دانیم و با وصف اینکه کار بسیار دشوار و با فراز و فرودی است اما امیدوارم که مسؤلان این تلویزیون با تحمل تمام معضلات پیشبرد کار در راستای بالا بردن بهره دهی این تلویزیون، بیش از پیش بکوشند.

وی گفت؛ هرکاری به ویژه رسانه آنگاه با توفیق بالا به پیش خواهد رفت که صد در صد اسلامی عمل کرده با توکل برخدا و با گره خوردن با نام ائمه معصومین(علیهم السلام) به خصوص نام و راه حضرت امام حسین(ع) و سایر شهدای کربلا، برنامه تولید و پخش نماید. آنگاه همانگونه که خداوند بزرگ قدرت مطلق است حامی اینگونه حرکت ها خواهد بود و همانطور که اهداف و برنامه های ائمه معصومین(علیهم السلام) به خصوص نام و یاد و راه امام حسین(ع) فراگیر و رو به گسترش و توسعه است، هرکاری هم که با توسل به آنان باشد، دوامدار، گسترده و فراگیر خواهد گردید.

آقای مزاری خطاب به صاحب امتیاز تلویزیون محلی سفیر گفت که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در جهت های مختلف آمادگی همکاری با شما را دارد.

 

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ابراز امیدواری کرد که این تلویزیون در جهت پخش و نشر تفکر اهلبیتی بیشتر از این موفق باشد.

وی خاطر نشان کرد که این تلویزیون سعی کرده است تا کارش دینی باشد و برای کمک به دین خدا نشرات پخش می کند، از همین رو به هیچ وجهه شکست نمیخورد.

 

آقای مزاری تاکید کرد که کار رسانه ای یک کار بسیار مشکل می باشد و دست اندرکاران تلویزیون محلی سفیر نیز باید با استقامت و صبر بیشتر به راه شان ادامه دهند.

مزاری هم چنان از حضور پر رنگ و جدی آنان در مراسم تجلیل از بیست و یکمین سالگرد شهادت شهید علی اکبر مصباح تشکر و قدردانی نمود و تاکید کرد که این این رفت و آمدها مایه دلگرمی و تشویق بوده و باید بیش از آنچه که قبلاً بوده، صورت گیرد.

 

در همین حال سید ظاهر مسرور، نماینده پیشین مزار شریف در مجلس نمایندگان و رئیس نمایندگی حرکت اسلامی مردم افغانستان در ولایت بلخ، گفت که در ده سال گذشته ما همیشه طرفدار صلح و وحدت میان جریان های سیاسی در مزار شریف بودیم و در زمینه صلح با آنان پیش قدمی نموده ایم.

آقای مسرور افزود: برای فروکش شدن اختلافات میان جریان های سیاسی نیز بیشترین تلاش خود را انجام داده ایم و در هیچ نقطه ای ما پیشگام جنگ و جنجال نیستیم.

 

وی خطاب به رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت که شما افتخار ما هستید و ما خود را همیشه جز تشکیلات شما میدانیم و از نصایح مفید شما کمال استفاده را میبریم.

سید عبدالله مسرور، وکیل شورای ولایتی مزار شریف و صاحب امتیاز تلویزیون محلی سفیر نیز در این دیدار گفت که هدف از تاسیس تلویزیون محلی سفیر، ترویج فرهنگ اهلبیت و تبلیغ آموزه های اسلامی در شهر مزار شریف می باشد.

آقای مسرور افزود: انگیزه اصلی از ایجاد این تلویزیون این بود که در شهر مزار شریف رسانه های آنچنانی که در راستای تبلیغ آموزه های دینی کار کنند وجود نداشت و ما بر آن شدیم تا این تلویزیون را در این شهر تاسیس کنیم.

وی خاطر نشان کرد که این تلویزیون از بدو تاسیس تا کنون کوشش کرده است تا در همین راستا به پیش برود و نشرات ارایه کند.

 

آقای مسرور تاکید کرد که برنامه های تلویزیون سفیر از آغاز تا کنون صد در صد اسلامی بوده و در همان مسیر خواهد بود.

به گفته آقای مسرور؛ زمانیکه ما هجمات فرهنگی غرب را می بینیم که در جهت تخریب زیربنا های اساسی ما کار می کند نگران می شویم و کوشش می کنیم تا ما نیز دست به کار های فرهنگی بزنیم و جلو هجمات آنان را بگیریم.

گفتنی است که در اخیر این دیدار، رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و هیئت همراه از بخش های مختلف تلویزیون سفیر دیدن نمود.