• تاریخ انشار: ۲۳ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 9787
  • 998 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای شناخت علی(ع) باید به سخنان پیامبر(ص) رجوع کنیم

حضرت علی(ع) خلیفه مسلمین بود و دردی را حس می‌کرد که باعث می‌شد آن‌حضرت در تاریکی شب به در خانه کسانی برود که محتاج لقمه نانی بودند و به همین دلیل اگر کسی می‌خواهد علی(ع) را بشناسد، باید به سخنان پیامبر(ع) رجوع کند. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین “خادم‌حسین هدایتی” مسوول بخش […]

حضرت علی(ع) خلیفه مسلمین بود و دردی را حس می‌کرد که باعث می‌شد آن‌حضرت در تاریکی شب به در خانه کسانی برود که محتاج لقمه نانی بودند و به همین دلیل اگر کسی می‌خواهد علی(ع) را بشناسد، باید به سخنان پیامبر(ع) رجوع کند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین “خادم‌حسین هدایتی” مسوول بخش علما و مبلغین مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در مراسم تجلیل از سیزدهم رجب؛ سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین علی(ع) در شهر سالن اجتماعات مرکز تبیان در هرات اظهار داشت: مهمترین اصل در اسلام عدالت است و یکی از دردهای بزرگ جامعه ما نیز نبود عدالت است.

به بیان وی، نبود عدالت آنقدر برای جامعه‌ی ما سخت و سنگین است که امروز اگر از یک کودک تا پیرمرد سوال کنیم، می‌گوید نبود عدالت برای ما درد است.

هدایتی همچنین خاطر نشان ساخت که باید از ولادت تا شهادت علی را خوانده و از نحوه زندگی و حکومت‌داری آن‌حضرت درس بگیریم.

او در ادامه سخنانش اذعان داشت که آن‌حضرت خلیفه مسلمین بود و دردی را حس می‌کرد که باعث می‌شد علی(ع) در تاریکی به در خانه کسانی برود که محتاج لقمه نان بودند.

به بیان این فعال فرهنگی در هرات، آموختن از زندگی حضرت علی(ع) و پیاده‌سازی آن در جامعه اسلامی، باعث رفع مشکلات زیادی می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که برای شناخت علی(ع) باید به سخنان پیامبر(ص) رجوع کنیم و اگر علی(ع) را بشناسیم، مشکلات زیادی از جامعه‌ی ما حل می‌شود.

هدایتی افزود که امام فخررازی از علمای بزرگ اهل‌سنت می‌گوید که گفتار پیامبر(ص) سنت است و باید دید که پیامبر(ص) چه سخنانی در مورد حضرت علی(ع) بیان داشته است.

به بیان این عالم دینی، پیامبر(ص) فرموده که یک ضربه علی(ع) در جنگ خندق بهتر از عبادت جن و انس است.

وی همچنین به بیان سخنان بزرگان غیر مسلمان در مورد حضرت علی(ع) پرداخت و افزود که “جرج جرداق” از نویسندگان مسیحی در کتابش می‌نویسد که من مسیحی هستم، اگر بگویم مسیح از علی (ع) بالاتر است عقلم اجازه نمی‌دهد، و اگر بگویم علی (ع) از مسیح بالاتر است دینم اجازه نمی‌دهد.