• تاریخ انشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 8920
  • 1,210 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای قدرتمند ساختن افغانستان باید سیاست شما مبتنی بر تدین باشد

حسینی مزاری در همایش اهل بیت و رسانه؛ حضرت زینب و سرداری، پیروان و سربازی خطاب به سران حکومت و مقامات گفت که اگر علاقه دارید در راستای قدرتمند ساختن افغانستان تأثیرگذار باشید باید سیاست شما مبتنی بر تدین باشد به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز گذشته مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در دفتر […]

حسینی مزاری در همایش اهل بیت و رسانه؛ حضرت زینب و سرداری، پیروان و سربازی خطاب به سران حکومت و مقامات گفت که اگر علاقه دارید در راستای قدرتمند ساختن افغانستان تأثیرگذار باشید باید سیاست شما مبتنی بر تدین باشد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز گذشته مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در دفتر مرکزی خویش در کابل همایش تحلیلی «اهل بیت و رسانه؛ حضرت زینب، و سرداری، پیروان و سربازی» را با حضور اقشار مختلف مردم برگزار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان که به عنوان سخنران اصلی در این همایش صحبت می کرد، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبرا(س) و همچنین تسلیت به مناسبت وفات سید مظفر دره صوفی از نویسنده های توانمند در عرصه های فرهنگی و رسانه ای کشور، به تحلیل و چگونگی نقش حضرت زینب در عرصه رسانه و همچنین تداوم امامت در جامعه پرداخت.

 

آقای مزاری به روز پرستار در ایران اشاره کرد که این کشور سالروز میلاد حضرت زینب(س) را به این عنوان نامگذاری کرده گفت: با توجه به بُعد حضور زینب کبرا(س) در عرصه نگهداری از خانواده حضرت امام حسین(ع) بعد از روز عاشورا و مادری کردن برای اطفال یتیم و بی سرپرست و پرستاری از امام سجاد(ع)؛ طبیعی است که این بُعد شخصیت(پرستاری) حضرت زینب (س)، بُعد خیلی مهمی به نظر برسد.

 

ایشان اما به یک بُعد دیگر این خانم بزرگ و شخصیت الگو اشاره کرد و افزود: از بُعد پیام رسانی و تبلیغ اهداف امام حسین(ع) و بلند کردن فریاد عاشورائیان و رسوا کردن دشمنان خاندان عصمت و طهارت (ع) حضرت زینب یک الگو است.

وی در تکمیل سخن خویش افزود: اگر چه هر دو بُعد مهم است چه در بعد پرستاری که اگر حضرت زینب(س) نبود ممکن بود آسیب هایی به امامِ بعد از امام حسین(ع) یعنی امام سجاد(ع) برسد و وجود امامت به خطر بیافتد و اصلا تداوم امامت با خطر جدی مواجه شود، پس در این عرصه و در این بُعد حضور حضرت زینب(س) به عنوان حافظ وجود امامت و تداوم این خط و تضمین کننده تداوم خط رسول الله و ولایت امیرالمومنین و حسن و حسین (ع) تعبیر می شود.

 

این فعال رسانه ای کشورمان به بُعد تبلیغ و رسانه ای بودن حضرت زینب(س) پرداخت و عنوان داشت: اگر حضرت زینب(س) در این عرصه نمی بود حتی اگر امام سجاد زنده می بود و بعدش امام باقر هم زنده می بود و سلسله امامت از نظر جسمی تداوم پیدا می‌کرد اما از نگاه معنوی بحث امامتی مطرح نمی‌شد، چون اصلاً اسلامی معنی پیدا نمی‌کرد تا امامت در آن از جایگاهیبرخوردار گردد، اگر زینب در کربلا نمی‌بود آن شعر معروف است که “کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود” صدق پیدا می کرد.

 

سالروز میلاد حضرت زینب(س) روز خبرنگار معرفی شود

ایشان تصریح کرد: زینب(س) اگر در عرصه پیام رسانی نمی بود هدف امام حسین (ع) مبنی بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر و تلاش برای احیای اسلام به نتیجه نمی‌رسید، قیام امام حسین برای احیای اسلام، مبارزه با خرافات و طاغوت و برای نجات مسلمان ها بود تا اسلام را در متن زندگی انسان ها بیاورد.

وی در تکمیل بحث الگو بودن حضرت زینب(س) در موضوع پرستاری و رسانه افزود: حضرت زینب (س) در هر دو بخش پرستاری و پیام رسانی، برای همه نه فقط برای خانم ها، برای همه بشریت الگو است، برای همه مسلمان ها می تواند سرمشق باشد، هم در عرصه مادری و پرستاری و خدمت کردن به اهل و عیال خود، خانواده، اطرافیان خود و همچنین سایرین و فداکاری برای جامعه انسانی و بشری و هم در عرصه تبلیغ اسلام، هم در عرصه پیام رسانی اهلبیت عصمت و طهارت.

آقای مزاری تصریح کرد: چون خودم از اهمیت کار رسانه مطلع هستم و میدانم این حرکت و این شغل و این حرفه چه تاثیراتی در سرنوشت انسانی دارد، قطعاٌ به بُعد رسانه ای بودن حضرت زینب(س) توجه بیشتر می کردم و امروز را روز خبرنگار اعلام می کردم.

 

با دست خالی هم می شود کار کرد اما باید مولفه های اصلی کار را در اختیار داشته باشیم

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در پاسخ به انتقاد کسانی که عنوان می کنند برای کار کردن در عرصه زنان امکانات کم است و فعالیت نمی توان کرد، با طرح چندین سوال با این مضمون که در سرزمین کربلا امام حسین با کدام امکانات در راستای اجرا و تحقق خواسته های خدا قیام کرد؟ کاروانیان کربلا را کدام مرجع دینی و مذهبی حمایت کرد؟ یا اصولا حضرت زینب با چه امکاناتی قد علم کرد و تحولی در دنیای بشریت ایجاد کرد که بنیادهای طاغوت و اسکتبار را با مخاطره مواجه کرد؟، اظهار داشت: ما باید به این نتیجه برسیم که خواهران و برادران، با دست خالی می شود کار کرد، با نبود امکانات می شود کار کرد، با کمبود امکانات میشود کار کرد، اما به شرطی که ما آن مولفه های اصلی کار را در اختیار داشته باشیم، ما آن مولفه ها و عواملی که باعث پیروزی یک حرکت می شود آن را در اختیار داشته باشیم، اگر آن مولفه ها را داشتیم حرکت ما اثر گذار است، حرف ما در قلوب انسانها حضور پیدا می کند و سلطان قلب ها می شود و قلب ها را جهت می دهد.

 

مدیر مسئول روزنامه انصاف به رویکرد مبارزات و بُعد رسانه ای حضرت زینب(س) پرداخت و گفت: سوال اینجاست که حضرت زینب(س) با نبود امکانات چگونه توانست در برابر جبهه بزرگ رسانه ای دشمن به پیروزی و موفقیت برسد چون بنی امیه و در رأسش یزید تلاش داشتند که اصلاً خط پیامبر(ص) و علی(ع) را از روی زمین محو کنند.

 

وی به جبهه قوی رسانه ای اما باطل مقابل حضرت زینب(س) اشاره کرد و عنوان داشت: قبل از آغاز حادثه عاشورا اینها حرکت های بسیار وسیع رسانه ای را قبل از جنگ و قبل از کشتن روی دست گرفتند و اکثریت جامعه آن روز طرفدار بنی امیه و یزید شدند و حرف های یزید و سایر فرماندهان یزید در عرصه های اجتماعی آن روز تاثیرگذار بود و مردم را جهت می داد تا جایی که حتی کسانیکه در جنگ کربلا و روز عاشورا حضور داشتند حرکت خود را حرکت عبادی و اسلامی می پنداشتند و برای خدا و برای بدست آوردن رضایت خداوند متعال در صحنه حضور پیدا می کردند. اما در آن طرف، در عرصه حرکت رسانه ای حضرت زینب(س) فقط خودش است، حالا نهایت حضرت امام سجاد(ع) است که در مجلس شام یک سخنرانی کرد ولی بقیه کارها توسط خود حضرت زینب(س) انجام می شود، دست اندرکار تیم رسانه ای حضرت زینب (س) فقط خودش است، اما در جبهه مخالف یزید در راس و صدها نفر دیگر صف کشیده اند و با تمام توان دارند کار می کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری به مقایسه ابزارهای دست داشته حضرت زینب(س) و تیم رسانه ای دشمن پرداخت و افزود: ابزار رسانه ای در اختیار زینب(س) خود و زبانش است و فرصت هایی که به دست می آورد، اما در آن طرف در جبهه دشمن، منابر، جارچی ها، شعرا، ادبا، قضات، روحانیون درباری، شخصیت های اجتماعی، اراکین دولتی همه اینها به عنوان ابزار رسانه ای در اختیار دستگاه بنی امیه بودند.

 

آقای مزاری با طرح این سوال که هیچ امکانات اقتصادی در اختیار حضرت زینب(س) نبود اما آن طرف تمام امکانات اقتصادی آن روز دنیای اسلام در اختیار یزد بود چه شد که حضرت زینب(س) موفق شد و نگذاشت فریاد امام حسین(ع) ناقص بماند و جلو صدای آن حضرت گرفته و مسدود شود و در سرزمین کربلا محصور بماند؟ عنوان کرد: ۵ مؤلفه باعث شد که حرکت رسانه ای حضرت زینب(س) به پیروزی برسد.

 

مدیریت خوب یکی از عوامل پیروزی حضرت زینب(س) در جنگ رسانه ای با دشمن

دبیر کل حزب اسلامی تبیان مدیر خوب را به عنوان اولین مؤلفه و دلیل پیروزی حضرت زینب(س) اشاره کرد و گفت: مدیر خیلی مهم است که چه کسی باشد، از چه خانواده باشد، تربیت یافته کدام خانواده باشد و چه چیزهایی را تربیت یافته باشد؟

وی افزود: طبیعتاً حضرت زینب(س) که مدیر این تیم است متولد خانواده علی و فاطمه و منتسب به این خانواده است. از نگاه تربیت هم تربیت یافته دستان پر توان علی(ع) است. اگر چه در دامان مادری مثل حضرت فاطمه الزهرا(س) متولد شده بود اما در خدمت و اختیار پدر قرار داشت و در حیطه اختیارات و مدیریت تربیتی ایشان تربیت شده بود. وی در کنار امام حسن و امام حسین بود؛ حضرت زینب تا روز عاشورا از این امام بزرگوار فرا گرفته بود حتی تا آخرین لحظه که حضرت امام حسین با خواهرش حضرت زینب (س) صحبت می کرد به ایشان راهکار نشان می داد. می گفت که بعد از من چه حرکتی داشته باش و چه رسم و رسومی را در پیش بگیرد.

 

آقای مزاری اظهار داشت: یک چنین شخصیتی مسوول این تیم است، طبیعی است که در حرکت رسانه ای مدیر خیلی مهم است اگر به خصوص در عرصه حرکت های اسلامی باشد و بخواهد یک خط رسانه ای دینی و اسلامی را جهت دهد، مدیر باید مدیری باشد که از یک خانواده قابل اعتماد باشد. خانواده ای باشد که پدر مومن و متدین، مادر مومنه و متدینه و در دامان آنها تربیت خوب یافته و آموزش دیده باشد.

 

وی گفت: این اولین مولفه تیم رسانه ای حضرت زینب (س) بود که در پیروزی اش نقش مهم داشت؛ اما تیم مخالف اش یزید که شما میشناسید استاد و معلم اش یک یهودی بود که توسط پدرش استخدام شده بود که یزید توسط این استاد آموزش می دید.

دبیر کل حزب اسلامی تبیان با اشاره به اینکه اگر کسی می خواهد کار رسانه ای اسلامی کند و در جامعه اثرگذار باشد باید اولین مؤلفه و دلیل پیروزی حضرت زینب(س) را رعایت کند گفت: اگر در راس یک رسانه وزین اسلامی یک مدیر نالایق و ناشایسته قرار بگیرد طبیعی است که آن رسانه از اثرگذاری برخوردار نخواهد شد ولو اینکه شما در برنامه های خود متعبد ترین آدم ها و شخصیت های بزرگی را بیاورید، تاثیرگذار نیست چون بستر رسانه ای از یک مدیریت شایسته دینی و آسمانی و الهی برخوردار نیست.

حسینی مزاری تصریح کرد: امروز اگر هر رسانه و حتی رسانه خود ما با مشکلاتی ممکن است مواجه باشد از این ناحیه و در حول این موضوع و در داخل این دایره خواهد بود و ان شاءالله شخصیت های مسلمان و متدینین ما برای رفع این معضل درعرصه رسانه های دینی و اسلامی باید بکوشند و مدیریت ها را مدیریت های ارزشی و خدا خواه بسازند.

 

برنامه مناسب و خوب دومین مؤلفه پیروزی حضرت زینب بر تیم رسانه ای بنی امیه

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) در ادامه سخنرانی خویش در همایش تحلیلی «اهل بیت و رسانه؛ حضرت زینب، و سرداری، پیروان و سربازی» که روز پنجشنبه در سالن اجتماعات مرکز تبیان در کابل برگزار شد، «برنامه» مناسب و خوب به عنوان دومین مؤلفه پیروزی حضرت زینب در برابر جریان رسانه ای دشمن اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت زینب از لحظه ای که از کربلا حرکت می‌کند، به کوفه می رود، بعد شام و بعد هم مدینه می رود. برنامه ای که حضرت زینب در دست تهیه دیده است و بعد گام به گام آنها را تعقیب می کند و مورد اقدام قرار می دهد این خودش خیلی مهم است.

 

وی افزود: ما هم اگر بخواهیم در عرصه فعالیت های رسانه ای توفیق پیدا کنیم و در برابر رسانه های غول استکبار موفق شویم و در جهت ایجاد مصونیت در سرزمین های اسلامی و جهت دهی اذهان انسان ها و سازمان دهی زندگی مسلمان ها و ایجاد اقتدار در بین مردم خود اثرگذار باشیم باید در رابطه با این موضوع توجه داشته باشیم به خصوص کسانیکه امروز رسانه دار هستند و سعی میکنند در این عرصه اثرگذار باشند.

 

 

موقعیت شناسی تأثیر به سزایی در جهت دهی انسان ها دارد

موقعیت شناسی سومین مؤلفه ای بود که حضرت زینب از آن خوب بهره بود و آقای مزاری نیز به آن اشاره کرد.

آقای مزاری گفت: حضرت زینب (س) می داند در کجا و چگونه حرف بزند، در کوفه آن خطبه غرا را در چه شرایطی باید ایراد کند. اگر حضرت زینب(س) موقعیت شناس نبود و نمیتوانست موقعیت های حساس را تشخیص دهد تا حرف بزند، حرفش تاثیرگذار باشد، قطعاً حرکت تیم رسانه ای حضرت زینب(س) شکست میخورد و نمی توانست مطابق اهداف برادر بزرگش عمل کند، بنابراین بین مردم، موقعیت شناسی حضرت زینب(س) بسیار برجسته است.

ایشان خطاب به مردمی که در این همایش آمده بودند گفت: آقایان و خانم هایی که در این عرصه فعال هستند باید توجه داشته باشند که بحث مقتضای حال یا موقعیت شناسی مطلب بسیار مهم در راستای اثر گذاری حرکت های دینی و اسلامی و حرکت سیاسی و تاثیر گذار در جهت دهی انسان ها خواهد بود.

 

 

اگر علاقه دارید در راستای قدرتمند ساختن افغانستان تأثیرگذار باشید باید سیاست شما مبتنی بر تدین باشد

وی سیاست حضرت زینب(س) را چهارمین مؤلفه پیروزی این زن بزرگ اسلام عنوان کرد و بیان داشت: حضرت زینب(س) از سیاست فریب، نیرنگ و سیاست جعل بازی به دور بود. سیاست حضرت زینب سیاست قرآن بود. آنچه را که قرآن و پیامبر اسلام مطرح کرده در برخورد با افکار عمومی جواز می دانست. حضرت زینب از آن سیاست استفاده می کرد به همین خاطر حرکات حضرت زینب و صحبت های حضرت زینب تاثیر گذار بود.

 

این سیاست مدار افغانستان با اشاره به اینکه اگر سیاست، نافی ی دیانت باشد در جهت سازمان دهی انسان ها تاثیر گذار نخواهد بود؛ همچنان اگر دیانت نافی ی سیاست باشد باز هم تاثیر گذار نخواهد بود، تصریح کرد: دین ما عین سیاست ما است و سیاست ما عین دین ما است، هر کسی که بر خلاف این مسیر حرکت کند در حقیقت بر خلاف قرآن عمل کرده است.

وی بیان داشت: کسانی که امروز در عرصه سیاسی حضور دارند اما از مفاهیم اسلامی و مطالب اسلامی استفاده نمی کنند بلکه برخلاف مسیر اسلامی در مسیر انحراف حرکت می کنند اینها نه تنها در راستای جهت دهی جامعه افغانستان تاثیر گذار نیستند، بلکه در راستای تخریب جامعه اسلامی حرکت می کنند.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان خطاب به رهبران حکومت، سیاسیون، احزاب، جریان ها و وزرا گفت: هر کدام تان اگر علاقه دارید در راستای قدرتمند ساختن افغانستان تاثیر گذار باشید و عمل درست داشته باشید باید سیاست تان مبتنی بر تدین باشد. سیاست شما سیاست اسلامی باشد، شما در یک کشور اسلامی فعالیت و حضور دارید، نمی شود که در این کشور مسلمان شما تنها به سیاستی بپردازید که این سیاست نه تنها مبتنی بر دین نباشد، بلکه بر خلاف دین و آموزه های مذهب باشد. طبیعی است که این روند کشور را به فنا و سقوط نزدیک خواهد کرد و امروز اگر مشکلی در سطح افغانستان داریم ناشی از یک چنین سیاست هایی می باشد.

 

حسینی مزاری با توجه به مولفه حرکت رسانه ای حضرت زینب(س) به همه جوامع اسلامی و به همه شخصیت ها از دولت گرفته تا پایین، پیشنهاد کرد که اگر کار سیاسی دارید، سیاست تان باید مبتنی بر دین باشد.

وی خطاب به مقامات گفت که اگر شما سیاست مبتنی بر دین داشته باشید، طبعاً در جهت سازمان دهی کشور و ارتقاء و قدرتمند ساختن کشور موفق خواهید شد.

 

وی در پاسخ به کسانی که معتقدند اسلام، سیاسی نیست گفت: اسلام خودش دین سیاسی است و سیاست اسلامی دینی است و بین سیاست و خود دین هیچ تفاوتی نیست، قرآن برای مدیریت جامعه آمد، پیامبر اسلام برای مدیریت جامعه مبعوث شد و تمام پیامبران الهی برای مدیریت آمدند و در خدمت بشر قرار گرفتند.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) در تکمیل بحث خوش اظهار داشت: مدیریت یعنی همان سیاست، سیاست معنی اش این است که اگر شما بتوانید جامعه انسانی را درست مدیریت کنید یعنی درست سیاست کردید، سیاست و مدیریت با هم و از نگاه من و بنابر تحلیل من یکی است پس بنا بر این علمایی که میگویند آقا سیاسی اش نکن، علمایی که دور از عرصه سیاسی حضور دارند و زندگی می کنند و اگر عمداً این مسیررا بپیمایند دقیقاً در برابر خدا و احکام او قرار گرفته اند.

 

 

کسانی که معتقدند دین از سیاست جداست در برابر خدا قرار دارند

وی افزود: من ازعلمای بزرگواری که تا هنوز با این شعار زندگی کرده اند که سیاست را رها کن، سیاست جدا از دیانت است یا دیانت جدا از سیاست است، می گویم این مسیر را رها بکنند.

 

ایشان خطاب به علمایی که دین و سیاست را از هم جدا می دانند تصریح کرد: اگر این طیف نمی دانند، مطالعه بکنند و بدانند و اگر عمدا این مسیر را ادامه می دهند پس ما باید حساب کار خود را از این چنین علما، از این چنین شخصیت ها جدا کنیم که این گونه شخصیت ها و این گونه علما در مسیر حق قرار ندارند، در مسیر خدا قرار ندارند، بلکه در برابر خدا هستند و در برابر کون و مکان، در برابر قوانین تکوینی و تشریعی خدا قرار دارند.

وی در تکمیل چهارمین مؤلفه پیروزی حضرت زینب در برابر طاغوتیان اذعان داشت: این سیاست حضرت زینب همان سیاست اسلامی و همان سیاست برگرفته از قرآن و اندیشه پیامبر وعلی و فاطمه و حسن و حسین بود، این بود که حضرت زینب در حرکت رسانه ای خود موفق و پیروز می شود و اسلام را برای شما به ودیعه می گذارد و مذهب و مکتب اهلبیت عصمت و طهارت را برای ما و شما به ودیعه می گذارد.

 

هدف باید مقدس و روشن گری افکار و اذهان مردم به سمت خدا باشد

«هدف» پنجمین مؤلفه ای بود که حسینی مزاری در امر پیروزی حضرت زینب در تداوم خط امامت آن را مورد بررسی قرار داد.

وی با طرح این سوال که منظور از حرکت ما رسیدن به چه هدفی است آیا هدف روشن گری مردم و هدایت کردن مردم بسوی خداست یا نه به ذلالت کشاندن مردم و حرکت دادن مردم به سوی طاغوت است، اظهار داشت: اگر حرکت ما به سمت خدا باشد و روشن گری افکار و اذهان مردم به سمت خدا باشد این هدف هدفی مقدسی است و اگر حتی با دست خالی دوستان در راستای این هدف حرکت و حرف زده شود و شعار داده شود پیروزی از آن حرکتی است که با این شیوه و با داشتن این هدف کار می کنند و در صحنه حضور دارند و فعالیت می کنند و عرق ریزی دارند و در نهایت برای به شهادت رسیدن آمادگی دارند.

این فعال فرهنگی و سیاسی کشورمان با اشاره به اینکه اگر امروز علاقه داریم در شرایط موجود قدرتمند باشیم و حرکت ما اثرگذار باشد باید در همه عرصه به حضرت زینب(س) تأسی کنیم، افزود: این اصول و شیوه بسیار مناسبی است برای همه ما و امیدوار هستم که بزرگان، قلم بدستان و اندیشمندان ما در این راستا تحقیق کنند و مطالب تحقیقی ارایه کنند و مردم را از این سرگردانی و بی سرنوشتی نجات ببخشند و افغانستان را از این همه مشکلات نجات ببخشند و در برابر تروریزم و عوامل ناامنی در همه مردم ایجاد مصوونیت کنند تا کشور مقتدر و با عظمت داشته باشیم.

 

 

اگر بر اساس اصول ائمه معصومین عمل کنیم از فردا در کشور تحول ایجاد می شود

وی افزود: اگر امروز ما در حرکت های مبارزاتی خود وامانده ایم، اگر ما می بینیم که دستگاه های قدرتمند رسانه ای دشمن در سراسر دنیا در راستای جهت دهی افکار مسلمان ها موفق عمل می کنند و به نتایج و اهداف شان می رسند، برای این است که ما مسلمان ها بر اساس آن اصولی که ائمه معصومین ما مطرح کرده اند، براساس آن شرایطی که تیم رسانه ای حضرت زینب (س)داشت، عمل نمی کنیم.

 

آقای مزاری گفت اگر ما از همین حالا تصمیم بگیریم که به اصول اسلامی و به اصولی که ائمه معصومین ما مطرح کرده اند برگردیم و براساس آن اصول عمل کنیم، از فردا در کشور تحول ایجاد می شود، از فردا در کشور شرایط خوب رونما خواهد شد، از فردا در کشور لرزه به اندام دشمنان ما ایجاد خواهد شد، دل دوستان ما در داخل و خارج از کشور شاد خواهد شد و ما میتوانیم افغانستان را از این بحران نجات بدهیم، ما میتوانیم دولت و نظامی که امروز با مشکلات مختلف گرفتار شده، را نجات دهیم و حمایت اش کنیم و پایه های این نظام را مستحکم بسازیم تا در راستای مدیریت کشور راحت و قوی عمل کند.

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در بخش دوم سخنان خویش به شخصیت سید مظفر دره صوفی فعال رسانه ای و فرهنگی کشور و یکی از نویسندگان خبرگزاری صدای افغان(آوا) که چندی پیش بر اثر سکته قلبی درگذشت اشاره کرد و گفت: وی نه تنها یک نویسنده، بلکه دارای مکتب فکری و صاحب اندیشه بود.

 

به عقیده آقای مزاری، جامعه فرهنگی افغانستان به وجود مانند دره صوفی نیاز دارد.

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) افزود:، دره صوفی کسی بود که از بدی روزگار شکایت نداشت و به دلیل ویژگی هایی که داشت و افزون بر آن نویسنده ای توانمند بود از این لحاظ برای همه به خصوص فرهنگیان و اهل رسانه قابل احترام است.