• تاریخ انشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۵
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 6458
  • 1,317 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای مبارزه با جاهلیت مدرن شناخت حضرت زهرا (س) الزامی می باشد

حضرت زهرا با کمالات اخلاقی بی نظیر و نیکو و با ویژه گی های ارزشمند خودش جاهلیت عرب را به انزوا کشید و برای مبارزه با جاهلیت امروز در قالب تمدن ها نیز، تنها راه برون رفت و مبارزه شناخت دقیق زهرا (س) می باشد.   به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام […]

حضرت زهرا با کمالات اخلاقی بی نظیر و نیکو و با ویژه گی های ارزشمند خودش جاهلیت عرب را به انزوا کشید و برای مبارزه با جاهلیت امروز در قالب تمدن ها نیز، تنها راه برون رفت و مبارزه شناخت دقیق زهرا (س) می باشد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید حیدر هاشمی؛ امام جمعه شهر مزارشریف در همایش بزرگ “زن از زبان قرآن” و نمایشگاهی از جهیزیه حضرت زهرا (س) که توسط دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزارشریف، برگزار گردیده بود، بیان شد.

 

این همایش عصر (چهارشنبه) با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شده بود، شامل برنامه های متنوعی از جمله سخنرانی، مقاله، سرود، برنامه های تفریحی و سه نمایشگاه بود.

 

امام جمعه شهر مزار شریف به عنوان یکی از سخنران این مراسم، گفت: اگر چه همه ما قرآن داریم و قرآن می خوانیم ولی همین قرآن از قول پیغمبر (ص) مهجور گفته شده است.

nf00124374-1

 

وی افزود که پیامبر وظیفه داشت قرآن را به فرمان الهی و با واسطه جبرئیل امین به مردم برساند و آنها را در چهار محور ” معارف اعتقادی، مقررات اجتماعی، قوانین مدنی و وظایف فردی” به سوی حق دعوت نماید.

 

هاشمی گفت: تمام کلمات پیامبر طبق گفته قرآن کریم وحی منزل است، چرا که پیامبر اکرم (ص) هم راه را بلد است و هم هدف را و اگر ما در این مسیر قرار نگیریم؛ تقصیر از خودمان است.

 

امام جمعه شهر مزارشریف گفت: امروز باید جامعه ی ما بداند که به شدت به قرآن نیازمنداست، امروز دانشگاه ها یا مراکز تربیتی و مراکز دولتی ما نمی توانند نسبت به قرآن بی توجه باشند، چرا که برای برون رفت از وضعیت کنونی فهم و درک قرآن لازم و ضروری است.

 

وی همچنین به مقام و شخصیت زن از زبان قرآن کریم اشاره کرد و گفت که بدون روایات پیامبر (ص)، اصحاب و اهل بیت (ع) نمی توان جایگاه زن را معرفی کرد.

 

هاشمی گفت: در سوره روم و در شش جای این سوره به مسئله زن اشاره می شود و خداوند در آیه ۲۱ می فرماید که ” از نوع خودتان برایتان همسرانی آفریدیم تا بدانها آرام گیرید و میانتان دوستی و رحمت نهاد”.

 

این عالم دینی تاکید نمود: برای مبارزه و برخورد با کسانی که از آدرس اسلام می آیند و زنان را در حد بز و شتران می دانند، نیاز به فهم صحیح و دقیق از قرآن کریم داریم.

 

هاشمی به روایاتی از پیامبر اکرم (ص) در مورد مقام و شخصیت زن اشاره کرد و گفت: پیامبر می گوید: نشستن در کنار همسر ثوابش از اعتکاف در مسجد من بالاتر است و یا وقتیکه مرد به همسرش به نظر رحمت نگاه می کند و همسر نیز به شوهرش با نظر رحمت نگاه کند؛ خداوند نیز به آنها با نظر رحمت می بیند.

 

هاشمی در ادامه صحبت هایش به میلاد امام خمینی (ره) نیز اشاره کرد و گفت: اگر چه او یک انسان و یک روحانیت متفکر است، اما فهم و درک وی گره خورده به پیامبر، خاندانش و مخصوصا حضرت زهرای مرضیه می باشد.

 

امام جمعه شهر مزاشریف گفت: امام راحل صحبت های عمیقی دارند از آن جمله در باره حضرت زهرا (س) می گوید: اوحرکت معنوی خود را با قدرت الهی با دست غیبی و با تربیت رسول لله شروع کرد و تمام مراحل معنوی را طی نمود و به مراحل بالایی رسید.

 

هاشمی گفت :حضرت زهرا با کمالات اخلاقی بی نظیر و نیکو و با ویژه گی های ارزشمند خودش جاهلیت عرب را به انزوا کشید و امروز هم برای مبارزه با جاهلیت در قالب تمدن ها نیز، تنها راه برون رفت و مبارزه؛ شناخت دقیق زهرا (س) می باشد.

 

ایشان تصریح نمودند :روایاتیکه در مورد حضرت زهرا (س) داریم اگر این روایات به گوش زنان و مردان سرزمین ما رسانیده شود،دیگر رسانه های مبتذل و فرهنگ غرب نمی توانند زنان و دختران ما را صید کنند.

 

هاشمی افزود :از ام المومنین عایشه نقل است که می گویید: در کلام و سخن کسی را شبیه تر از فاطمه به رسول خدا ندیدیم، هر گاه او وارد می شد پیامبر به او خوش آمد می گفت دستانش را می بوسید و او را به جای خود می نشاند.

 

 

برنامه های تفریحی، مسابقه و تقدیر از مادران نمونه و بازدید از سه نمایشگاه ” جهیزیه حضرت زهرا (س)، حجاب فاطمی و نمایشگاه کتاب” از دیگر برنامه های این همایش بود.