• تاریخ انشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26410
  • 462 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای مبارزه با فرهنگ غرب باید از بزرگان دین الگوگیری نمود

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام “ناظر علی فصیحی” کارشناس مسائل دینی و اجتماعی در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا با موضوع ” سبک زندگی رضوی ” گفت: امام رضا(ع) منجی عالم بشریت در عصر خود بود این شخصیت بزرگوار دست فقیران را می‌گرفت و صله رحم می کرد و تجلی گاه مظهر انسانیت […]

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام “ناظر علی فصیحی” کارشناس مسائل دینی و اجتماعی در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا با موضوع ” سبک زندگی رضوی ” گفت: امام رضا(ع) منجی عالم بشریت در عصر خود بود این شخصیت بزرگوار دست فقیران را می‌گرفت و صله رحم می کرد و تجلی گاه مظهر انسانیت بود.

 

وی گفت: مسلمانان جهان بخصوص شیعیان باید از زندگی آن حضرت در ابعاد اجتماعی، سیاسی، عبادی، اقتصادی، علمی و فرهنگی الگو برداری نمایند.

 

حجت الاسلام فصیحی افزود: مشکلات فعلی جمهوری اسلامی افغانستان ناشی از ترویج فرهنگ غربی، دوری از ارزش های دینی و عدم آگاهی از زندگی بزرگان دین می باشد.

 

این عالم دین در اخیر سخنانش از جوانان خواست تا از سبک زندگی رضوی الگو برداری کرده جامعه فعلی را رهنمایی و هدایت کنند.

 

همچنان حجت الاسلام “سید باقر سجادی” آگاه مسائل دینی، پیرامون زندگی امام رضا (ع) گفت: از حضرت امام رضا روایت است که فرمود نیکو رفتار کردن یکی از نشانه های مومن است، جامعه فعلی اگر به همین یک‌ نکته فرمایشی امام عمل کند بسیاری از مشکلات فعلی بر طرف می گردد.

 

از سوی، تعدادی از دانشجویان در بخش نظریات گفتمان دانشجویی آوا می گویند: تهاجم فرهنگی غرب، مردم را از ارزش های دینی و سبک زندگی دینی دور ساخته و حال تنها راه حل، سرمشق قرار دادن زندگانی پیامبر و ائمه معصومین می باشد.

 

آنان مشکلات فعلی را محصول کاری های دانشمندان و دانشجویان مسلمان عنوان کرده می افزایند: یک انسان باید تشخیص بدهد که نیاز اساسی جامعه چیست و مشکلات از کجا سرچشمه می‌گیرد بعد برای آن راه حل ارائه نماید، با تاسف ما میدانیم دوری از الگو های اسلامی و پیروی از فرهنگ غیر اسلامی اساس مشکلات جامعه است اما برای جلوگیری از آن کاری جدی و عملی نمی کنیم.

 

شایان ذکر است که گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا هر هفته روز جمعه ساعت ۸:۳۰ صبح در سالن جلسات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی برگزار می گردد.