• تاریخ انشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6465
  • 1,132 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای هدایت ملت شریف افغانستان باید کار تشکیلاتی کرد

حجت الاسلام  والمسلمین ملکوتی تبار؛ رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ولایت خراسان رضوی، گفت: در فعالیت های فرهنگی و هدایتی هرگاه خداوند، محور قرار گرفته است با برکت و موفقیت همراه بوده و در نقطه مقابل هرگاه اشاره به سمت نفس و منیت بود، فعالیت ها منجر به نکبت و شکست می شود. […]

حجت الاسلام  والمسلمین ملکوتی تبار؛ رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ولایت خراسان رضوی، گفت: در فعالیت های فرهنگی و هدایتی هرگاه خداوند، محور قرار گرفته است با برکت و موفقیت همراه بوده و در نقطه مقابل هرگاه اشاره به سمت نفس و منیت بود، فعالیت ها منجر به نکبت و شکست می شود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین ملکوتی تبار این مطلب را  در گفتمان آزاد” ضرورت فرهنگ فاطمی و مسؤولیت علما” که در سالن اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد.

 

وی با بیان اینکه در تمام زندگی انبیا و ائمه، محور، خدا بوده است، یاد آور شد، پیامبر اکرم بعد از ازدواج مبارک حضرت امیر (ع) با حضرت زهرا(س) از حضرت زهرا پرسیدند چطور یافتید، زهرا جان علی را و علی جان زهرا (س) را چطور دیدی فرمودند نعم العون علی طاعه الله، بهترین کمک کار و مدد رسان در راه طاعت خداست.

 

حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی تبار افزود:  نباید محور را گم کنیم “نعم العون علی طالعه الله” هدف آفرینش و هدف خلقت ما همین است هدف این نشستن ها و گفتن ها هم همین است غیر از این نیست.

وی در تکمیل مطلب فوق گفت: هر کجا فردی صدا زد ای مردم بیایید به سمت من به ندایش لبیک نگویید و هر کجا فردی گفت ای مردم بیایید با هم برویم به سمت خدا، حتما همراهی و کمکش کنید باید با هم افزایی و با دست قوی تر برویم به سمت خدا.

 

رئیس سازمان فرهنگ ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی با تاکید بر کار گروهی و تشکیلاتی خطاب به حضار گفت: برای هدایت ملت شریف افغانستان باید کار تشکیلاتی کرد، چرا که کار تکی و جزیره ای عمل کردن اثر چندانی ندارد و قابل مقایسه با کار جمعی و تشکیلاتی نیست.

 

حجت الاسلام و المسلمین ملکوتی تبار ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی گفت: در کار تشکیلاتی، و زمانی که در راستای هدایت امت کار می کنیم باید از منافع شخصی خود بگذریم، با کمک خداوند موفق می شویم.

 

وی در عین حال بر اتحاد و وحدت واقعی بین علما تاکید کرد و اظهار داشت: در راستای وحدت از هرگونه اقدام کوچک و بزرگ، جزیی و کلی، مهم و غیر مهم که  خلاف وحدت و اتحاد ملت و امت افغانستان باشد، باید پرهیز شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین ملکوتی تبار متذکر شد، امام خمینی(ره) در راه اتحاد امت از خود و زندگی فرزند، دنیا و آبروی خود و در یک کلام از همه چیز خود برای سرافرازی ملت ایران و ملتهای استقلال طلب گذشت.

 

وی بر داشتن برنامه های کوتاه و بلند مدت برای آینده تصریح کرد و گفت: برنامه ریزی برای هدایت است و تضمینی برای موفقیت و نداشتن برنامه یک ضعف بزرگ محسوب می شود.

 

او اظهار داشت کسی که برنامه دارد چه حق باشد چه باطل، به اهداف خود می رسد اگر ما برای آینده خود برنامه نداشته باشیم، دشمنان برایمان برنامه ریزی می کنند.

 

وی برای تشریح مطلب فوق به یادآوری یک خاطره از زمانی که در کشور سودان به عنوان رایزن فرهنگی ایفای وظیفه می نمود، پرداخت و گفت: زمانی که رایزن فرهنگی ایران در سودان بودم از ۲۵ سال قبل از جدایی سودان در سال ۱۹۸۹ کار جدایی جنوب سودان شکل گرفت و یک برنامه ۲۰ ساله را طی کرد تا رسید به ۲۰۱۰ که جدا گردید و حالا یک شهر آباد صهیونستی شده است.

 

صهیونیست ها متوجه شدن پس از انقلاب اسلامی  ملتها و امتها آگاه و بیدار شدند و دیگر خاورمیانه جایی ندارند و به تعبیر امام خامنه ای در ۲۵ سال آینده صهیونیست دیگر جایی در منطقه نخواهد داشت.

 

اینها نقشه دارند و می خواهند از منطقه خاورمیانه کوچ کنند و به سرزمین افریقا بروند اولین خانه خود را شناسایی کردند و در بهترین نقطه سودان که منطقه ای سرسبز، دارای معادن بسیار غنی و نفت آب و هوای خوب.

 

۲۰ سال قبل برای جدایی سودان نقشه کشیدند و با برنامه قدم به قدم کار را دنبال کردند وبه نتیجه و هدف خود رسیدند. هر کسی که برنامه داشته باشد حتما به هدف خود می رسد چه حق باشد چه نا حق.

 

حجت الاسلام و المسلمین ملکوتی تبار از علما به عنوان پدران معنوی مردم نام برد و گفت: پدر خانواده هرچه قدر از محیط خانواده فاصله بگیرد، نقش هدایتی و تربیتی خود را از دست می دهد.

 

چرا که پدری که بالای سر خانواده است، لحظه به لحظه تحولات و مشکلات آنها را مدیریت میکند بهتر می تواند خانواده ی خود را رهبری و هدایت کند.

 

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی در پایان از علمای حاضر در گفتمان آزاد” ضرورت فرهنگ فاطمی و مسوولیت علما” خواست، کسانی که می توانند از نزدیک نقش پدری خود را در افغانستان ایفا کنند حتما این کار را بکنند و ما نیز با تمام امکانات و ظرفیتمان برای خدمت به ملت افغانستان و سربلندی تلاش می کنیم چرا که سربلندی ملت افغانستان سربلندی ملت ایران است.