• تاریخ انشار: ۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18065
  • 931 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای پاسخگو ساختن دولت نیاز به اعمال فشار از سوی شخصیت ها و جریان ‌ها است/ عدم پی‌گیری رویدادهای تروریستی غلط است و باید بزرگان ما بنشینند و کاری کنند

برای پاسخگو ساختن دولت نیاز به اعمال فشار از سوی شخصیت ها و جریان ‌ها است/ عدم پی‌گیری رویدادهای تروریستی غلط است و باید بزرگان ما بنشینند و کاری کنند به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در این دیدار یادآور شد که هرچند ما […]

برای پاسخگو ساختن دولت نیاز به اعمال فشار از سوی شخصیت ها و جریان ‌ها است/ عدم پی‌گیری رویدادهای تروریستی غلط است و باید بزرگان ما بنشینند و کاری کنند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در این دیدار یادآور شد که هرچند ما از طریق رسانه ها و حضوری پی‌گیر سرنخها و عوامل رویداد تروریستی هفتم جدی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا  بودیم؛ اما تاکنون حاکمیت به‌ما پاسخی در مورد نداده است.

آقای مزاری تاکید کرد که برای پاسخگو کردن دولت نیاز است تا شخصیت‌ها و جریان‌ها روی دولت فشار بیاورند و پی‌گیر قضایا باشند. اگر شخصیت‌ها و جریان‌ها ساکت بنشینند، فردا یک حادثه دیگر پیش می‌آید که دولت و حاکمیت از کنار آن نیز خیلی راحت می‌گذرد.

آقای مزاری خاطر نشان کرد که حادثه هفتم جدی خیلی حادثه تکان‌دهنده و هولناک برای تمام کشور به ویژه جامعه شیعه و اخصا مرکز تبیان بود که دسترنج سالها کار ما روی نیروهایی که حداقل ۹ سال و حداکثر ۳۷ سال در کنار ما بودند و زحمات زیادی روی شان کشیده شده بود، را از ما گرفت.

مزاری خطاب به آیت‌الله ساجدی علاوه کرد که اما حضور شخصیت‌های چون شما و پیام‌های دوستان الهام‌بخش دردها و رنج‌هایی بود که ما داشتیم و تداوم این محبت و اعلام حمایت و حضور شما بازهم برای مجموعه ما خیلی ثمر بخش و کمک کننده خواهد بود.

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی‌اجتماعی تبیان تاکید کرد که در شرایط فعلی نیز ما برای پیگیری رویداد هفت جدی و عوامل دخیل در این ماجرا نیاز به حمایت شخصیت ه و جریان های دلسوز و انقلابی  داریم.

به گفته‌ی آقای مزاری؛ برای اینکه دولت به‌صورت جدی پاسخ بگوید نیاز به پی‌گیری و فشار از طریق شخصیت‌ها و جریان‌ها است، چون اگر ما ساکت بنشینیم و بگوییم رویداد تمام شد، فردا یک حادثه دیگر پیش می‌آید که دولت و حاکمیت از کنار آن نیز خیلی راحت می‌گذرد.

مزاری همچنین اشاره کرد که بعد از حادثه هفت‌جدی دولت همواره سعی کرد تا جای قاتل و مقتول را تبدیل کند و به جای محکومیت عوامل حادثه و انجام وظیفه در راستای پیدا کردن سرنخ ماجرا، مجموعه را مقصر نشان بدهد.

nf00159014-2

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان همچنان از آیت‌الله ساجدی بابت حضور در دفتر مرکزی مرکز تبیان و صدور پیام تسلیت ابراز قدردانی و سپاسگزاری کرد  و گفت؛ هرچند حضور شما از طریق خبرگزاری صدای افغان به دلیل درگیر بودن همکاران به خانواده های شهدا بازتاب داده نشد؛ اما آمدن و دلجویی شما در یک شرایط خیلی بد باعث تقویت قلب همکاران ما شد.

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی‌اجتماعی تبیان همچنین به رسیدگی به خانواده شهدا تاکید کرد و گفت که؛ ما علاقه نداریم این شهدا مثل معمول شهدا رها و فراموش شوند؛ چون از یک طرف جهاد شبانه روزی در راستای بیداری و هدایتگری جامعه داشتند و از سوی دیگر یک مجموعه کاملاً نخبه بودند.

آقای مزاری اضافه کرد که ما به صورت عموم از حکومت، شخصیت‌ها و جریان های اسلامی این تقاضا را داریم که تمام شهدای ترور به‌ویژه خانواده شهدای مرکز تبیان و خبرگزاری آوا  را از نظر مادی و معنوی مورد حمایت قرار دهند و تمهیداتی را بسنجند تا بتوانیم به‌صورت سازمان یافته خانواده‌های شهدا را تحت پوشش قرار دهیم.

مزاری اشاره کرد که هرچند ما هم‌اکنون بخش شهدا را در مرکز تبیان ایجاد کردیم و مجموع شهدای این مرکز را تحت پوشش داریم؛ اما تصمیم داریم که سایر شهدای ترور را شناسایی کنیم و تحت پوشش قرار دهیم. دولت به‌ویژه وزارت شهدا و معلولین نیز مکلف است تا خانواده شهدا را تحت پوشش قرار دهد و امتیازات مادی و معنوی را به آنان اختصاص دهد.

آقای مزاری تاکید کرد که در این عرصه نیز همکاری شخصیت‌های چون شما خیلی موثر و مفید است که از هر راه و جایی که ممکن است، دست ما را بگیرید.

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان همچنین به زخمیان رویداد هفتم جدی اشاره کرد و گفت که هرچند با فشار و مشکلات مختلف توانستیم برخی از زخمیان رویداد هفتم جدی را به ایران منتقل کنیم؛ اما اکثریت به دلیل کارشکنی برخی افراد اینجا ماندند.

آقای مزاری اضافه کرد که حتی آنهایی که برای درمان به ایران فرستاده شده اند نیز بعد از مراجعت نمی‌توانند تا مدت‌ها کار کنند و نیاز به همکاری و حمایت دارند.

 

مزاری همچنین به جلسه‌ی دایر شده در ماه‌رمضان اشاره کرد و گفت: ما علاقه‌مندیم این روند دوباره پی‌گیری شود چون در شرایط فعلی جامعه به‌ویژه شیعه‌ها نیاز به انسجام، هماهنگی و همسویی دارد. حتی در همان زمان این گفته‌ها وجود داشت که اگر هماهنگی در سطح جامعه شیعه به وجود نیاید حتماً ما گرفتار معضل خواهیم شد.

آقای مزاری با اشاره به رویدادهای انتحاری و تروریستی اخیر یادآور شد که در صورت ادامه پیدا کردن پراگندگی و بی‌توجهی قطعاً این اتفاقات نیز ادامه پیدا می‌کند.

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان همچنین اضافه کرد که موضوع خیلی دردناک این است که یک حادثه در یک قسمت جامعه شیعه پیش می آید؛ اما همدردی جدی و عملی وجود ندارد. تنها پیام دادن و دلجویی بدرد نمی‌خورد.

آقای مزاری علاوه کرد که یک مجموعه و تشکیلاتی که در تمام جامعه شیعه پیشگام، پیشتاز و پیش‌قراول است و با تمام وجود در رابطه با ترویج تفکر اهلبیت(ع) و مسایل اسلامی و مذهبی کار کرده و بیش از ۵۰ نفر خود را از دست داده؛ اما همچنان مورد توجه حکومت و نهادهای مرتبط نبوده، نه تنها سرنخی از حادثه تروریستی ۷ جدی افشا نگردید که سعی بر عوض کردن جای قاتل و مقتول صورت گرفت.

به گفته‌ی آقای مزاری؛ مرکز تبیان تنها مربوط شخص من و یک مجموعه و یک قوم نیست، بلکه مربوط همه مردم به خصوص شیعه‌ها است و در گذشته پرچمدار فکر و اندیشه شیعی بوده، حالا هم است و در آینده نیز خواهد بود.

در همن حال آیت‌الله ساجدی، موسس مدرسه های  قائم و زینبیه خطاب به رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت که از دلسوزی شما نسبت به شیعه متشکر هستیم و می‌بالیم که چنین شخصیت‌های خدمتگار را داریم.

آقای ساجدی اضافه کرد که در گذشته نیز قدم‌های شما در روزنامه “فریاد عاشورا” خیلی موثر بود و هرگز از ذهن ما فراموش نمی‌شود.

nf00159014-1

آیت الله ساجدی با اشاره به رویداد هفتم جدی گفت که این رویداد خیلی متاثر کننده است و هر نوع همکاری که از ما بر آید دریغ نخواهیم کرد.

این عالم دینی نیز با تایید گفته‌های رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت که عدم پی‌گیری و دنبال نکردن رویدادهای تروریستی غلط است و باید بزرگان ما بنشینند و کاری کنند.