• تاریخ انشار: 11 ژانویه 2020
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28835
  • 415 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای پیشبرد اهداف الهی باید انسان ها مومن، متعبد و انقلابی باشند

به مناسبت گرامیداشت دومین سالروز شهادت شهدای حمله تروریستی هفتم جدی سال ۱۳۹۶ شمسی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل، همایش “حمله تروریستی هفتم جدی؛ اهدف دشمنان و مسئولیت حکومت و نخبگان” پنج شنبه ۱۹ جدی برگزار شد.   طی این همایش حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محسن […]

به مناسبت گرامیداشت دومین سالروز شهادت شهدای حمله تروریستی هفتم جدی سال ۱۳۹۶ شمسی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل، همایش “حمله تروریستی هفتم جدی؛ اهدف دشمنان و مسئولیت حکومت و نخبگان” پنج شنبه ۱۹ جدی برگزار شد.

 

طی این همایش حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محسن سجادی؛ از جانبازان حمله تروریستی هفتم جدی سال ۹۶ به دفاتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، طی سخنانی به نقل از امام خامنه‌ای گفت: کسی که می خواهد در جبهه‌ی حق آماده باشد، چه در سنگر علم چه اینکه سلاح به دست گیرد، و وارد کارزار نظامی شود، باید سه ویژگی داشته باشد.

 

دکتر سجادی در مومن، متعبد و مبارز بودن را سه خصلت کسانی  که در جبهه حق قرار دارند ،بر شمرد و گفت:  در گام نخست این فرد باید مومن باشد بدان معنا که  ایمان واقعی به خداوند متعال پیدا کند،پس معلوم است در راه سخت و پرفراز و نشیبی که مجاهد فرارویش دارد،باید ایمان خود و فوندانسیون فکری خود را بسازد.

 

وی متعبد بودن را شاخصه دوم افراد حاضر در جبهه حق بیان کرد و گفت: وقتی راه و هدف را نشان فرد دادند و بگویند راه و هدف این است، هر چند دارای پرفراز و نشیب باشد باید، بدون چون و چرا  اطاعت کند.

 

حجت الاسلام سجادی مبارز بودن را هم چنین معنا کرد که در صحنه و انقلابی باشد،احساس دَین به خود، جامعه و ملت داشته باشد.

 

وی گفت: اگر انسان با این سه ویژگی خود را مسلح کند،آن وقت می شود که با دشمنان قّدار مقابله کرد،در عصر حاضر آمریکا جنایت کار در تلاش هستند تا مسلمانان و همه آزادی خواهان را زیر یوغ خود در بیاورد.

 

این شهید زنده با طرح سوالی که چرا افغانستان بعد از این همه مبارزه بر علیه استکبار غرب و شرق هنوز هم اشغال شده است، گفت: یکی از دلایلی که افغانستان تا هنوز نمی تواند حرف خود را مطرح کند و از سوی غرب و شرق امر می گیرند،این است که ویژگی های مومن،تعبد و انقلابی بودن را در خودشان نگنجانیده است.

 

او با تاکید بر مطلب فوق اظهار داشت: اگر ما به دنبال این سه ویژگی برویم ، انشاءالله شاهد کوچ و فراری دادن بیگانگان ناتو و در راس آن ها آمریکا جنایت کار و اسرائیل قّدار و انگلیس مکار و همه دست نشاندگان آنان از قبیل داعش ، طالبان و وهابیت ملعون خواهیم بود.