• تاریخ انشار: ۶ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 12186
  • 847 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برهنگی دختران افغانستان، هدف اول رسانه های استکباری

n00147192-r-b-010

مساله برهنگی زنان و دختران افغانستانی امروز از راه های زیادی و به ویژه از طریق سریال های ترکی، فضای شکل گرفته دانشگاه ها و لباس های گوناگون غیر اسلامی در بازار به شدت دارد تبلیغ می شود.   به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت […]

مساله برهنگی زنان و دختران افغانستانی امروز از راه های زیادی و به ویژه از طریق سریال های ترکی، فضای شکل گرفته دانشگاه ها و لباس های گوناگون غیر اسلامی در بازار به شدت دارد تبلیغ می شود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ در همایش ( حجاب، عفاف و سبک زندگی) بیان شد.

 

این همایش روز پنج شنبه بعد از ظهر در شهرک کمپ سخی توسط آموزشگاه عالی رسالت و با همکاری مرکز تبیان برگزار گردیده بود.

 

نمایشگاه « چادری ها فرشته اند»، گفتمان با موضوعات « روابط دختر و پسر قبل از ازدواج و مشکلات کنونی ازدواج در جامعه افغانستان، جشن تکلیف ۶۰ تن از دختران نه ساله، شعر، مقاله و سرود از دیگر برنامه های این همایش بود.

 

موسوی ضمن تبریکی میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر به تمامی دختران گفت: دنیا بر اساس اسباب و مسببات است و هر علتی معلولی دارد و در این دنیا قانون حکم فرما است، اما از این قانون دو چیز استثنا شده است، یکی معجزه و دیگری کرامت.

 

وی بابیان اینکه معجزه مختص پیامبران برای هدایت بشر بوده است گفت: کرامت نیز در طول تاریخ مختص اولیاء و بزرگان بوده است و حضرت معصومه (س) در زمان حیات و بعد از فوت نیز دارای کرامت های زیادی بوده است و این کرامت ها در تاریخ ثبت است.

 

مسئول مرکز تبیان در بلخ افزود: در قرآن کریم به کرامت های حضرت مریم اشاره شده است و همین طور در طول تاریخ کرامت های زیادی از حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینت و دیگر بانوان بزرگ تاریخ نقل شده است.

 

موسوی افزود: اگر بیاییم تمامی خصایص بانوان بزرگ تاریخ را جمع کنیم، حجاب و عفاف عوامل اصلی زندگی آنها را در طول تاریخ شکل میدهد.

 

این عالم دینی با بیان اینکه در قرآن کریم ۷ مرتبه کلمه حجاب ذکر شده می گوید: حجاب تنها بر زنان سفارش نگردیده بلکه در سوره نور آمده زن و مرد مسلمان چشم های خود را از نامحرم بپوشانند، مسئله حجاب چشم را مردان و زنان مکلفیت دارند تا مراعات کنند.

 

حجت الاسلام موسوی می افزاید: گناه از چشم “نگاه” آغاز می شود پس باید اول حجاب چشم را رعایت کنیم و در قدم بعد حجاب در رفتار داشته باشیم.

 

او در ادامه استناد بر آیه ای از قرآن کریم گفت (به زنان بگو وقتی راه میروند چنان راه نروند که راه رفتنشان توجه مردان نامحرم را جلب نماید) چرا که زنان قدیم به پاهایشان خلخال و طبق این آیه زنان و دختران هم نباید هنگام راه رفتن توجه دیگران را به خودشان جلب نمایند.

 

موسوی با بیان اینکه قرآن کریم بر حجاب چشم، حجاب در رفتار و و حجاب در گفتار تاکید دارد افزود: قرآن می فرماید (به زنان بگویید که با نامحرمان با صدای نازک صحبت نکنند چون بعضی از مردان قلب های مریض دارند).

 

این عضو شورای اخوت با تاکید براینکه حجاب باید همراه با عفاف باشد گفت: قرآن کریم می فرماید ( و قرن فی بیوتکن) اولویت برای زنان این است که در خانه باشند، اما اگر بیرون از خانه رفتند حالا برای تحصیل و یا موارد دیگر (ولاتبرجن) خودنمایی نکنند.

 

وی در ادامه صحبت هایش به سبک زندگی اسلامی و غربی اشاره کرده و گفت: رسانه هایی که در داخل افغانستان حامیانشان کشورهای استکبار و غربی هستند به شدت سعی دارند تا برهنگی را یک ارزش تلقی نمایند، اما دختران و خانم های مسلمان افغانستانی باید بدانند که برهنگی ارزش نیست.

 

حجت الاسلام موسوی افزود که مساله برهنگی زنان و دختران افغانستانی امروز از راه های زیادی و به ویژه از طریق سریال های ترکی، فضای شکل گرفته دانشگاه ها و لباس های گوناگون غیر اسلامی در بازار به شدت دارد تبلیغ می شود.

 

موسوی با بیان اینکه حجاب حافظ زن است افزود: ما با پای برهنه راحت تر هستیم اما برای حفاظت از پاها کفش می پوشیم و این اضافه بار را باخود حمل می کنیم، حجاب هم اضافه بار است و دختر مسلمان برای حفاظت از خودش باید این اضافه بار را حمل کند تا آسیب نبیند و مانند گوهر در داخل صدف حفظ شود.

 

این عالم دینی در پایان تاکید نمود: اگر مسئله حجاب برداشته شود ازدواج ها بر اساس جمال می شود نه کمال، در حالیکه زیبایی زن جزئی از ازدواج است نه کل ازدواج و با از بین رفتن حجاب جوان ها براساس دیدن تصمیم به ازدواج می گیرند و نه بر اساس عقل.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>