• تاریخ انشار: ۱۰ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 25885
  • 489 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برگزاری اجتماع بزرگ مردمی در هرات؛ همنوایی با فلسطین پاره تن اسلام

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان(۱۰ جوزا) در اجتماعی چندین هزار نفره در سالن اجتماعات حوزه علمیه الزهرا(س) ناحیه نهم شهر هرات از سوی مسوولین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات از روز جهانی قدس تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.   به گزارش خبرگزاری آوا، سید عبدالله نایاب، مسئوول دفتر نمایندگی […]

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان(۱۰ جوزا) در اجتماعی چندین هزار نفره در سالن اجتماعات حوزه علمیه الزهرا(س) ناحیه نهم شهر هرات از سوی مسوولین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات از روز جهانی قدس تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، سید عبدالله نایاب، مسئوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنرانی دراین محفل، تجلیل از روز جهانی قدس را در کشورهای اسلامی یک امر لازمی خوانده و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را وظیفه ایمانی مسلمانان به ویژه مردم مسلمان افغانستان عنوان کرد.

 

وی افزود که اوضاع افغانستان و فلسطین از سه نظر کاملا شبیه هم اند و ما به این دلیل مردم فلسطین را کاملا درک کرده و با آنها همنوا هستیم و  از آنها اعلان حمایت می‌کنیم.

 

آقای نایاب گفت:« فلسطین و افغانستان در مظلومیت، در امر مبارزه با تروریزم جهانی و استکبار جهانی دو کشور کاملا مشابه اند که  سال‌ها صدای عدالت‌خواهی و دادخواهی شان بلند است اما هرگز گوشی برای شنیدن این صداها وجود نداشته است».

 

بر بنیاد اظهارات وی سال‌های زیادی است که ملت فلسطین و افغانستان مظلوم اند و با تروریزم جهانی دست و پنجه نرم می‌کنند، سال‌هاست که آرامش روحی و روانی از مردم این دو کشور سلب گردیده است اما نه تنها کسی تا هنوز به داد شان نرسیده بلکه کسانی از دشمنان این دو ملت حمایت کرده اند.

 

در همین حال، شیخ موسی رضایی، رییس علمای شیعه هرات نیز می‌گوید که حمایت از روز جهانی قدس برای ما به عنوان مسلمان و امت واحده یک تکلیف دینی است.

 

آقای رضایی گفت:« فلسطین بهترین بخش از سرزمین‌های مسلمانان و پاره  تن آنان است، حمایت از کشور مسلمان  فلسطین تکلیف دینی ماست و تکلیف دینی جغرافیا و برنامه و پالیسی سیاسی نمی‌شناسد».

 

مولوی سید احمد آخوندزاده؛ رییس شورای اخوت اسلامی و معاون شورای علمای اهل سنت در زون غرب کشور نیز که در این محفل حضور داشت، اتحاد و همبستگی مسلمانان را رمز کامیابی آنان دانسته و حمایت از قدس را وظیفه ایمانی آنان خواند.

 

آقای آخوندزاده همچینین گفت:« مشکل فلسطین و ستم‌های اسرائیل طولانی نخواهد شد بلکه با ظهور امام محمد مهدی به زودی حل خواهد شد».

 

وی همچنین امام خمینی(ره) را به عنوان بنیانگذار این روز قابل تحسین و ستایش دانست.

 

گفتنی است که همزمان با برگزاری این مراسم باشکوه، نمایشگاهی با ۵۰ عکس با با به تصویر کشیدن گوشه ای از مظلومیت مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین از سوی مرکز تبیان برگزار گردید و همچنین در پایان پرچم رژیم کودک کش اسرائیل غاصب توسط دانشجویان و فرهنگیان هرات به آتش کشیده شد.