• تاریخ انشار: ۵ حوت ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 24101
  • 492 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برگزاری ششمین دور از کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی در ولسوالی کرخ هرات

مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات از برگزاری ششمین دور از کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی از سوی این مرکز، در شهرک رازی ولسوالی کرخ ولایت هرات خبر داد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی […]

مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات از برگزاری ششمین دور از کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی از سوی این مرکز، در شهرک رازی ولسوالی کرخ ولایت هرات خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات و مدرس این دوره به خبرگزاری آوا گفت:

انسان از طریق سخن گفتن شخصیت انسانی خود را به نمایش می گذارد.

 

وی علاوه کرد: انسان به هر اندازه

در سخن گفتن خود مسلط باشد می تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد، طوریکه شخص به واسطه سخنرانی کردن می تواند دوستان بسیاری پیدا کند وجایگاه اجتماعی بالاتری کسب کند.

photo_2019-02-24_21-29-58

مدرس این دوره از کارگاه فن بیان در ولسوالی کرخ ولایت هرات همچنان اظهار داشت: ممکن است درجمعی که سخنرانی می کنید بتوانید توجه حضاری را به خود جلب کنید که در زندگی شغلی واجتماعی شما تاثیرگذار باشد. تبدیل شدن به یک سخنگوی خوب ومسلط درهر قسمت از مسیر شغلی شما تاثیر گزار خواهد بود که می تواند شما را برای رهبری وهدایت شغلی که دارید آماده کند.

 

وی با اشاره به اهمیت سخنران خوب بودن تصریح کرد: به عنوان مثال می توانید در مذاکرات و قرارداد های بزرگ با افراد مختلفی گفتگو کنید و با تسلط کامل در آن مذاکره پیروز شوید. وقتی با انجام تمرین های خاص بتوانید به یک سخنران خوب تبدیل شوید می توانید افراد را متقاعد کنید و روی آنها نفوذ داشته باشید، که در این صورت از اطرافیانتان متمایز می شوید.

 

به گفته او، میزان تاثیرگذاری هر انسان بر دیگران برابر با توانایی او در متقاعد کردن آنها می باشد.

photo_2019-02-24_21-29-53

گفته می شود که این ششمین دور از کارگاه فن بیان است که از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات راه اندازی شده که با استقبال پرشور شهروندان هرات اعم از اساتید دانشگاه ها، معلمین مکاتب، دانشجویان و طلاب علوم دینی روبرو شده است.