• تاریخ انشار: ۲ حوت ۱۳۹۲
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 62
  • 1,998 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برگزاری مراسم دهه مبارکه فجر توسط مهاجرین افغانستانی مقیم شهر کاشان ایران

در این مراسم خودجوش و مردمی که به همت انجمن فرهنگی و ورزشی قهرمانان مهاجر افغانستانی برگزار شد، که تعداد کثیری از مهاجرین افغانستانی از شهرهای کاشان، آران و بیدگل و …اشتراک کرده بودند.

مراسم گرامی داشت سی و پنجمین سالروز انقلاب اسلامی ایران توسط مهاجرین افغانستانی مقیم شهر کاشان ایران در مدرسه محتشمی این شهر برگزار شد.
به گزارش آوا از کاشان، در این مراسم خودجوش و مردمی که به همت انجمن فرهنگی و ورزشی قهرمانان مهاجر افغانستانی برگزار شد، که تعداد کثیری از مهاجرین افغانستانی اعم از علما، طلاب، دانشجویان و متنفذین عالم مهاجرت و انجمن های فعال فرهنگی و ورزشی از شهرهای همچون کاشان، آران و بیدگل و نوش آباد ولایت اصفهان ایران اشتراک کرده بودند.
این مراسم باشکوه با آیاتی چند از قرآن عظیم الشان آغاز و سپس سرود ملی دو کشور بزرگ اسلامی ایران و افغانستان برای حضار در مراسم نواخته شد.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید محسن سجادی نماینده مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مقدس قم در این مراسم به سخنرانی پرداخت، وی در سخنان خود به اصول سیاسی و مبارزاتی حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: دشمن شناسی یکی از اصول اولیه و ثابت آن پیر خرد و اندیشه بود.
سجادی در ادامه تصریح کرد: از دیدگاه امام (ره) هر ملت و هر حرکتی در طول حیات خویش با دو دشمن درونی و بیرونی مواجه است که باید هردوی آنها را به خوبی شناخت.
وی در تکمیل سخنان خود سستی و بی حالی، عدم امید به آینده و دشمنی و خصومت با یکدیگر را از جمله دشمنان درونی برشمرد و گفت: از دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبری، استکبار جهانی و سلطه گران دنیا که امروزه امریکا و شبکه جهانی صهیونیسم مظهر آن است، از جمله بارزترین دشمن بیرونی هر ملت آزاده و مستقل می باشند.
در ادامه ی مراسم حجت الاسلام و المسلمین دانش در مورد شخصیت حضرت امام خمینی (ره) به ایراد سخنرانی پرداخت و ایشان را رهبری مقتدر و الهی توصیف کرد و بیان داشت: همین ویژگی های منحصر به فرد امام خمینی (ره) بود، که توانست قلبهای انسان های آزاده را تسخیر کند و اکنون عشق و علاقه به این مرد بزرگ در سینه ای هر فرد آزاده و مومنی جای دارد.
دانش در ادامه سخنان خود افزود: امام (ره) امیرالمومنین(ع) نبود، اما با ذولفقار آمده بود، موسی (ع) نبود اما ید بیضی داشت، عیسی (ع) نبود ولی نفسش کار مسیحایی می کرد و نوح (ع) نبود ولی کشتی نجاتش باعث نجات مظلومان و مستضعفان جهان شد.
در ادامه مراسم برنامه های فرهنگی از جمله خوانش مقاله و اشعار توسط جوانان افغانستانی اجرا شد.