• تاریخ انشار: ۱۴ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2932
  • 1,167 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بزرگداشت از روز جهانی قدس، در حقیقت گرامی داشت از شعائر الهی است

بدون شک تجلیل از روز جهانی قدس، پیامدها و آثارمثبت و ارزشمندی برای جهان اسلام، کشور های منطقه و مستضعفین عالم خواهد داشت که یکی از آن پیامد ها انسجام کشور های اسلامی می باشد. این مطلب توسط سید عبدالله نایاب در گفتگو با خبرگزاری صدای افغان(آوا) عنوان گردید.     وی افزود که در […]

بدون شک تجلیل از روز جهانی قدس، پیامدها و آثارمثبت و ارزشمندی برای جهان اسلام، کشور های منطقه و مستضعفین عالم خواهد داشت که یکی از آن پیامد ها انسجام کشور های اسلامی می باشد. این مطلب توسط سید عبدالله نایاب در گفتگو با خبرگزاری صدای افغان(آوا) عنوان گردید.

 

 

وی افزود که در شرایط کنونی انسجام در جهان اسلام یک ضرورت انکار ناپذیر است و در این میان بحث فلسطین و آزادی قدس از جمله نقاط مشترک است که دفاع از قدس و گرامی داشت از روز جهانی قدس می تواند تمامی کشورهای اسلامی را بر روی خط واحد وحدت و انسجام قرار بدهد.

رئیس دفترنمایندگی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، علاوه کرد که بدون شک قدس، حمایت و گرامیداشت از روز جهانی قدس، عبارت از حمایت جهان اسلام از بیت المقدس، قبله اول مسلمانان است، اما جوانب دیگر آن حمایت از مستضعفین عالم ومقابله با مستکبران است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،این فعال فرهنگی کشور، در رابطه با اهمیت و جایگاه تجلیل از روز قدس گفت: اهمیت این مسئله به حدی عمیق و ژرف است که می توان گفت که بزرگداشت از روز قدس در حقیقت گرامی داشت از شعائر الهی است.

وی افزود که این نام گزاری، این فریاد و این ندا توسط حنجره ای عدالت خواه در عصر کنونی فریاد شد که بدون شک این ندا ندایی جهانی بود و اختصاص به سرزمین و جغرافیایی خاص نداشت.

 

 

رئیس دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزارشریف علاوه کرد که این ندا در حقیقت فریادی خواهد بود برعلیه همه ظلم ها و خود کامگی هایی که درجهان معاصر وجود دارد و ما می توانیم مسائل مهم و اساسی جهان را با مطرح کردن روز جهانی قدس به تفسیر و تحلیل بگیریم ودر کنار این روز و در سایه ساراین روز مهم و ارزشمند اعلام برائت و بیزاری بکنیم از همه مستکبران و مزدوران عالم و فریاد بزنیم که در هرجا و هر گوشه این سرزمین و دنیا اگر مظلومان و مستضعفانی وجود دارند، ما به عنوان انسان آزاده در کنار آن ها خواهیم بود و حداقل صدای مظلومیت آن ها را بلند کرده و به گوش جهانیان خواهیم رسانید.

وی افزود که آبشخور حرکت های افراطی و تروریست های تکفیری نشأت گرفته از همین جریانات صهیونیستی و استکباری و استعماری است که در حقیقت با روش و رویکردی دیگر می خواهند مقاومت گران و صاحب اندیشه های اسلامی را به نحوی فلج بکنند و اسلام و تفکرات و اندیشه های دینی را به عنوان تفکر توحش، تکفیر و افراطیت به جهان معرفی بکنند.

نایاب علاوه کرد که علمای دین و دانشمندان اسلامی و جوانان قلم به دست کشورهای اسلامی نیازهست تا با حضور گسترده، با قدم و قلم خود، هم روز قدس را پاس داشته و هم در این روز آن چنان که بر علیه رژیم اسرائیل غاصب صدا بلند می کنیم، برعلیه حامیان تکفیر، افراطیت و تروریست هم فریاد بلند بکنیم.

 

 

وی گفت که بایستی روزجهانی قدس را پاس بداریم و همه مردم افغانستان، مخصوصا مردم مزارشریف اعم اززنان و مردان، با شکوه تر از گذشته به مسجد جامع روضه مبارک حضور یافته و با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر حامیان اسرائیل اعلان برائت و بیزاری خود را از اسرائیل و حامیانش اعلام داشته و با مستضعفین عالم و مظلوم ترین های عالم که ملت مظلوم فلسطین، سوریه، بحرین، یمن و ملت های مظلوم جهان است همدردی و همنوایی بکنند تا به عنوان مسلمانان آگاه و بیدار برای همدردی وغم شریکی باسایرکشورهای اسلامی حتی مستضعفان عالم سهمی گرفته باشیم.

 

 

رئیس دفتر نمایندگی مرکزتبیان در مزارشریف در اخیر تاکید کرد که همکاران و اعضای دفتر نمایندگی مرکزتبیان در مزار شریف در روز جهانی قدس با سایر مومنین این ولایت همگام و همراه خواهند بود و با شکوه و گسترده تر از سال های گذشته در این مراسم شرکت خواهند کرد و به این ندای ارزشمند و ماندگار حضرت امام خمینی‹ره› لبیک خواهند گفت.