• تاریخ انشار: ۲۳ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 20319
  • 456 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

به دلیل نشرات مبتذل رسانه ها، اکثر الگو های ما غربی شده اند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛مسئول مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ در مراسم تجلیل از سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت زهرا(س) در شهر مزار شریف ضمن تبریک این مناسبت با انتقاد از پخش برنامه های مبتذل رسانه ها خطاب به مادران گفت: اگر می خواهید […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛مسئول مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ در مراسم تجلیل از سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت زهرا(س) در شهر مزار شریف ضمن تبریک این مناسبت با انتقاد از پخش برنامه های مبتذل رسانه ها خطاب به مادران گفت: اگر می خواهید فرزند سالم و صالح از نظر فکری و اعتقادی تربیت نمایید؛باید کنترل تلویزیون خانه های خود را در دست خود بگیرید و نگذارید که روزهای فرزندان تان به نگاه کردن برنامه های مبتذل بگذرد و عمر شان بیهوده صرف گردد.

 

وی افزود: حضرت زهرا (س)دختر، همسر و مادر معصوم است که به تعبیری دختر نبوت، همسر ولایت و مادر امامت هستند.

 

موسوی با بیان اینکه حضرت زهرا سلام الله بهترین و کامل ترین الگو از تمام لحاظ برای زنان محسوب می گردد ادامه داد: اگر در میان چهارده معصوم حضرت زهرا سلام الله علیها نمی بود و تمام معصومین مرد می بودند؛ زن های عالم ادعا می کردند که ما برای زندگی خود الگو نداریم و چگونه در تمام عرصه های زندگی فعالیت داشته باشیم .

 

این عالم دینی تصریح کرد: بخشش یکی از خصوصیات است که حضرت زهرا سلام الله علیها داشتند چنانچه امام حسن (ع) می فرماید شبی از خواب بیدار شدم و دیدم که مادرم در نماز ایستاده است و در نماز خود برای تمام همسایه ها دعا می کند، وقتی نماز مادرم تمام شد و پرسیدم مادر جان تو امشب فقط برای همسایه ها دعا کردی و برای خود ما هیچ دعا نکردی. مادرم گفت: اول همسایه بعد خودما.

 

مسئول مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان بلخ با اشاره به نمونه های دیگر بخشش حضرت زهرا سلام الله علیها در دادن لباس عروسی اش به فقیر  اذعان داشت: حضرت زهرا سلام الله علیه طبق آیه۹۲ آل عمران(لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ وَ مَا تُنفِقُواْ مِن شَیْءٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِیمٌ) بهترین چیز خود(لباس خود را) در راه خدا بخشش نمود.

 

وی یاد آور شد: حجاب یکی دیگر از ویژگی های حضرت زهرا سلام الله علیها  برای الگو گیری زنان امروز است که در زمان حاضر انتخاب الگوی ما یا اسلامی است یا غربی که متاسفانه به دلیل نشرات مبتذل رسانه ها، اکثر الگو ها غربی می باشند که این زنگ خطری برای خانواده ها می باشد

 

موسوی حجاب را دستور خداوند متعال بیان کرد و گفت: خداوند متعال که محرم انسان است دستور میدهد که در وقت صحبت با او باید زنان در نماز حجاب داشته باشند اما چگونه همین زنان در جلو نامحرمان، نافرمانی خدا را می کنند و بدون حجاب ظاهر می شود.

 

مسئول مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان بلخ ابراز داشت: ارزش زن را به حجابش اوست در حالی  که  شماری با بی اعتنایی به حجاب می گویند که دل انسان باید پاک باشد اما این را بدانند که اگر ظرف ظاهرش ناپاک باشد، محتوایی داخل آن نیز ارزش استفاده را ندارد.

 

وی خاطر نشان ساخت: دین مقدس اسلام به زن ارزش زیاد داده است و به همین علت تمام مصارف زندگی  او را به دوش مرد قرار داده است و زنان نباید با بی حجابی خود را  بی ارزش سازند.

 

موسوی ضمن تاکید بر اینکه زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها باید به دقت مطالعه گردد عنوان کرد: این برنامه ها نباید با خواندن دو مولودی و سخنرانی تمام شود بلکه باید در قالب برنامه و گفتگو ها، زندگی معصومین را بشناسیم و در زندگی خود سیره  ایشان را پیاده نماییم.

 

قابل ذکر است :در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از جهزیه حضرت زهرا سلام الله علیها نیز به نمایش گذاشته شده بود و از سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت زهرا (س) (اول ذی الحجه) در مسجد علی ابن ابی طالب واقع دربلخ باستان شهر مزار شریف تجلیل شد.