• تاریخ انشار: ۴ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 9973
  • 1,043 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

به وجود آمدن گروه‌ها تکفیری ریشه در انحرافی دارد که بعد از پیامبر(ص) ایجاد شد

به وجود آمدن گروه های تکفیری مانند داعش، طالب، القاعده و مانند آن، در حقیقت ریشه در انحرافی دارد که در صدر اسلام ایجاد شد. به عقیده ضیایی، اگر خط نبوت به دست توانای امام علی(ع) ادامه پیدا می کرد، امروز چهره گوناگون از اسلام نمی داشتیم.   به گزارش آوا، از بیست و هفتم […]

به وجود آمدن گروه های تکفیری مانند داعش، طالب، القاعده و مانند آن، در حقیقت ریشه در انحرافی دارد که در صدر اسلام ایجاد شد. به عقیده ضیایی، اگر خط نبوت به دست توانای امام علی(ع) ادامه پیدا می کرد، امروز چهره گوناگون از اسلام نمی داشتیم.

 

به گزارش آوا، از بیست و هفتم رجب، سالروز بعثت پبامبر نور و رحمت، علت خلقت عالم و آدم، حضرت محمد بن عبدالله(ص) امروز دوشنبه از سوی لیسه عالی خصوصی عترت، گرامی‌داشت شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی معاون دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این محفل گفت: ترویج علم و فرهنگ، بنیان گذاری تمدن بزرگ بشری از مهمترین دست آوردهای بعثت پیامبر به شمار می رود.

 

به گفته این عالم دینی، حضرت پیامبر(ص) بزرگترین تحول را با تعلیمات آسمانی خود، نه تنها در شبه جزیره عربستان، بلکه در جهان بشریت ایجاد کرده و علم و دانش و آگاهی را جانشین جهل و خرافات ساخت.

 

به گفته او، پیامبر در اوج منافقت و صحنه های رعب و خفقان مکه، اما در مدت زمان بسیار کوتاه، دین حیات بخش اسلام را جهانی ساخت و آرزوهای سلاطین جور و ستم را با خاک یکسان کرده و طلسم دو امپراتوری بزرگ ایران و روم را شکست.

 

آقای ضیایی با ابراز این که رسول گرامی اسلام(ص) در تمام ابعاد زندگی به خصوص در مدیریت انسانها، الگو جامع و تمام عیار است، افزود: آن حضرت از طریق آموزه های وحی، مکارم اخلاق را نهادینه ساخت و از توحش و بربریت و زندگی جنگل، جامعه انسانی ساخت.

 

اما به گفته وی، بعد از رسول خدا(ص) به دلیل انحراف فکری و کنار گذاشتن علی(ع) از صحنه سیاست و اجتماع، جامعه مسلمان به دست خود دروازه علم و دانش را بستند و با کنار گذاشتن اسلام ناب محمدی، اسلام اموی را به وجود آوردند که در نتیجه ضربه های سنگینی را تا امروز بر پیکر مسلمانان وارد می کند.

 

به گفته او، انحراف مسلمانان از خط اصیل اسلام، سبب شد که امروز میلیون ها انسان درگمراهی قرار داشته باشند.

 

به عقیده این عالم دینی، به وجود آمدن گروه های تکفیری مانند داعش، طالب، القاعده و مانند آن، در حقیقت ریشه در انحرافی دارد که در صدر اسلام ایجاد شد.

 

به عقیده ضیایی، اگر خط نبوت به دست توانای امام علی(ع) ادامه پیدا می کرد، امروز چهره گوناگون از اسلام نمی داشتیم.

 

به گفته او، افول تمدن بزرگ اسلامی و ضعف مسلمانان بعد از پیامبر(ص) سبب شد که امروز غربی ها به خصوص امریکا و انگلیس، اسلام دلخواه خودرا در انظار جهانیان به نمایش بگذارند.

 

ضیایی خاطر نشان کرد: در حالی که هدف اصلی رسالت، تعلیم و تربیت بود، اما بعد از پیامبر(ص) مسلمانان این هدف را قربانی خواسته های نفسانی خود کردند و امروز بسیار از کشورهای اسلامی از جمله افغانستان، از نگاه سواد درسطح بسیار پایین قرار دارند.

 

در همین حال خداداد احمدی، مدیر لیسه عالی عترت نیز گفت: با بعثت پیامبر(ص) آخرالزمان، سرنوشت آینده انسانها رقم خورد و زندگی بشر مادی که در شرف سقوط قرار داشت، دوباره آغاز شد.

 

به گفته احمدی، در بیست و هفتم رجب، آخرین سفیر وحی الهی از افق ریگستان گرم جزیره العرب ظاهر شد که در پرتو آن تاریکی ها، ظلم و اجحاف، تبعیض و بی عدالتی از صحنه روزگار محو شد.

 

لازم به ذکر است که محفل امروزی با سرودها، تواشح و مقاله ها توسط شاگردان لیسه عالی عترت همراه بود.