• تاریخ انشار: ۲۷ سرطان ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 847
  • 1,830 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بیانیه آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی در دفاع از مردم غزه

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی کشتار مردم بی دفاع غزه را محکوم و از سکوت مجامع جهانی ابراز نگرانی نمود.

آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی در دفاع از مردم مظلوم غزه در برابر هجوم وحشیانه اسرائیل بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معظم له، متن بیانیه این مرجع تقلید به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شور و غوغایی در جهان بر ضدّ اسرائیل متجاوز و خونخوار برپا شده و علیرغم سکوت مرگبار حامیان اسرائیل مخصوصآ امریکا و عده‌ای از سران کشورهای عربی، سیل اعتراضات مردمی به سوی اسرائیل غاصب سرازیر شده است، کشتن مردم بی‌دفاع غزه مخصوصآ کودکان و تخریب منازل آنان را شدیدا محکوم می‌کنند.

این هجوم وحشیانه بار دیگر ماهیت اسرائیل و نیات حامیان او را مخصوصآ امریکا و بعضی از سران کشورهای عربی را آشکار ساخت و داغ ننگی بر پیشانی آنها نهاد.

در این میان جالب این است که سرکرده تروریست‌ها در عراق می‌گوید: من کار به اسرائیل ندارم وظیفه من فقط کشتن تمام مسلمانانی است که با ما بیعت نکند و از اینجا نظریه کسانی که می‌گویند این زائده شرور، ساخته و پرداخته اسرائیل است ثابت می‌شود.عجیب این است که سه نفر اسرائیلی کشته شدند که معلوم نیست قاتل آنها چه کسی بوده، امریکا فوراً آن را محکوم کرد اما بیش از دوصد نفر فلسطینی شهید و بیش از هزار نفر مجروح شدند که بسیاری از آنها کودکان بودند، نه فقط امریکا و اتحادیه اروپا و حامیان عرب آنها، آن را محکوم نکردند، بلکه قولا یا عملا آن را تأیید کردند.
این بار نیز بازنده اصلی اسرائیل است که باید طعم تلخ شکست را توأم با منفوریت در سراسر جهان بچشد. خداوند حامیان اسرائیل را که از او دفاع می‌کند و در برابر کشتار فلسطینی‌ها که اکثریت قاطع آنها از اهل سنت هستند، سکوت دارند از این خواب شیطانی غفلت بیدار کند تا این راه ضلالت را رها کرده به صفوف مسلمین بپیوندند و در برابر جنایات اسرائیل و جهان‌خواران بایستند.