آرشیو سرویس بین الملل

عمل صالحی که توصیه به حق و صبر نکند، عمل صالح نیست

مدرس مسائل قرآنی با بیان این که عمل صالحی که توصیه به حق و صبر نکند، عمل صالح نیست، گفت: نماز هایی که خوانده می شود، روز هایی که گرفته می شود و خمس و ذکات هایی که داده می شود اگر توصیه به حق و صبر نداشته باشد، هیچ کدامشان عمل صالح نیست.

اکنون زمینۀ دفاع از ولایت بیشتر از هر زمان دیگری است/ ما در توکل به خدا و توسل به معصومین (ع) مشکل داریم

حسینی مزاری در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم گرامیداشت ایام فاطمیه به میزبانی حجت‌الاسلام بلال در کابل گفت: اگر ما با تفکر دفاع از ولایت در صحنه‌ی عمل حاضر باشیم، می‌توانیم ادعا کنیم که پیروان ائمه معصومین (ع) و بنده مطلق خدا و دوست‌دار حضرت زهرا (س) هستیم، اما اگر چنین چیزی نباشد ما واقعاً باید خجالت بکشیم و مشکل هم همین جاست. وی ادامه داد: چرا بیش از چهل سال است که مشکل داریم و کشته و زخمی می‌شویم و فقیر و گرسنه هستیم؟ همه‌ی اینها به این خاطر است که ما با خداوند ارتباط عمیق نداریم، توکل صحیح و توسل درست نداریم. ما باید در نگاه خود به زندگی و بندگی خدا و در پیروی از دستورات ائمه معصومین (ع) تجدید نظر کنیم. اگر تجدید نظر نکنیم، با شعار و حرفِ خالی جز اینکه به مشکلات ما افزوده شود چیز دیگری به دست نمی‌آید.

این آرزو که کاش در زمان ائمه(علیهم السلام) بودیم و آنان را همراهی می‌کردیم، غلط است؛ خط ولایت تا قیام قیامت ادامه دارد/ گریه و زاری برای معصومین (علیهم السلام) باید همراه با شعار و عمل در مسیرشان باشد

حسینی مزاری که در مراسم گرامیداشت ایام فاطمیه با میزبانی حجت‌الاسلام والمسلمین بلال، از اساتید مدرسه امام امیرالمومنین(ع)، در کابل صحبت می‌کرد، گفت: برخی افراد می‌گویند کاش ما در زمان حضرت زهرا(س) بودیم و در امر دفاع از ولایتِ حضرت علی(ع) همراهی‌اش می‌کردیم! اما باید توجه داشت که این آرزویی باطل است، اصلاً نیازی نیست ما آرزو کنیم در زمان حضرت زهرا(س) می‌بودیم. حالا هم شرایط همان شرایط است و آن خطِ ولایت حالا هم هست. اینطور نیست که ولایت با حضور ائمه معصومین علیهم السلام بود و بعد از حضور آن بزرگواران قطع شده باشد، نخیر! خط ولایت تا قیامت ادامه دارد. حضرت زهرا(س) برای زنده ماندنِ خط ولایت و به خاطر اینکه این خط باعث هدایت بشریت تا قیام قیامت باشد، به صحنه آمد و جان خود را فدا نمود.

تکریم بازماندگان شهدا راه رسیدن به کمالات انسانی است

آگاهان مسایل دینی در گفتمان دانشجویی مرکز تبیان در مراز شریف اظهار داشتند که در حکومت اسلامی، فرد مسلمان فقط برای کمالات خودش باید به بازماندگان شهدا احترام و توجه کند؛ زیرا با تکریم و احترام به خانواده های شهدا به کمال روحی، معنوی و انسانی می رسد.

گفتمان دانشجویی: بررسی سیره عملی رسول اکرم(ص) در برخورد با بازماندگان شهدا

گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف با موضوع “بررسی سیره عملی رسول اکرم(ص) در برخورد با بازماندگان شهداء” با حضور ده‌ها دانشجو در سالن جلسات این مرکز دایر شد.

فرد یا جریان خاص معیار حق و باطل نیست/ نباید از تربیت نیروهای جوان غفلت کرد؛ جوانانِ شایسته باید جایگزین نیروهای قبلی شوند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری (امروز جمعه ۲۴ جدی) طی سخنانی در جمع ده‌ها تن از جوانان در دفتر مرکز تبیان در کابل خاطرنشان کرد: اگر در سطح آموزش و تربیت نیروهای جوان کار نکنیم و آنان وارد عرصه نشوند، نیروهای قبلی پیر می‌شوند و اگر حادثه ای هم آنان را از بین نبرد، توان و قدرت‌شان مضمحل می‌شود و از کار می‌مانند. اگر ما نیروی جوان نداشته باشیم که جایگزینِ نیروهای قبلی شوند، جریان‌ها و حرکت‌های اسلامی در عرصه‌ی سازندگی و رهبری کشور عقب می‌مانند و از هم فرو می‌پاشند، لذا باید نیروهای فهیم و توانمندی وجود داشته باشند تا بتوانند جامعه را مدیریت کنند.