• تاریخ انشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 30311
  • 327 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بی‌احترامی به پیامبر(ص) آزادی بیان نیست/ این عمل کینه‌ورزی و دشمنی صهیونیست‌هاست

  خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ مزارشریف: این دانشجویان روز جمعه(۲۸سنبله) در بخش اظهار نظر گفتمان دانشجویی این هفته دفتر نمایندگی خبرگزاری آوا به ایراد سخن پرداختند.   بصیر محمدی، یکی از دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه بلخ می گوید: ما باید به عنوان انسان های باورمند، اسلام را بشناسیم و آگاهانه عمل کنیم، اما ظاهربینی به […]

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ مزارشریف: این دانشجویان روز جمعه(۲۸سنبله) در بخش اظهار نظر گفتمان دانشجویی این هفته دفتر نمایندگی خبرگزاری آوا به ایراد سخن پرداختند.

 

بصیر محمدی، یکی از دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه بلخ می گوید: ما باید به عنوان انسان های باورمند، اسلام را بشناسیم و آگاهانه عمل کنیم، اما ظاهربینی به ما ضربه می‌زند.

 

مهدی ارزگانی، یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه بلخ گفت: بی احترامی به پیامبر(ص) و مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان، آزادی بیان نیست، بلکه کینه‌ورزی و دشمنی صهیونیست‌ها می‌باشد.

 

وی در ادامه می‌گوید: این‌که فکر کنیم دو یا چند روزنامه‌نگار چنین عملی را انجام داده، ساده اندیشی است؛ آنان از اسلام می‌ترسند، اما غافل از آن هستند که چنین عملکردها نتیجه برعکس خواهد داشت.

 

ارزگانی با اظهار این‌که دوستی با چنین کشورها به نفع مسلمانان نبوده، تأکید کرد که باید با بیداری و آگاهی عمل شود.

 

محمد مصطفی فائق، یکی دیگر از اشتراک‌کنندگان در گفتمان دانشجویی این هفته خبرگزاری آوا گفت: اسلام محور توجه یهودیت بوده و مسلمانان به بهانه‌های مختلف سرکوب می‌شوند.

 

سید شکرالله عادلی، دانشجو و طلبه مدرسه دینی نیز با استناد به آیه‌های قرآن کریم گفت: کلمه یهود در قرآن هشت مرتبه  ذکر شده است که به راستی نفرت آن‌ها را نسبت به مسلمانان نشان می‌دهد.

 

او در ادامه افزود: متاسفانه دست‌های یهود در پشت چنین اعمال ناشایسته و ضد بشری چون اهانت مجله شارلی ابدو به پیامبر اکرم(ص) می‌باشد.

 

این طلبه مدرسه دینی بیان کرد که وجود مبارک پیامبر اسلام(ص) نقطه قوت تمام مسلمانان جهان است.

 

در همین حال مسعود احمدی، فارغ التحصیل رشته خبرنگاری می‌گوید: نظر به رفتارشناسی جامعه در جامعه شناسی در فاصله‌های زمانی، این عملکردها به منظور آزمایش ایستادگی و مقاومت مسلمانان در مقابل دفاع از مقدسات‌شان صورت می‌گیرد.

 

وی در ادامه افزود که ایجاد عقاید در  افراد زمانی می‌تواند موثر واقع شود که عقاید قبلی وی تضعیف شده و یا از بین برود؛ بناء ایستادگی و واکنش در مقابل چنین عملکرد زشت و خلاف ارزش های انسانی، می‌تواند سنگرهای مستحکم ذهنی از مسلمانان را برای جهان به نمایش بگذارد.با توجه به این نکات، ما نباید در حالت تعرض مخالفین به عقاید و ارزش‌های اسلامی خویش، خاموش بمانیم.

 

احمدی بیان داشت: ما باید همان‌گونه که آن‌ها بر اساس تئوری‌ها عمل کرده و می‌خواهند به ما و به شأن اسلام ضربه بزنند، ما نیز باید به صورت سیستماتیک و استراتژیک در مقابل آن ایستادگی کرده و از ارزش‌های‌مان پاسداری کنیم.

 

گفتنی است که سوالات دانشجویان از کارشناس این گفتمان و دعای اختتامیه از دیگر بخش‌های این برنامه بود.