• تاریخ انشار: ۱ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 23184
  • 1,358 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تأکید حسینی مزاری بر توجه و هماهنگی رسانه‌های ایران در مسائل افغانستان و مهاجرین

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) و هیأت همراه امروز دوشنبه(۱ دلو) با آقای پیام تیرانداز، مدیرعامل خبرگزاری فارس و مجموعه‌ای از مسئولین و خبرنگاران این رسانه به خصوص در حوزه افغانستان، در دفتر مرکزی این خبرگزاری در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، حجت‌الاسلام […]

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) و هیأت همراه امروز دوشنبه(۱ دلو) با آقای پیام تیرانداز، مدیرعامل خبرگزاری فارس و مجموعه‌ای از مسئولین و خبرنگاران این رسانه به خصوص در حوزه افغانستان، در دفتر مرکزی این خبرگزاری در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در دیدار با آقای تیرانداز، خبرگزاری فارس را یک خبرگزاری مهم و فکرساز در سطح جهان اسلام و به خصوص منطقه خواند.

رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با اشاره به اینکه رسانه های جمهوری اسلامی باید تحولات و مسائل افغانستان را در اولویت قرار دهند، تصریح کرد که صلاح و فساد جوامع اسلامی به صلاح و فساد در جامعه افغانستان ارتباط دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با تأکید بر این که افغانستان و تحولات آن از اهمیت خیلی جدی برخوردار است، اظهار داشت که جدای از مسائل سیاسی و امنیتی، افغانستان در سایر حوزه‌ها نیز برای جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن، برای رسانه‌ها، فاقد اولویت و اهمیت است و این ضعف، به جوامع دو کشور آسیب می‌زند که امروز احساس می‌شود.

وی گفت که همه ما رسانه‌ها در راستای یک هدف و اصول انسان‌ساز اسلامی حرکت می‌کنیم.

این فعال رسانه‌ای افغانستان در ادامه به سطح رسیدگی و توجه رسانه‌های ایران به مشکلات مهاجرین نیز پرداخت و خواستار بازتاب و پی‌گیری این مشکلات توسط رسانه‌ها و پرسش از مسئولین شد.

رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با بیان این‌که بیش از ۹۰ درصد خدمات جمهوری اسلامی ایران برای مهاجرین خیلی خوب و حتی نسبت به دیگر کشورها به شمول کشورهای اروپایی بی‌نظیر است، افزود که یک سری مشکلات کوچک نیز وجود دارد که حل آن‌ها، آسان بوده، اما برای مهاجرین گلوگیر شده است.

وی به عنوان مثال به مشکلات دریافت کارت‌های آمایش، کارت و پروانه کار، کارت و خدمات بانکی هم‌چنین رویکرد برخی مسئولین محلی در برابر مهاجرین اشاره کرد.

در ادامه این دیدار، آقای تیرانداز، مدیرعامل خبرگزاری فارس، ضمن استقبال و خوش‌آمدگویی به رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) و هیأت همراه، از نکات روشن‌گرانه و نگاه با ارزش حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری قدردانی کرد.

وی با بیان این‌که نگاه آن‌ها نگاه ناسیونالیستی نیست، بلکه معتقد به امت واحد اسلامی اند، خاطرنشان کرد که جامعه جمهوری اسلامی ایران، یک جامعه متکثر بوده و یک‌دست نیست، به همین خاطر، مشکلاتی که به عنوان مثال در بین مهاجرین وجود دارد، نباید به کل نظام، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران ربط داده شود و باید این تحلیل و تفکیک در بین مردم به کمک رسانه‌ها ایجاد شود.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به نگاه و فرمایش رهبر انقلاب اسلامی به مسأله مهاجرین، گفت که این نگاه، یک نگاه معلمی و تأکید بر رشد فکری و فرهنگی انسان‌هاست. ایشان وقتی متوجه مشکلات دانش آموزان افغانستانی شدند، بغض کردند.

وی با اشاره به این‌که خبرگزاری فارس به خصوص از طریق صفحه “فارس من” مشکلات مهاجرین را دنبال می‌کند، به مسأله مطالبه‌گری مشکلات بانکی مهاجرین که در روزهای اخیر دنبال شده، اشاره کرد و با توجه به صحبت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری، به مسئولین بخش افغانستان این خبرگزاری هدایت داد توجه و تمرکز بیشتری به مسائل مهاجرین و افغانستان داشته باشند.

آقای تیرانداز خاطرنشان کرد که منتقل کردن مشکلات، گام اول حل آن‌ها خواهد بود.