• تاریخ انشار: ۴ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 30657
  • 338 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تاثیرگذاری عملکرد رسانه‌ای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی ترامپ را وادار به تحریم این اتحادیه کرد

  خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: در یک اقدام غیرقانونی و به دور ازعرفیات و قوانین بین‌المللی، دولت ایالات متحده امریکا در تاریخ ۲۳ اکتوبر ۲۰۲۰ برابر با ۲ عقرب/ آبان ۱۳۹۹، اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی را به اتهام دخالت در انتخابات آمریکا تحریم کرده است.   در بیانیه سید عیسی حسینی مزاری، رییس […]

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: در یک اقدام غیرقانونی و به دور ازعرفیات و قوانین بین‌المللی، دولت ایالات متحده امریکا در تاریخ ۲۳ اکتوبر ۲۰۲۰ برابر با ۲ عقرب/ آبان ۱۳۹۹، اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی را به اتهام دخالت در انتخابات آمریکا تحریم کرده است.

 

در بیانیه سید عیسی حسینی مزاری، رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) در واکنش به این اقدام غیرقانونی امریکا آمده است: تاکنون آمریکایی ها خود را ممثل آزادی بیان و مدافع سرسخت آن می دانستند، اما با اعلام حکم تحریم اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی بیش از گذشته مشخص گردید که ادعای طرفداری از آزادی بیان دروغی بیش نبوده و تاکنون همواره برای فریب افکار عمومی از این شعار استفاده می شده است.

 

متن کامل بیانیه رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) به مناسبت تحریم اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی از سوی آمریکا به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شنیدن خبر تحریم اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی در ابتدا اگرچه برایم بهت آور بود، اما با توجه به اقدامات مفتضحانه و کودنانه دولت ترامپ از زمان روی کار آمدن آن تا حالا، نه تنها طبیعی و معمولی به نظر رسید، بلکه کمی خنده آور و مسخره کننده نیز بود؛ آنهم به خاطر دلیلی که برای این تحریم بیان شده بود، مبنی بر دخالت این اتحادیه در امور انتخابات آمریکا.

 

ولی به هرحال هدف اقدام ترامپ جهت تحریم اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی اگرچه بیشتر مصرف داخلی داشته و خواسته مظلوم نمایی و القای این مطلب کند که دشمنان آمریکاهم در کنار رقیبش مانع پیروزی او می گردد و نیز ایجاد پوشش برای ناهنجاری های داخلی و سایر ناکامی های دولت ترامپ و مشکلات گوناگون سیاسی، اجتماعی و تبعیضات نژادی و…، اما پیامد این اقدام ترامپ دو نکته مهم می تواند باشد:

۱- دروغ بودن آزادی بیان و ادعای طرفداری از حقوق بین الملل و نهادهای مستقل مردم نهاد. تاکنون آمریکایی ها خود را ممثل آزادی بیان و مدافع سرسخت آن می دانستند، اما با اعلام حکم تحریم اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی بیش از گذشته مشخص گردید که ادعای طرفداری از آزادی بیان دروغی بیش نبوده و تاکنون همواره برای فریب افکار عمومی از این شعار استفاده می شده است.

 

۲- اهمیت اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی بیش از گذشته نمایان گردید. اگرچه امکانات مادی این اتحادیه به هیچ وجه با امکانات مادی و ابزار فنی و تکنولوژی رسانه های غول غربی برابری نمی کند، اما از نگاه کیفیت کاری معلوم گردید تاثیرگذاری عملکرد رسانه ای این اتحادیه، دست اندرکاران رژیم آمریکا را تا آنجا تحت فشار قرار داده که ترامپ را وادار به امضای تحریم این اتحادیه کند.

 

البته ممکن است این ذهنیت عامه شکل بگیرد که گویا از این پس کار بر این اتحادیه سخت تر خواهد گردید، اما دو مطلب کاملا خودنمایی می کند که اولا تحریم اخیر هیچگونه تاثیری بر عملکرد و فعالیت وسیع و کیفی این اتحادیه و اعضای آن در سرتاسر دنیا نخواهد گذاشت، و دوما، مسئولیت دبیرکل و مدیران میانی اتحادیه سنگین تر از قبل گردید، چه اینکه این عزیزان اکنون مدیریت تشکیلات رسانه ای را به عهده دارند که به شدت تاثیرگذار بوده و اگر تاکنون این عملیه را نمی دانستند، با این تحریم کاملا آگاه شدند که اتحادیه از پس مسئولیت های محوله تاجایی به سلامت و موفق بیرون شده که سران شیطان بزرگ را واداشته تا اقدام به تحریم این اتحادیه نمایند.

 

اینجانب هرگونه تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران به ویژه تحریم اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی را از سوی ترامپ به شدت محکوم کرده و آن را ناقض آزادی بیان و خلاف اصول بین الملل و زیر پا گذاشتن پیمان های جهانی می دانم و گسترده تر و عمیق تر از قبل از ادامه کار و فعالیت آن حمایت نموده، برای دبیرکل و تمام مسئولین و پرسنل این اتحادیه، آرزوی طول عمر پربرکت، سلامتی و موفقیت می کنم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

روز یکشنبه ۴ عقرب/آبان ۱۳۹۹ شمسی