• تاریخ انشار: ۸ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22752
  • 1,099 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تاسیس کتابخانه‌ای به نام شهید محمدشریف اخلاقی، از شهدای ۷ جدی تبیان در کابل

n00176817-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ روز جمعه از اولین سالروز شهادت “شهید محمد شریف اخلاقی” از سوی فامیل و بستگانش گرامی‌داشت به عمل آمد.   سخنرانان این محفل، حمله هفتم جدی بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) را حمله بر تمام جامعه‌ی فرهنگی کشور خوانده و شهادت عده‌ای از […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ روز جمعه از اولین سالروز شهادت “شهید محمد شریف اخلاقی” از سوی فامیل و بستگانش گرامی‌داشت به عمل آمد.

 

سخنرانان این محفل، حمله هفتم جدی بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) را حمله بر تمام جامعه‌ی فرهنگی کشور خوانده و شهادت عده‌ای از دانشجویان و قلم‌به‌دستان را ضایعه‌ای بزرگ برای ملت افغانستان دانستند.

 

آنان شهید اخلاقی را یک تن از شهدای راه علم و فرهنگ در جمع صدها جوان تحصیل‌کرده‌ی دیگر دانستند که فقط به جرم احیای فرهنگ دینی جان سپردند.

 

همچنین در نخستین سالیاد شهادت شهید محمد‌شریف اخلاقی کتابخانه‌ای به نام وی در مجتمع علمی فرهنگی جعفریه در شهرک جعفریه‌ی غرب کابل از سوی آیت‌الله واعظ‌ زاده بهسودی و سایر علما و روحانیون و فرهنگیان گشایش یافت.

 

شهید محمد‌شریف اخلاقی دانش‌آموخته‌ی علوم دینی در مدرسه و دانشجوی علوم سیاسی در دانشگاه بود که در زمان تحصیل و پس از فراغت به تشویق پدر خود “حاجی محمد طاهر اخلاقی” که یکی از عالمان دین می‌باشد در راه ترویج معارف اهل‌بیت و فرهنگ دینی گامهای استواری برداشت.

 

سخنرانان محفل تاسیس کتابخانه را برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره‌ی این عزیز از دست رفته یک اقدام نیک و مفید دانسته و از خانواده‌اش به خاطر این کار پسندیده قدردانی کردند.

 

آنان از شخصیت‌های خیّر و فرهنگیان خواستند که در زمینه‌ی توسعه‌ی این کتابخانه سهم بگیرند. مردم از این اقدام نیک الگو بگیرند و یاد شهدا را با راه‌اندازی کتابخانه، موسسه، دانشگاه و نهادهای فرهنگی و برنامه‌های آموزشی زنده نگهدارند.

 

شهید محمدشریف اخلاقی در هفتم جدی سال ۱۳۹۶ در مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا)، در یک گفتمان علمی پژوهشی به مناسبت ششم جدی سالروز تجاوز ارتش سرخ شوروی، با جمعی از جوانان و همراهان تحصیلکرده‌اش توسط یک حمله‌کننده‌ی انتحاری به شهادت رسید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>