• تاریخ انشار: ۶ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 14965
  • 1,017 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تامین امنیت با همکاری و مسئولیت پذیری مردم میسر می شود/ امریکا با نیروهای مخالف همکاری می کند

n00152131-b

سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر در گفتمان آزاد دانشجویی مطرح کرد: تامین امنیت وظیفه دولت است ولی این موضوع با همکاری و مسئولیت پذیری مردم میسر می شود . نیروهای امنیتی به صورت شبانه روزی برای تامین امنیت هموطنان خود تلاش و مبارزه می کنند به طوری که در هر ۲۴ ساعت به تعداد ۶۰ الی […]

سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر در گفتمان آزاد دانشجویی مطرح کرد: تامین امنیت وظیفه دولت است ولی این موضوع با همکاری و مسئولیت پذیری مردم میسر می شود . نیروهای امنیتی به صورت شبانه روزی برای تامین امنیت هموطنان خود تلاش و مبارزه می کنند به طوری که در هر ۲۴ ساعت به تعداد ۶۰ الی ۸۰ تن از نیروهای امنیتی شهید می شوند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، گفتمان آزاد دانشجویی تحت عنوان “مساجد و اقدامات امنیتی” از طرف مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار شد.

 

کارشناس این گفتمان، سمونیار سید سرور حسینی؛ سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر بود که پیرامون موضوع گفتمان با سرفصل های جایگاه امنیت در اسلام، اهداف دشمن از ناامن سازی مساجد کشور ، مساجد و اقدامات امنیتی؛ وظیفه دولت و مسئولیت ملت، صحبت کرد.

 

در ابتدا سمونیار سید سرور حسینی؛ سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر ضمن تشکر از مرکز تبیان به خاطر برگزاری چنین گفتمان هایی گفت: در سالهای اخیر دشمنان کشور با عناوین مختلف بر علیه مردم و دولت برخواسته اند و با جنایات شان، سبب کشته شدن مردم ملکی و نیروهای امنیتی شده اند.

 

وی با ابراز اینکه دست کشور های بیرونی در پی این جنایات دخیل است ، گفت: آنچه که نیروهای امنیتی ما در خط مقدم جنگ با دشمن رو برو می شوند، این است که دشمن با سلاح ها و جنگ افزارهای مختلف و با روش های گوناگون مجهز می باشند که به وضوح دیده می شود در عقب آنها کسانی هستند که از شیوه های نبرد آگاهی دارند و نیز آنها را حمایت و پشتیبانی می کنند.

 

به باور سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر، مخالفانی که فعلا در حال نبرد با نیروهای امنیتی قرار دارند، دو هدف را دنبال می کنند یکی از لحاظ سیاسی می خواهند خود را قدرتمند جلوه بدهند و دیگر اینکه با جنگ رو در رو می خواهند یک جایگاه و امتیاز را در کشور کسب نمایند.

 

وی با ابراز اینکه دولت امریکا خودش با نیروهای مخالف همکاری می کند ، تصریح کرد: وقتی که نیروهای مخالف بتوانند از دولت افغانستان امتیاز به دست بیاورند؛ آنگاه دولت امریکا نیز که خودش پشت صحنه کار می کند، می تواند به اهداف خود برسد.

 

حسینی هم چنان گفت که دشمن برای مقابله با نیروهای امنیتی از دو طریق کار می گیرند، یکی جنگ رو در رو (جنگ گرم) و دیگر از طریق جنگ سرد که همیشه با شایعه پراکنی ها بین نیروهای امنیتی و نیز دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی میان مردم، اختلافات را بزرگ جلوه می دهند و می خواهند پیروز میدان شوند.

 

نامبرده در ادامه به موضوع تامین امنیت مساجد پرداخته و با بیان اینکه تامین امنیت وظیفه دولت است ولی با همکاری و مسئولیت پذیری مردم میسر می شود، گفت: در کشورهایی که مردم از مسئولیت خود به خوبی آگاه هستند، نیروهای امنیتی شان نیز توانسته اند که به خوبی تامین امنیت نمایند.

 

بنابر گفته های سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر به سبب کمبود نیروهای امنیتی، نظر به نفوس و جغرافیای افغانستان، تامین امنیت بدون همکاری مردم در کشور غیر ممکن می باشد.” ما این قدر نیرو نداریم که در سر هر کوچه و سرک موظف نماییم”.

 

حسینی با تاکید بر اینکه بدون همکاری مردم، تامین امنیت در کشور یک امر محال است، افزود: “نیروهای امنیتی به صورت شبانه روزی برای تامین امنیت هموطنان خود تلاش می کنند و شبانه روز در خط مقدم جنگ در حال مبارزه هستند که حتی گفته می توانم در هر ۲۴ ساعت به تعداد ۶۰ الی ۸۰ تن از نیروهای امنیتی شهید می شوند.

 

وی هم چنان گفت که نیروهای امنیتی به خاطر حس وطن دوستی و عشق به هم وطنان خود با دشمن می جنگند و حاضر هستند که جان های شیرین خود را از دست بدهند. “اگر این عشق به مردم و وطن را نداشته باشند، فکر نمی کنم که آنها به خاطر مقدار معاش ناچیزی که در ماه ده هزار افغانی است؛ حاضر باشند جان خود را از دست بدهند”.

 

سخنگوی ۷۰۷ پامیر در زون شمال می پذیرد که بعضی مشکلات و اختلاف ها در میان نیروهای امنیتی و عدم مسئولیت پذیری عده ای، سبب شده است که حوادث ناگوار در کشور رخ بدهد .

 

او می گوید: “ما قبول می کنیم که قضایایی که در کشور رخ داده است به سبب مشکلاتی است که بین نیروهای امنیتی وجود دارد و نیز به اثر کم کاری ها و عدم مسئولیت پذیری بعضی از نیروهای امنیتی رخ داده است”.

 

به گفته حسینی یکی از دلایلی که بین فرمانده های نیروهای امنیتی اختلافات به وجود می آید، وابسته بودن آنها به یک حزب و گروه خاص سیاسی می باشد.

 

وی در ادامه صحبت های خود به علت عدم همکاری مردم با نیروهای امنیتی پرداخته و دلیل همکاری نکردن مردم با پولیس را، رفتار نادرست پولیس با ایشان عنوان کرد و گفت: “این برخورد نادرست از رنجر تیز رفتار پولیس شروع می شود و تا گزمه، تلاشی و نیز برخورد آنها در شعبات که مردم به خاطر حل مشکلات خود نزد شان مراجعه می کنند، ادامه دارد”.

 

حسینی علت برخورد نادرست پولیس با مردم را ناشی از بی سوادی آنها عنوان نموده، تصریح کرد: نیرو های امنیتی برخواسته از خود مردم هستند اما به سبب جنگ های متمادی در کشور، یک نسل قبل، از آموزش و پرورش محروم شده اند؛ وقتی آنها به صفوف نیروهای امنیتی می پیوندند با دوماه آموزش در مراکز تعلیمی ما، نمی شود کلا تغییر نمایند .

 

سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر در زون شمال ضمن انتقاد از رسانه های کشور که دستاورد نیروهای امنیتی و کارهای مثبت را کمتر نشر می کنند ، تصریح نمود: اکثر رسانه ها فقط سوژه و اتفاق های منفی را پخش می کنند و هیچ گاه از دستاورد های نیروهای امنیتی صحبتی نمی کنند در حالی که ما در هر شبانه روز در نبرد با دشمن، دستاورد های خوبی کسب می کنیم.

 

هم چنان در بخش دوم این گفتمان دانشجویان و اشتراک کنندگان نظریات خود را پیرامون موضوع بیان کردند و نیز سوالات شان را از سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر پرسان نمودند که در اخیر، این گفتمان با جمع بندی موضوع توسط علی اکبر نورالحق؛ مسئول بخش طلاب مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به پایان رسید.

 

قابل ذکر است که گفتمان آزاد دانشجویی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان هر جمعه ساعت ۹:۳۰ دقیقه قبل از ظهر پیرامون موضوعات مختلف، در دفتر این مرکز در شهر مزارشریف و با حضور کارشناسان برگزار می گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>