• تاریخ انشار: 11 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15841
  • 1,026 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تاکید احزاب اسلامی تبیان افغانستان و موتلفه اسلامی ایران بر گسترش روابط و تعامل/ جریان های اسلامی برای حکومت جهانی امام زمان آمادگی بگیرند

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، دبیرکل حزب اسلامی تبیان و هیات همراه، عصر روز شنبه(۱۹ قوس) با محمد نبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، از احزاب باسابقه و باتجربه در عرصه مبارزات اسلامی و فعالیت های سیاسی در جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفتگو کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در این […]

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، دبیرکل حزب اسلامی تبیان و هیات همراه، عصر روز شنبه(۱۹ قوس) با محمد نبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، از احزاب باسابقه و باتجربه در عرصه مبارزات اسلامی و فعالیت های سیاسی در جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری انگیزه و هدف از این دیدار را شناخت دست اندرکاران حزب اسلامی تبیان و حزب موتلفه اسلامی از یکدیگر و تعامل میان دو طرف خواند و به بیان تاریخچه فعالیت های حزب اسلامی تبیان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در افغانستان پرداخت.

 

وی گفت که تشکیلات وابسته به ایشان در سطح ۱۵ ولایت افغانستان و همچنین در ولایتها/استان های عمده مهاجرنشین در جمهوری اسلامی ایران فعال بوده و بیش از ۵۰ هزار نیروی جوان به شمول ۳۵۰ خبرنگار را در حوزه های مختلف آموزش داده و تربیت کرده است.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان خاطرنشان کرد که از سال ۱۳۸۶، این حزب و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، برای اولین بار گرامی داشت از سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و همچنین از سال ۱۳۸۹سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری ایشان را در افغانستان برگزار کرده و پایه گذار فعالیت ها، حرکت ها و جریان های ولایی مبتنی بر ولایت فقیه در این کشور بوده است.

 

وی با بیان این که برخی انتقادها در افغانستان وجود دارد که حضرت امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری ایشان تنها مختص به جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد که باور ایشان و مجموعه تبیان است که امام خمینی(ره) و انقلابی که ایشان به پیروزی رساند، یک حرکت جهانی بود، امام رهبر تمام مسلمانان جهان بود و امروز نیز امام خامنه‌ای(دام ظله العالی) ولی امر کل مسلمین جهان اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با بیان این که حزب موتلفه اسلامی از جریان های باسابقه و استخوان دار اسلامی در ایران و منطقه است و نقش جدی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته، هدف از این دیدار خود را برقراری ارتباط مداوم و تعامل بین دو تشکیلات و تبادل تجربیات عنوان کرد.

nf00154592-2

وی تاکید کرد که طرفدار برقراری یک رابطه استراتژیک میان حزب اسلامی تبیان و حزب موتلفه اسلامی است تا از این ارتباطات برای گسترش مبارزات اصیل اسلامی، به خصوص با توجه به هجمه های وسیعی که در افغانستان وجود دارد، استفاده شود.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان تصریح کرد که جریان های اسلامی باید دست به دست هم بدهند و نه تنها پیرامون مسائل خرد و کوچک کنونی، بلکه برای حکومت جهانی امام مهدی(عج) آمادگی بگیرند.

 

حبیبی: هدف نهایی انقلاب امام خمینی(ره)، زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) است

در ادامه این دیدار، محمد نبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ایران با بیان این که این دیدار و گفتگو را یک دیدار برادرانه و نه سیاسی و دیپلماتیک می داند، در مورد تاریخچه فعالیت های این حزب توضیح داد و گفت که حزب موتلفه اسلامی در سال ۱۳۴۲ هجری شمسی و در منزل حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد و اکنون ۵۵ سال از تاسیس آن می گذرد؛ بنابراین این حزب از احزاب بی نظیر اسلامی به شمار می رود.

 

وی تصریح کرد که بیعت حزب موتلفه اسلامی با امام خمینی(ره) بیعت با مرکب خون است و تاکنون نیز پس از ۵۵ سال، همان پیمان خونی را ادامه داده و ادامه خواهد داد.

 

آقای حبیبی با تاکید بر این که مبارز شیعه هرگز خسته نمی شود و مبارزه او تا ظهور و انقلاب حضرت مهدی(عج) ادامه خواهد داشت، گفت: نیروهای مبارز علیه داعش در عراق و سوریه، با شکست این گروه عملا آمریکا را شکست دادند. اما وی ادامه داد که اگر عقیده راسخ اسلامی وجود نمی داشت، در همان روزهای نخست مبارزه با داعش شکست می خوردند و حتی می بایست در تهران علیه این گروه و حامیان آن می جنگیدند.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به خاطره ای از امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی هدف از نهضت اسلامی را اسلامی کردن ایران، اسلامی شدن جهان اسلام و جهانی شدن اسلام عنوان کرده بودند که در نتیجه آن زمین آماده ظهور امام زمان(عج) خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که امام خمینی(ره) می فرمودند که ما وظیفه داریم زمینه ظهور امام زمان را فراهم کنیم.

 

وی با اشاره به خاطره دیگری از امام خمینی(ره) گفت که طبق فرموده امام، نگران انقلاب و جمهوری اسلامی نباشید، زیرا حفظ آن با خداست و ما باید وظیفه مان را انجام دهیم.

 

آقای حبیبی با اشاره به تحولات جهان اسلام و فعالیت های مخرب وهابیت خاطرنشان کرد: من معتقد هستم هرجا که پای وهابیت و جریان های نظیر آن وجود دارد، ما موظف به مخالفت صریح با آن ها هستیم.

 

وی در عین حال تصریح کرد، این تفکر که بگوئیم اهل سنت یعنی وهابیت، فکر و تبلیغ خطرناکی است. وی گفت: نباید این طور باشد که دیواری دور خودمان بکشیم و فکر کنیم از مراوده با اهل سنت بی نیاز هستیم… از زبان امام خامنه‌ای(دام ظله العالی) شنیدم که گفتند شیعه و سنی با وجود اختلاف های فقهی که دارند، باید در یک صف و یک خط مبارزه کنند