• تاریخ انشار: ۱۳ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2938
  • 1,171 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تا زمانی که خود فرد به ارزشها و هنجارها اهمیت ندهد، نمی تواند دیگران را به آن توصیه کند

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در امور افغانستان، در نشست علمی تخصصی ی که روز پنج شنبه ۱۵ رمضان المبارک ۱۴۳۶ همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) از سوی دفتر مرکزی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور جمع کثیری از علما، ائمه […]

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در امور افغانستان، در نشست علمی تخصصی ی که روز پنج شنبه ۱۵ رمضان المبارک ۱۴۳۶ همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) از سوی دفتر مرکزی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور جمع کثیری از علما، ائمه مساجد، فرهنگیان و دانشجویان دانشگاه ها در کابل برگزار شده بود، بر اهمیت دادن به وقت و فرصت های زمانی تاکید کرد.

 

 

آقای حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، که در گفتمان علمی تخصصی تحت عنوان “رمضان؛ فرصتی برای تجدید حیات اسلامی” صحبت می کرد، ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت دومین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، سبط اکبر پیامبر بزرگوار اسلام(ص)؛ حضرت امام حسن مجتبی(ع) به محضر امام زمان(عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) و حاضرین در جلسه گفت: اهمیت دادن به وقت یکی از ضروریات زندگی اجتماعی بشر است.

 

 

گفتنی است که سخنرانان در این نشست علمی تخصصی به بحث و بررسی درباره “فضای رمضانی و اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی، راهکارها و پیامدها”، “امامت در قرآن، نقش و جایگاه آن در رهبری جامعه”، “تقابل اسلام و صهیونیزم و جایگاه تظاهرات روز جهانی قدس در فرهنگ قرآنی” پرداختند.

 

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان علاوه کرد: یکی از خصوصیات بارز و برجسته مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان از ابتدای تاسیس اش تاکنون، رعایت وقت بوده است.

آقای مزاری گفت: پرسنل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مجموع، در موارد و موضوعات مختلف چه با کسانی که قرار صحبت، ملاقات و جلسه دارند و چه در برگزاری جلسات، به مناسبت های مختلف چه کوچک و چه بزرگ، همواره به وقت اهمیت داده و مطابق به زمان معینه برنامه های خود را آغاز کرده و پیش برده اند.

 

 

این کارشناس علوم دینی تصریح کرد: کسانی که در زندگی خود به وقت اهمیت نمی دهند و فرصت های عمر را از دست می دهند و یا به بطالت سپری می کنند، خسارات جبران ناپذیری را متحمل می شوند، زیرا زمان دوباره بر نمی گردد و متصرم الوجود است.

 

 

به باور این تحلیل گر مسایل سیاسی، علاوه برآن، کسانیکه به اول و آخر وقت اهمیت نمی دهند و در جلسات و محفل ها با تاخیر حضور پیدا می کنند از محتوی و داشته های قابل استفاده محافل و مجالس محروم می شوند.

 

 

رییس عمومی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان از حاضرین مجلس، به خصوص علما و دانشمندان خواست تا به عنوان یک مسلمان در رابطه با رعایت وقت فرهنگ سازی بکنند.

او با خطاب به علما و امامان مساجد گفت: امام مسجد تنها در نماز جماعت امام نیست، بلکه در همه امور و عرصه ها امام، پیش قراول و پیشگام است، بنا بر این درعرصه های فرهنگ سازی و نیازهای اجتماعی نیز باید پیش قدم باشند.

 

 

نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی افزود: پیشگام بودن به این معنی است که اول خود شخص، آنچه را می خواهد به دیگران پیشنهاد و تبلیغ کند، رعایت نماید. زیرا تا زمانی که خود فرد به ارزشها و هنجارهای اجتماعی اهمیت ندهد و عامل به آن نباشد، نمی تواند که دیگران را به آن توصیه کند.

 

 

به گفته وی، نمی شود که خود شخص، کاری را انجام ندهد و به دیگران بگوید انجام دهید و یا اینکه کارهایی را خودانجام بدهد و به مردم بگوید، انجام ندهید.

 

 

آقای مزاری تاکید کرد که ما باید عناصر و انسان های عامل باشیم، به خصوص بحث وقت بسیار مهم است و در قرآن و اسلام به رعایت آن تاکید شده است و عرف زندگی اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نیز حکم می کند که برای رسیدن به موفقیت ها باید وقت را رعایت کرد.

 

 

آقای حسینی مزاری در پایان اظهار داشت: با وجود عمر کم و وقت محدود، باید قدر لحظه لحظه عمر را دانست و فرصتها را نباید از دست داد.