• تاریخ انشار: ۱۱ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 20644
  • 353 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تبعیت همرنگی می‌آورد و همرنگی باعث سعادت می‎شود

به گزارش خبرگزاری آوا، روز شنبه محفل با شکوهی از سوی یک تن از فرهنگیان شهر هرات به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت امام موسی کاظم (ع) و عید سعید غدیر با حضور جمع کثیری از فرهنگیان، علمای دین، دانشجویان و دانش آموزان در هرات برگزار گردید.   در این محفل، “سید عبدالله نایاب” مسئول […]

به گزارش خبرگزاری آوا، روز شنبه محفل با شکوهی از سوی یک تن از فرهنگیان شهر هرات به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت امام موسی کاظم (ع) و عید سعید غدیر با حضور جمع کثیری از فرهنگیان، علمای دین، دانشجویان و دانش آموزان در هرات برگزار گردید.

 

در این محفل، “سید عبدالله نایاب” مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با اشاره به این سخن حضرت امیرالمومنین (ع) “که اگر به خودمان تلنگر نزنیم فرصت ها مانند ابر بهار می گذرد” طی سخنانی گفت: اگر فرصت ها را غنیمت نشماریم و حواسمان جمع نباشد و در زندگی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، عبادی به خودمان تلنگر نزده و حرکت نکنیم روزی خواهد رسید که غسل داده شده راهی قبرستان شویم.

 

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که در طول زندگی‎مان چقدر توانسته ایم به مسئولیت های فردی و اجتماعی خود به عنوان یک انسان شیعه به درستی عمل بکنیم؟ بیان کرد: اگر در زندگی‎مان به عنوان انسان مسلمان، مسئولیت پذیر و یک شیعه امیرالمومنین توانسته ایم به حداکثر دستورات و آموزه های دینی‎مان عمل بکنیم آن‎زمان است که می توانیم ادعا نماییم که ما شیعه امیرالمومنین هستیم.

 

آقای نایاب در ادامه سخنانش با اشاره به این اینکه الگوی زندگی ما شیوه و روش زندگی حضرت امیرالمومنین (ع) می باشد، علاوه کرد: باید هر فردی در زندگی، خود را محک بزند تا برایش مشخص شود که تا چه اندازه اهل عمل به گفتار ها و سفارشات ائمه معصومین (ع) و مخصوصا حضرت امیرالمومنین (ع) بوده و در این مسیر گام بر می دارد.

 

وی در ادامه تاکید کرد: اگر در زندگی‎مان کوتاهی کرده و برخلاف سفارشات ائمه معصومین (ع) عمل کرده باشیم برگزاری محفل ها، اعیاد، مراسمات دینی مذهبی و هر نوع فعالیت های ما  در این راستا عبث است.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکزتبیان در هرات در تشریح به این جمله که بحث پیروی از امیرالمومنین(ع) بحث تبعیت است گفت: در زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی خود اگر خط قرمزها رعایت شد و اگر ما توانستیم آنچه را ائمه معصومین (ع) به عنوان خط و مرز برای مان  تعیین کرده اند را عمل کنیم و گام به گام آن بزرگواران قدم برداریم آن زمان است که برگزاری محفل، اعیاد و مراسمات ارزشمند است.

 

این فعال فرهنگی در ادامه با اشاره به این که هیچ انسانی خالی از تقصیر و اشتباه نیست افزود: ما اگر بخواهیم در جامعه اسلامی زندگی کرده و ادعای شیعه بودن را نیز داشته باشیم پیامدش این است که باید همرنگ امیر المومنین (ع) باشیم و تلاش کنیم تا اشتباهات مان را در زندگی فردی و اجتماعی خود کاهش بدهیم و خودمان را با خوبی ها و آموزه هایی که پیشوایان مان سفارش کرده اند وفق و مطابقت بدهیم.

 

آقای نایاب در اخیر سخنانش همچنان تاکید کرد: تبعیت همرنگی می آورد و همرنگی باعث سعادت می شود و اگر خودمان را به آئینه امیرالمومنین (ع) ببینم آنزمان است که می توانیم ادعا بکنیم که ما پیرو هستیم و بدون شک که پیروی و تبعیت درست سبب سعادتمندی، خیر و فلاح ما در دنیا و آخرت خواهد بود.

 

گفتنی است که در این محفل برنامه های قرائت قرآن کریم، سرود، مداحی نیز برگزار گردید.