• تاریخ انشار: 4 ژانویه 2020
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 28720
  • 388 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تبلور آزادی بیان غربی در بستن صفحه فیسبوک حسینی مزاری

در حالی که غرب ادعای آزادی بیان را دارد اما در اقدامی عجیب و غیر منتظره، صفحه فیسبوک حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را با ۳۴۹ هزار لایک همراه با یک پروفایل ایشان از دسترس خارج کرد.   خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: صفحه فیسبوک سید عیسی حسینی مزاری رئیس […]

در حالی که غرب ادعای آزادی بیان را دارد اما در اقدامی عجیب و غیر منتظره، صفحه فیسبوک حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را با ۳۴۹ هزار لایک همراه با یک پروفایل ایشان از دسترس خارج کرد.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: صفحه فیسبوک سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) ساعتی پیش از دسترس خارج شد.

۲۲۵۱۹۵۷۵_۱۵۷۴۶۸۷۲۱۲۵۷۰۳۸۲_۹۰۴۳۳۶۳۸۲۷۴۹۶۵۵۴۳۵۳_n

این در حالی است که از روز گذشته چندین مطلب به ویژه بیانیه حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در خصوص فرمانده نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی از صفحه فیسبوک ایشان توسط فیسبوک حذف شده، امروز نیز برای چندمین بار بیانیه رئیس تشکیلات مرکز تبیان و خبرگزاری آوا پیرامون ترور سردار سلیمانی در این صفحه به نشر رسید که همان لحظه از سوی فیسبوک حذف شد. اما عصر امروز زمانی که کلیپ مصاحبه پیروز مجتهد زاده با تلویزیون بی بی سی پیرامون شهادت سردار سلیمانی به نشر رسید فیسبوک، صفحه حسینی مزاری را با ۳۴۹ هزار لایک، و یک پروفایل ایشان با ۵ هزار دنبال کننده را از دسترس خارج کرد.

 

همواره مطالبی که آقای مزاری در صفحه فیسبوک خویش نشر می کرد ده ها هزار بازدید، صدها و هزاران لایک و کامنت می خورد و صدها نفر آن مطلب را به اشتراک می گذاشتند.

 

در حالی امروز صفحه آقای مزاری از فیسبوک حذف شد که در گذشته نیز ۳ بار  با ده ها هزار لایک مسدود شده بود.

 

فیسبوک، توییتر و اینستاگرام حساب کاربری اشخاصی را که در زمینه ترور سردار سلیمانی فعالانه کار می کردند یا تعلیق و یا هم مسدود کرده است.

 

 

روز گذشته و امروز اینستاگرام اکثر مطالب مربوط به شهید سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که  بامداد روزجمعه ۱۳ جدی/دی، توسط امریکایی ها ترور شد، حذف کرده است.

 

فیسبوک نیز بخشی از مطالب، کلیپ ها و عکس های مربوط به سردار سلیمانی را از صفحات و شناسه های کاربران حذف کرده است.

 

بر اساس گزارش خبرنگار صدای افغان(آوا)، توییتر نیز تعداد زیادی از کاربران خود را که در خصوص اخبار سردار سلیمانی فعالیت می کردند، تعلیق کرده است.