• تاریخ انشار: ۱۰ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16275
  • 1,085 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تبیان؛ حزب یا مرکز فرهنگی؟

تروریست های فرهنگی که به صورت گسترده در شبکه های رسانه ای، حضور و نفوذ دارند، از زمانی که همسنگران شان در جبهه تروریزم سخت، اقدام به حمله تروریستی به دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی- اجتماعی تبیان در کابل کرده اند، مستمرا تلاش می کنند تا با ایجاد تشکیک […]

تروریست های فرهنگی که به صورت گسترده در شبکه های رسانه ای، حضور و نفوذ دارند، از زمانی که همسنگران شان در جبهه تروریزم سخت، اقدام به حمله تروریستی به دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی- اجتماعی تبیان در کابل کرده اند، مستمرا تلاش می کنند تا با ایجاد تشکیک های انحرافی و بی بنیاد، افکار عمومی را از اصل جنایت صورت گرفته، منحرف کرده و به حاشیه های کذب و باطلی معطوف کنند که تنها هدف آن، حمایت و توجیه جنایت هایی است که تروریزم تکفیری در افغانستان مرتکب می شود.

تلویزیون مبتذل و صهیونیستی طلوع، از همان روز نخست وقوع فاجعه، مدام در صدد حاشیه سازی و لجن پراکنی به منظور مشوش کردن افکار عمومی است.

این رسانه منحط که حتی به بدیهی ترین اصول اخلاق رسانه ای نیز متعهد نیست، به نحو ناجوانمردانه ای، آگاهانه به زخمی نیش و نیشتر می زند که داعش، ایجاد کرده است.

این رسانه که آشکارا و آگاهانه در جبهه جنگ نرم داعش به عنوان نیروی تروریستی فرهنگی و رسانه ای آن گروه بدنام و نفرت انگیز، فعالیت می کند و از منافع و اهداف رژیم های شناخته شده حامی داعش در منطقه و فرامنطقه به منظور ایجاد شکاف و نفاق و نفرت و اختلاف میان اقشار و طیف های گوناگون سیاسی، مذهبی و قومی جامعه افغانستان، نمایندگی می کند، در تازه ترین اقدام خود علیه مرکز فعالیت های فرهنگی- اجتماعی تبیان، سعی کرده است مبنا و مشروعیت قانونی فعالیت های این مرکز را زیر سؤال ببرد و به این ترتیب، به این شبهه انحرافی در فضای عمومی، دامن بزند که این تبیان است که با فعالیت های «غیر قانونی» اش، زمینه ساز بروز فاجعه روز پنجشنبه بوده است!

مفهوم این سخن آن است که داعش و حامیان شناخته شده داخلی و خارجی آن، در ایجاد و انجام این رویداد خونین و هولناک و فاجعه بار، نقشی غیر تعیین کننده و درجه دوم داشته اند!

طلوع با طرح این مسأله که «حزب اسلامی تبیان» از وزارت عدلیه، جواز فعالیت رسمی ندارد، سعی کرده است، همایش روز پنجشنبه این مرکز را اقدامی «سیاسی» نشان داده و به این ترتیب، مسؤولان این مرکز فرهنگی اجتماعی را عامل اصلی وقوع فاجعه، وانمود کند.

به تأسی از طلوع، سایت خبری العربیه؛ وابسته به رژیم سعودی به عنوان مهم ترین پایگاه خبری و رسانه ای تروریزم تکفیری، حتی پا را از این نیز فراتر گذاشته و سعی کرده است که فعالیت های مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان را نیز غیر قانونی نشان دهد!

این در حالی است که حزب اسلامی تبیان، مدت هاست که به منظور کسب مجوز از نهادهای ذیربط، تلاش می کند؛ اما به دلیل موانعی که از سوی برخی دستگاه های دولتی در این مسیر، ایجاد می شود، تاکنون موفق نشده در سایه حقی که قانون اساسی به شهروندان می دهد، مجوز فعالیت رسمی را به دست آورد.

به همین دلیل، حزب اسلامی تبیان، رسما آغاز به فعالیت سیاسی نکرده و در هیچیک از ولایت های کشور، دفتر رسمی ندارد؛ اما مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که دارای مجوز رسمی فعالیت می باشد، طبق رویکرد دیرینه خود، به فعالیت های گسترده خود در حوزه فرهنگ و جامعه، ادامه می دهد و در این زمینه، هیچگونه مانع سیاسی یا حقوقی وجود ندارد.

همایشی که روز پنجشنبه گذشته در دفتر مرکزی تبیان در کابل، برگزار شده بود نیز یک برنامه کاملا علمی- پژوهشی و غیر سیاسی به منظور بررسی ابعاد و تبعات رویداد ششم جدی؛ سالروز تهاجم اشغالگرانه ارتش سرخ شوروی پیشین به افغانستان بود که با حضور طلاب و دانشجویان و نخبگان حوزه و دانشگاه برگزار شده بود.

هر مرکز فرهنگی و اجتماعی، حق برگزاری چنین نشست هایی را دارد و هیچکس نمی تواند مشروعیت آن را زیر سؤال ببرد یا به دروغ آن را «فعالیت سیاسی» بنامد.

به همین دلیل، آنچه از جانب تلویزیون طلوع و سایت العربیه علیه مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، مطرح شده، چیزی جز تلاش مذبوحانه حامیان و همسنگران تروریزم تکفیری داعش در عرصه فرهنگ و رسانه به منظور سرپوش گذاشتن روی ابعاد منزجرکننده اقدام جنایتکارانه آن گروه و در راستای اهداف شوم دست های آلوده حامی داعش در افغانستان، منطقه و فرامنطقه نیست.

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به عنوان یک سازمان فرهنگی مجاز و مشروع، حق خویش می داند که از خود در برابر توطئه ها، تبلیغات و پروپاگندای مسموم حلقات حامی تروریزم در حوزه فرهنگ و رسانه، دفاع کند و این به ویژه،‌ حقی است که شهدای مظلوم این مجموعه فرهنگی – ارزشی، از آن برخوردار اند؛ زیرا آنچه تروریست های فرهنگی داعش در شبکه هایی مانند طلوع و العربیه، انجام می دهند، جفایی آشکار و نابخشودنی در حق آن شهدای خونین کفن نیز هست.