• تاریخ انشار: 7 سپتامبر 2021
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30767
  • 56 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تبیان کانون تربیت زنان آگاه؛ زنان مکتب تبیان، هجمه‌های دشمن را خنثی کردند

به مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز فعالیت های فرهنگی – اجتماعی تبیان، آگاهان زن در بلخ می گویند که مرکز تبیان مکان رشد و تربیت زنان فعال و بیدار برای جامعه بوده که آنها برنامه ها و هجمه های دشمن را نقش بر آب کرده اند.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) – مزار شریف: زهرا احمدی؛ استاد حوزه علمیه به آوا می گوید: فعالیت های مراکز فرهنگی همچون تبیان برای نهادینه کردن ارزش‌های دینی تاثیرگذار است. در تبیان همایش های ویژه بانوان با تجلیل از مناسبت های دینی و الگوهای عملی اسلام ناب محمدی(ص) معرفی می شود و در قالب هنر خیلی موفقانه و تخصصی، دین را شیرین و عملی نهادینه می‌کنند و خصوصا قشر بانوان که مورد هدف تهاجمات فرهنگی دشمن است، با فعالیت های مرکز تبیان خیلی از این نقشه های دشمن به هدف نمی رسد.

سلیمه محسنی؛ فعال فرهنگی بلخ نیز در گفتگو با آوا اظهار داشت: تبیان در آگاهی دهی بانوان کشور نقش مهمی داشته، با برگزاری گفتمان روی موضوعات مهم ملی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی، ایجاد فضای تحقیق و آموزش، و بررسی موضوعات به شکوفایی استعداد بانوان کمک کرده است.

به گفته او، این مرکز با دادن عزت نفس، جرات و شهامت دینی به زنان توانسته بانوان را در تمام عرصه ها تربیت و رشد دهد و سپس تقدیم جامعه کند.

وی افزود: طی سال ها شاهد هستیم که سالیانه بانوانی موفق و تاثیرگذار را تقدیم جامعه می کند و همواره در این زمینه موفق است.

زحل حیدری؛ مسئول دارالقرآن محمد رسول الله(ص) در یلمرب شهر مزار شریف نیز اظهار داشت: تبیان مکانی مناسب برای رشد بانوان است و فکر می کنم همه خانم های فرهنگی مزار شریف در تبیان تربیت شده اند.

این در حالی است که دفاتر مرکز تبیان در داخل و خارج کشور بخش بانوان دارند که صدها تن از این طبقه، در بخش های مختلف، آموزش دیده و تربیت می گردند و مصروف فعالیت های فرهنگی هستند.

فاطمه جعفری؛ مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در بلخ می گوید که بخش بانوان مرکز تبیان نیز هدف این مرکز را که ترویج فرهنگ ناب اسلامی و اهلبیتی است، دنبال مى کند، رسالت بزرگی در قبال جامعه دارد و برای ترویج فرهنگ اسلامی و آگاهى در میان زنان و خانواده ها کار می کند.

جعفری گفت که بانوان مرکز تبیان در بلخ طبق نیاز جامعه نیرو تربیت و آموزش داده و در راستای اهداف اهلبیتی فعالیت دارند.

مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در بلخ تاکید کرد که آنان و سایر بانوان این مرکز، اهداف شان را سالانه با برگزاری ده ها برنامه دینی و ملی به مردم می رسانند که شامل مراسم دینی، برنامه های قرآنی و نمایشگاه های هنری می باشد.