• تاریخ انشار: ۲۷ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 27572
  • 383 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تجلیل از اربعین حسینی باید هر روز ما را حسینی تر بسازد

n00193421-b

روز جمعه (۲۶ میزان) به مناسبت فرارسیدن اربعین شهادت امام حسین(ع) مراسم گرامی داشت درمسجد حضرت حمزهء شهرک شکوفان احمدی ولسوالی انجیل هرات برگزار گردید و در ادامه این مراسم از ۲۰ تن از افراد برتر مسابقه کتابخوانی پیام های عاشورا و اربعین حسینی از سوی انجمن علمی فرهنگی تکوین با همکاری دفتر نمایندگی مرکز […]

روز جمعه (۲۶ میزان) به مناسبت فرارسیدن اربعین شهادت امام حسین(ع) مراسم گرامی داشت درمسجد حضرت حمزهء شهرک شکوفان احمدی ولسوالی انجیل هرات برگزار گردید و در ادامه این مراسم از ۲۰ تن از افراد برتر مسابقه کتابخوانی پیام های عاشورا و اربعین حسینی از سوی انجمن علمی فرهنگی تکوین با همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات تقدیر به عمل آمد.

 

در این مراسم، سید عبدالله نایاب مسئول مرکز تبیان در هرات طی سخنانی بیان کرد: اربعین در دنیای اسلام و مکتب تشیع از اهمیت بالایی برخوردار است. اربعین پدیده تازه ای نیست که در دنیای اسلام و جوامع تشیع ظهور کرده باشد بلکه در متون دینی شیعه از دستورات ائمه اطهار مبنی بر اهمیت زیارت کربلا در ایام اربعین حسینی پر است و براعمال مربوط به این روز تاکید شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اربعین حسینی افزود: اربعین رسانه عاشورا است. اگر اربعین حسینی وجود نداشت و هر ساله مردم و ارادت مندان امام حسین از این روز تجلیل نمی کردند عاشورای حسینی در طوفان های سنگین تبلیغاتی دشمن مبهم می ماند و حقاقیت، راه و نحوه شهادت امام حسین برای دیگران گنگ مانده و عاشورا تحریف می شد.

 

SONY DSC

آقای نایاب، از توجه دشمن بر راهپیمایی عظیم اربعین حسینی یاد نموده بیان کرد: رسانه های معاند و ماهواره ها، کوچکترین اتفاقات در دنیا را بزرگنمایی نموده و اطلاع رسانی می کنند، اما از راهپیمایی چند میلیون نفری اربعین حسینی که مردم از سرتاسر جهان با پرچم ها، رنگ ها و نژاد های مختلف گردهم آمده تنها گوشه ای را نشان می دهد که اتفاق کوچک و جزئی رخ داده باشد و از هر طریقی تلاش می کنند تا مردم را از شرکت در این گردهمایی جهانی باز بدارند.

 

مسئول مرکز تبیان در هرات در ادامه علاوه نمود: پس برما لازم است تا هر نفر رسانه ای شویم و از طریق فضای مجازی و حقیقی وارد عمل شده و فرهنگ عاشورا و اربعین حسینی را گسترده اطلاع رسانی نموده و به گوش جهانیان برسانیم که زیباترین حرکت انسانی، اربعین حسینی است.

 

به گفته وی، مومنین عراقی در ایام اربعین تمام هستی شان را در طبق اخلاص گذاشته و برای پذیرایی از زائرین امام حسین مهیا و آماده می کنند و این فرهنگ ناب باید جهانی شود و سانسوری که توسط رسانه های معاند در جهان وجود دارد را بشکنیم و اربعین را جهانی بسازیم.

 

وی با بیان اینکه تجلیل از اربعین حسینی باید هر روز ما را حسینی تر بسازد گفت: پیام اربعین حسینی برای ما این است که اگر قرار باشد همه هستی تان را از دست بدهید در دنیای آشفته و منافقانه ای که وجود دارد اگر فردا و فرداها حسین ها رفتند باید زینب ها باقی بمانند و کار زینبی بکنند و گرنه یزیدی هستند.

 

او در بخش دوم از صحبت هایش در رابطه با اهمیت مطالعه و کتابخوانی بیان داشت که باید کتابی را مطالعه نماییم که ارزش و ثمره ای مثبت را در پی داشته باشد که کتاب پیام های عاشورا و اربعین حسینی با معرفی امام حسین به مخاطبین آنها را برای گام برداشتن در مسیر امام حسین، هدایت و راهنمایی می کند .

 

گفتنی است که هفته گذشته در مسابقه کتابخوانی پیام های عاشورا و اربعین حسینی  که از سوی مرکز فرهنگی آموزشی تکوین با همکاری مرکز تبیان در هرات برگزار شده بود، ۲۰۰ تن از جوانان شهرک شکوفان احمدی ولسوالی انجیل هرات شرکت کرده بودند که امروز جمعه به ۲۰ تن از افراد برتر جوایز نفیسی اهدا گردید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>