• تاریخ انشار: ۱۰ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30456
  • 334 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تجلیل از تازه راه یافتگان به دانشگاه در هرات

  از افتخارآفرینان کانکور ۱۳۹۸_۹۹ شهرک شکوفان احمدی از سوی شورای انکشافی شهرک شکوفان با همکاری انجمن فرهنگی تکوین با حضور بزرگان، اساتید مکاتب و آموزشگاه ها، اهالی محل، پدران و مادران و جوانان و نوجوانان تجلیل به عمل آمد. به گزارش خبرگزاری آوا _هرات، در این محفل، سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز […]

 

از افتخارآفرینان کانکور ۱۳۹۸_۹۹ شهرک شکوفان احمدی از سوی شورای انکشافی شهرک شکوفان با همکاری انجمن فرهنگی تکوین با حضور بزرگان، اساتید مکاتب و آموزشگاه ها، اهالی محل، پدران و مادران و جوانان و نوجوانان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری آوا _هرات، در این محفل، سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی ضمن تبریکی به افتخار آفرینان کانکور۱۳۹۹ شهرک شکوفان احمدی بیان داشت که در دنیای مدرن امروزی با سواد به کسی گفته می شود که با آموزش و فراگیری علم و دانش بتواند در زندگی فردی و جمعی تاثیرات قابل مشاهده ای را به وجود بیاورد.

وی خطاب به کسانی که تازه راهی تحصیلات عالی و دانشگاه شدند گفت: شما فرهیختگان، تازه وارد یک مسیر پر پیچ و خم شده اید و سختی ها و مشکلات زیادی را در پیش رو دارید، پس عزم و اراده تان را محکم‌ نموده و نهایت تلاش را بکنید که تا این مسیر را با موفقیت طی بکنید.

مسئول دفتر تبیان هرات افزود: دانشجویان نباید صرفا بدنبال مدرک تحصیلی باشند بلکه بدنبال دانش و تخصص باشند، زیرا مدرک چیزی را درمان نمی‌کند، بلکه این دانش و تخصص است که انسان را به مدارج عالی و موفقیت می رساند.

سفارش وی به دانشجویان و رهپویان علم و دانش این است که هر جوان کوشش کند که در طول دوره تحصیلی به دنبال علم اندوزی و تخصص گرایی باشد و نهایت تلاش کند تا تحصیلات اش را به مقاطع بالا حداقل ماستری و دکتورا ادامه بدهد.
به گفته این جامعه شناس، جوان متخصص و لایق در هر جایی که قرار بگیرد قطعا که موفق شده و هرگز بیکار نمی‌ماند.
نایاب همچنان تاکید کرد که در کنار تخصص گرایی و علمیت کوشش کنند که در برابر خود، خانواده و جامعه متعهد باشند، اگر جوانی در قبال جامعه اش تعهد و حس مسئولیت پذیری نداشته باشد هرگز فرد موثر در جامعه و میان مردم خود نخواهد بود.

در همین حال، ابراهیم احمدی ارباب شهرک شکوفان احمدی طی سخنانی گفت: جوانانی که امروز باعث افتخار و سربلندی جامعه ما شده اند نتیجه زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر خود آنها، خانواده های معزز شان و اساتید مکاتب و مراکز آموزشی بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: اندیشیدن و تفکر یکی از ویژگی های ممتاز انسان و انسانیت است و دانش و اندیشه دوبال ضروری پرواز بسوی قلعه های رفیع از سعادت و تعالی است.

 

۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۳۱ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۲۹ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۲۷ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۲۶ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۲۴ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۲۳ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۲۱ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۲۰ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۱۹ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۱۷ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۱۶ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۱۵ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۱۳ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۱۲ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۱۰ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۰۷ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۰۶ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۰۲ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۰۰ ۲۰۲۰۱۰۰۴_۰۹۰۹۰۹