• تاریخ انشار: ۲۹ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 11424
  • 990 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تجلیل از روز قدس وظیفه تک تک مسلمانان در تمام کشورهای اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی، مشاور ارشد ریاست مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل می گوید: عدم درک عمیق از مسائل دینی و نبود علم کافی میان شماری از شهروندان سبب گردیده تا روز قدس را مختص به جمهوری اسلامی ایران بدانند.   آقای رحمتی به خبرگزاری آوا گفت: تجلیل از روز […]

حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی، مشاور ارشد ریاست مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل می گوید: عدم درک عمیق از مسائل دینی و نبود علم کافی میان شماری از شهروندان سبب گردیده تا روز قدس را مختص به جمهوری اسلامی ایران بدانند.

 

آقای رحمتی به خبرگزاری آوا گفت: تجلیل از روز جهانی قدس هیچ گونه منفعت مادی برای جمهوری اسلامی ایران ندارد بلکه تجلیل از روزجهانی قدر وظیفه تک تک مسلمانان در تمام کشورهای اسلامی است و آنهایی که این حرکت را به جمهوری اسلامی ایران نسبت می دهند نشانه جهالت آنان است.

 

آقای رحتمی در ادامه صحبت هایش افزود که نباید از نظر دور داشت که دشمنان اسلام آرام نشسته اند، دشمنان اسلام همیشه در پی خنثی کردن فعالیت های دینی، سیاسی و مبارزاتی ملت کشورهای اسلامی است.

 

وی از پیامدهای ناگوار توطئه دشمنان اسلام اظهار نگرانی کرد و گفت: اگر روز قدس و دیگر فعالیت های اسلامی به یک جامعه خاص برچسپ زده شود، فردا این برچسپ بر پیامبران و ائمه معصومین نیز خواهد خورد و دشمنان اسلام اعلام خواهند کرد که پیامبران و معصومین وابسته به یک سمت خاص می باشند و پیروی از آن مردود است.

 

آقای رحمتی اظهار داشت: فتوا و دستور علمای دین مختص به همان جغرافیایی خاص که در آن زندگی می کند، نیست و همه ی علمای تراز اول جهان اسلام مانند امام ابوحنیفه (رح) پیروان بی شماری در کشور های مختلف اسلامی دارد.

 

آقای رحمتی تصریح کرد: اعتقاد در اسلام مرزی را نمی شناسد و دشمنان اسلام در حقیقت می خواهند که ریشه های اعتقادات دین اسلام را وسیله قرار داده و پیروان اسلام را بخشکانند.

 

آقای رحمتی بر اهداف نام گذاری هفته اخیر ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: روز قدس در حقیقت یاد آوری از مظلومیت مردم فلسطین است و مردم رنج دیده فلسطین در طول شصت سال میان امت اسلامی به باد فراموشی سپرده شده است و تنها فردی که نام از ملت فلسطین به سرزبان همه ملت های مسلمان جاری کرد امام خمینی(ره) بود.

 

حجت الاسلام و المسلمین رحمتی تاکید کرد که هدف از برگزاری قدس و نام گذاری روز قدس فقط اظهار انزجار و نفرت از رژیم صهیونیسم جهانی و حکومت اسرائیل است که این دو غاصب جهانی بالاخره در قلب کشورهای اسلامی به عنوان یک غده سرطانی جا گرفته که متاسفانه همه جوانب مشکلات جهانی از همین جا سرچشمه می گیرد.

 

این عالم دینی افزود که تجلیل از روز قدس سبب تقویت روحیه اتحاد میان جامعه اسلامی می شود و مربوط به یک مذهب، جامعه خاص و یا جغرافیایی خاص نیست بلکه این روز وابسته به تمامی مردم آزادی خواه جهان می باشد و حتی از این روز مسیحیان آزادی خواه نیز تجلیل می کند.

 

به گفته او، در افغانستان از سال های قبل ملت مسلمان افغانستان در برگزاری روز قدس اهتمام زیادی ورزیده اند و همه ساله شاهد برگزاری و تجلیل از روز قدس در تمامی نقاط مختلف کشور هستیم و برادران اهل تشیع و تسنن در کنار همدیگر شعار مرگ بر اسرائیل را سر می دهند.

 

آقای رحتمی در اخیر گفته هایش به شهروندان توصیه کرد: با توجه به این که امام خمینی (ره) تصمیم اش برگرفته از آموزه های دین و بصیرت او از جهان اسلام و دشمنان است، هفته اخیر ماه مبارک رمضان را به منظور حمایت از مردم رنج دیده فلسطین روز جهانی قدس اعلام کرد.

 

وی افزود به عنوان یک وجیبه و تکلیف دینی بر همه مسلمان جهان واجب است که از روز جهانی قدس تجلیل نماید و حمایت خود را از مردم بیچاره فلسطین اعلام کنند.

 

او تاکید کرد که توصیه من به شهروندان این است که در همچو روزی به ندای امام خمینی (ره) لبیک گویند و با حضور در روز قدس انزجار خود را نسبت به صهیونیسم جهانی و اسرائیل غاصب اعلام کند.