• تاریخ انشار: ۱۵ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7384
  • 1,110 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تجلیل از علمای بزرگ برای ما قوت دل است و دین ما را تقویت می کند

مولوی حقجو  در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی(ره) گفت تجلیل از علمای بزرگ برای ما قوت دل است و دین ما را تقویت می کند و ما باید با قاطعیت و با جرأت در چنین محافلی شرکت کنیم. به گزارش آوا، همایش بزرگ «نهضت امام خمینی(ره) و بیداری جهان اسلام» دیروز از سوی مرکز فعالیت‌های […]

مولوی حقجو  در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی(ره) گفت تجلیل از علمای بزرگ برای ما قوت دل است و دین ما را تقویت می کند و ما باید با قاطعیت و با جرأت در چنین محافلی شرکت کنیم.

به گزارش آوا، همایش بزرگ «نهضت امام خمینی(ره) و بیداری جهان اسلام» دیروز از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل برگزار شد.

 

در این همایش مولوی حقجو ؛رئیس مدرسه اسدیه گفت: اگر امروز خمینی (ره) زنده می‌بود، حتما اعلام می کردند کشتن هر کسی که بین اهل تسنن و تشیع اختلاف می اندازد و به حریم آنها تجاوز می کند، حلال قطعی است.

 

وی گفت من به صراحت اعلام می کنم و بارها هم گفته‌ام که وهابی ها کسانی هستند که شیعه و سنی را در بین یکدیگر می اندازند. ما شاهد به خاک و خون کشیدن صدها مسلمان در افغانستان و دیگر جاهای جهان هستیم که توسط همین اختلاف های قومی و مذهبی از بین رفته اند.

 

آقای حقجو تصریح کرد: حقیقت را نباید پنهان نماییم. در واقعیت کسب کردن یک نام و مقام گپ آسان نیست. خصوصا در دنیایی که کفر و مسلمانان همه روزه در برابر یکدیگر قرار دارند. اما این امام بزرگ، حضرت امام خمینی رحمت الله علیه توانست شاهی را که از حمایت  غرب برخوردار بود به زانو در آورد و حکومت اسلامی را در سرزمین ایران ایجاد نماید.

 

حقجو از عملکرد مجاهدین در افغانستان یاد کرد و گفت: ما و شما در افغانستان شاهد عملکرد مجاهدین و جهاد مقدس مردم افغانستان بودیم و این حضرت امام بود که از هرگونه سعی در مقابل مجاهدین دریغ نکردند. هم چنان مجاهدین افغانستان را بعد از پیروزی هم حمایت همه جانبه نمودند.

 

او پیروزی مجاهدین را مدیون کمک های امام دانست و می گوید: اگر امروز همه مجاهدین سربالا هستند و در مقابل امپراتوری بزرگ آن زمان (شوروی سابق) مقابله نمودند و توانستند آنها را شکست بدهند به واسطه ایمان به خدا و دوستانی که کمک کردند، بود.

 

آقای حقجو اشاره به گفته ی امام راحل کرد و دشمن بزرگ اسلام را کشور امریکا دانست و اظهارداشت: امام بزرگ گفته که امریکا شیطان بزرگ دنیا است که در این هیچ جای شکی نیست. علاوه بر اینکه خودش هر روزه تلاش می کند خون مسلمان ها را بریزد از نام مسلمانان با لباس مسلمانان، کسانی را تربیت کرده و به نام وهابی ها همه روزه صدها نفر را به شهادت می رسانند.

 

دانشجو وهابی ها را دست نشانده غربی ها دانست و تصریح کرد: امروزه این غربی ها هستند که در تمام جاها به خصوص در آسیای میانه کسانی را تربیت نموده و از نسل خود مسلمان ها بر ضد مسلمان ها چیزی را ساختند که در لباس دین و قرآن در صورت خود نقاب قرآن را گرفته و اما از پشت خنجر خود را به قلب همه فرو می برند.

 

او گفت: امروز ما شاهد فعالیت وهابی ها در افغانستان هستیم که با قاطعیت کار می کنند و از ما اهل تسنن صدها بار دعوت کرده تا در محافل شان شرکت نماییم اما ما می‌دانیم اولین کار و هدف آنها این است که ما با اهل تشیع مقابله کنیم.

 

به گفته‌ی آقای حقجو، آنها هیچ کسی را نمی شناسند نه در فکر شیعه هستند و نه در غم سنی . آنها کسانی هستند که حنفی ها را مشرک می دانند. چون اهل تسنن دارای چهار مذهب است که بزرگترین مذهب آن مذهب امام حنیفه رحمت الله علیه است .

 

اوگفت: من همیشه به مولوی صاحب ها می گویم که فریب وهابی ها را نخورید. زیرا امروز در لباس خودتان داخل می شوند و فردا قبر خودتان را به همین لباس می کنند و در این کار آنها شکی نسیت. زیرا میلیون ها دالر را از مزدوران گرفته و به مصرف می رسانند که اختلاف ها را میان شیعه وسنی شدت بخشند.

 

حقجو هم چنان اضافه کرد که تسنن و تشیع مانند دو برادرهستند اما این توطئه ی دشمن است حتی از طریق رسانه ها مانند تلویزیون کلمه و هم چنان با آیدی های جعلی در شبکه های اجتماعی دارند برای نابودی این دو قشر فعالیت می‌کنند که متاسفانه کسانی هم در جامعه پیدا می شوند که ناآگاهانه هرچه که آنها می گویند به دنبال شان حرکت می کنند.

 

او گفت: هر کسی که به زبان کلمه لااله الله و محمد رسول الله بگوید کسی حق ندارد که فتوای کافر بودن او را صادر نماید چه شیعه باشد یا سنی. زیرا همه ی ما به یک قبله نماز می خوانیم و همه ی ما در اصول اختلاف نداریم، بلکه مجتهدین ما در فروع اختلاف دارند و هیچ مجتهدی فتوا بر قتل دیگر مذاهب نداده است و قرآن کریم هم می گوید: هرگاه اگر مسلمانی یک مسلمان دیگر را بکشد جایش در دوزخ دایمی است و جای کفار هم در دوزخ دایمی است که این دو باهم هیچ فرقی ندارد.

 

مولوی حقجو تصریح کرد: اگر یک جایی موزیک نواخته شود همه اشتراک می کنند ولی در جایی که قرآن تلاوت می شود، بعضی ها مردم را نهی می کنند می گویند امام خمینی از شیعه ها است اما این طور نیست زیرا تجلیل کردن از شهادت و ولادت علمای بزرگ برای ما قوت دل است و دین ما را تقویت می سازد و ما باید به قاطعیت و به جرأت به چنین محافل اشتراک بکنیم.

 

حقجو هم چنان گفت: امام خمینی رحمت الله علیه با مجاهدین ما کمک می کردند. در زمان جهاد، استاد ربانی و شهید مسعود همیشه از امام به نیکی یاد می کردند و حتی روزی به من گفت که اگر می خواهی مسلمانی بکنی ترس نخور و چند سخن نیک را به عنوان مثال از آدرس امام(ره) برایم نقل کردند.

 

مولوی دانشجو در آخر ضمن تشکری از دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به خاطر برگزاری چنین مجالس گفت: من به شما به صراحت اعلام می کنم که این منطقه شما و سرزمین شما است اگر شیعه هستید یا سنی باید در محافل یکدیگر اشتراک نمایید و فریب منافقین خصوصا وهابی ها را نخورید.