• تاریخ انشار: ۲۸ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 25539
  • 530 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تخریب مسجد الاقصی در فلسطین زمینه تخریب کعبه را در عربستان فراهم می کند

یک عالم دین: ما نمی گوییم فعلا اسراییل قادر به تخریب کعبه است، اما اگر امروز اجازه بدهیم که مسجد الاقصی تخریب شود، قطعا در آینده نیز اجازه تخریب کعبه داده خواهد شد.   گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا تحت عنوان “قدس پاره تن اسلام” با حضور کارشناسان مسائل دینی، دانشجویان و فرهنگیان شهرمزارشریف […]

یک عالم دین: ما نمی گوییم فعلا اسراییل قادر به تخریب کعبه است، اما اگر امروز اجازه بدهیم که مسجد الاقصی تخریب شود، قطعا در آینده نیز اجازه تخریب کعبه داده خواهد شد.

 

گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا تحت عنوان “قدس پاره تن اسلام” با حضور کارشناسان مسائل دینی، دانشجویان و فرهنگیان شهرمزارشریف برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، حجت الاسلام والمسلمین سجاد عباسی؛ کارشناس مسائل دینی اجتماعی و مسئول بخش عقیدتی مرکز تبیان در بلخ با بیان اینکه طبق دستورات خداوند متعال بر پیامبر(ص) و بندگانش و سفارش بزرگان دین؛ یهود دوست مسلمانان نیست، بلکه دشمن اسلام و پیروان اسلام هستند، گفت پروردگار در قرآن فرموده: ای پیامبر یهودیت از تو راضی نمی شود، حتی اگر از آیین و ملت آنها پیروی کنید. همچنان پیامبر (ص) می فرماید: یهود فریبنده ترین افراد نسبت به مسلمین هستند، خداوند و پیامبرش برای من و شما خط میدهد که با یهودیت دوستی نکنیم، حتی با مطالعه و آگاهی از نقشه های شوم یهودیت آگاهی پیدا کنیم.

 

وی گفت: بیش از ۹۰۰ آیه قرآن در رابطه به یهودیت (بنی اسرائیل) آمده و مطالعه تاریخ یهود بر دانستند این آیات کمک می کند، ببنید یهودیت و اسلام هر دو ادیان الهی هستند و در بحث پیامبران مسلمانان با یهودیت اشتراک دارند، یعنی آنان حضرت ابراهیم، اسحاق و یعقوب را قبول دارند ما هم قبول داریم، اما در داستان این پیامبران اسلام با یهودیت اختلاف دارد، حالا ما با فرمول دیرین شناسی یعنی با مطالعه تاریخ یهودیت می توانیم اهداف آینده آنان را پیش بینی نماییم.

 

وی ادامه داد: جوانان مسلمان اگر در رابطه به اصول و بنیاد اولیه یهودیت شناخت داشته باشند، می توانند دشمنی ها و اهداف آینده آنان را نسبت به اسلام و مسلمین پیش بینی کنند، چون اساس دشمنی یهود با مسلمانان بر بناء اصول و بنیاد اولیه یهودیت استوار است.

 

آقای عباسی با بیان اینکه “بهانه های امروز همان خواسته های دیروز است” گفت بهانه گیری های امروز رژیم اسرائیل همان خواسته های دیروز شان می باشد، اهداف و خواسته های یهودیت در زمان پیامبر اسلام (ص) همان بحث موعود گرایی و برتری طلبی بود، اما در آن زمان به خواسته هایشان نرسیدند، اکنون می خواهند به آن خواسته ها با استعمار فلسطین که قبله نخست مسلمانان است برسند.

 

این کارشناس مسائل دینی یادآور شد که با شناخت یهودیت و ذهنیت دهی شما دانشجویان اکنون می توانیم بحث قدس یا استعمار گری رژیم اسرائیل بر علیه فلسطین را به تحلیل و گفتگو بپردازیم؛ دانشجویان عزیز ببیند تاریخ یهود برمیگردد به حضرت موسی، اما آنان خود را به حضرت نوح وصل می کنند ولی ۳۳۰۰ سال قبل حضرت موسی بنی اسرائیل را بنیان می گذارد چون یهودیت بعد از حضرت یوسف مورد تجاوز و بردگی قرار می گیرند تا آنکه حضرت موسی آنان را از طریق مهاجرت نجات میدهد و در صحرای سینا مستقر می کند، اکنون هم یهودیت با پیروی از اصول اولیه خود شان می خواهد با استفاده از هولوکاست دروغین از سرتاسر جهان در فلسطین مستقر شوند.

 

وی متذکر شد که رژیم اسرائیل تنها به فکر تصرف فلسطین نیست، بلکه طبق نماد پرچم شان که با دو خط آبی احاطه شده می خواهند سرزمین های میان دریای نیل و دریای فرات را تسخیر کنند، چون وسط این رود ها سمبول ستاره داوود می شود و آنان به هر طریق می خواهند این سرزمین را در اختیار بگیرند.

 

وی گفت طبق استراتیژی اسرائیل اگر پیش بروید دیگر کربلایی برای شما باقی نخواهد ماند.

 

حجت الاسلام عباسی افزود موعود گرایی و سرزمین موعود گرایی هدف و عقیده یهودیت است که آنان می خواهند با تصرف سرزمین موعود زمینه تشکیل حکومت منجی را فراهم نمایند، یعنی اینکه حضرت داوود و سلیمان در فلسطین فعلی تشکیل حکومت داده بودند، حالا اسرائیل می خواهد آن حکومت را بر پا نماید.

 

وی گفت هدف دیگر یهودیت از استعمار فلسطین تخریب مسجد القصاء و ساختن معبد حضرت سلیمان است، مسجد القصاء قبله نخست مسلمین و مکانی که پیامبر اسلام (ص) از آنجا به معراج میرود.

 

نامبرده می گوید اسرائیل پس از ساختن معبد سلیمان هر چیزی که در مقابل عظمت این معبد قد علم کند به هر طریقی تخریب می کنند؟! چه چیزی در مقابل عظمت معبد سلیمان ایستاد می شود! کعبه است یهودیت در شرایط فعلی در صدد نفوذ و تخریب خانه خدا هست.

 

عباسی، تصریح نمود ما نمی گوییم فعلا اسراییل قادر به تخریب کعبه است، اما اگر امروز اجازه بدهیم که مسجد الاقصاء تخریب شود قطعا در آینده نیز اجازه تخریب کعبه داده خواهد شد.

 

وی افزود: مسجد الاقصاء و در کل فلسطین برای مسلمانان یک منطقه استراتیژیک و از نگاه جیوپولتیک حایز اهمیت است پس دفاع و حمایت از ملت فلسطین ضرورت فعلی جهان اسلام میباشد.

 

شایان ذکر است که گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان(آوا) هر هفته روز جمعه ساعت ۸:۳۰ صبح در سالن جلسات مرکز تبیان در بلخ برگزار می شود.