• تاریخ انشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3204
  • 1,254 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تروریسم محصول مداخله بیگانه و تفکرات انحرافی می باشد

n00115176-b

رئیس شورای عالی ولایت های ایران، در همایش هم اندیشی افغانستان و تروریسم، چالش های میدانی و راهکارهای رهایی در شهر مشهد مقدس، افغانستان و ایران را دو کشور با مشترکات فرهنگی بسیار نزدیک توصیف کرد که برخی می خواهند بین این دو کشور دوست نفاق ایجاد نمایند. به گزارش خبرگزاری آوا، همزمان با هفدهم […]

رئیس شورای عالی ولایت های ایران، در همایش هم اندیشی افغانستان و تروریسم، چالش های میدانی و راهکارهای رهایی در شهر مشهد مقدس، افغانستان و ایران را دو کشور با مشترکات فرهنگی بسیار نزدیک توصیف کرد که برخی می خواهند بین این دو کشور دوست نفاق ایجاد نمایند.

به گزارش خبرگزاری آوا، همزمان با هفدهم اسد(مرداد)، سالروز شهادت هزاران تن از مردم شمال افغانستان، دیپلومات های ایرانی و خبرنگار جمهوری اسلامی(ایرنا) به دست عناصر گروه طالبان، همایشی تحت عنوان” افغانستان و تروریزم، چالشهای میدانی و راهکارهای رهایی” از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، برگزار شد.

در این همایش غلام رضا بصیری پور؛ رئیس شورای عالی ولایات ایران، صلح و امنیت افغانستان را صلح و امنیت ایران عنوان کرد و آن را به نفع کشورهای منقطه دانست.

 

بصیری پور تروریسم را محصول مداخله بیگانه و تفکرات انحرافی از جمله وهابیت عنوان نمود و تصریح کرد که تروریسم از قرارگاه استکبار جهانی منشا می گیرد.

 

وی گفت: آنچه که امروز تحت عنوان القاعده، طالب، داعش  که به نام اسلام در  کشورهای مسلمان فعالیت میکنند، علیه شیعه ایجاد شده اند.

بصیری پور با اشاره به سود امریکا از فعالیت این گروه تروریستی که در اندیشه حکومت می باشد، تصریح کرد: استکبار به دنبال مشروعیت بخشیدن به گروهک تروریستی داعش است.

 

وی گفت: پس از اقبال روز افزون غربی ها به دین اسلام، امروز با عملکرد داعشی ها نظرشان برگشته اما این اسلام نیست که داعشی ها ترویج می کنند و برای نفع خودشان خون مردم را می ریزند.

 

این مقام ایرانی در ادامه صحبت های خود یادآور شد که جمهوری اسلامی در سال های متمادی برای پناه دادن به مهاجرینِ قربانی تروریسم به خصوص افغانستانی ها تلاش کرده است.

 

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد به پناه دادن به مسلمانان است، هرچند قصوراتی نیز در این زمینه وجود داشته است اما با مردم افغانستان در زمینه مبارزه با تروریسم و مواد مخدر همسو هستیم و از صلح و امنیت و آرامش در افغانستان حمایت می کنیم.

 

رئیس شورای ولایات ایران، در ادامه سخنان خود راهکارهای رهایی از تروریسم را برشمرد و گفت: در گام نخست باید ریشه های بروز تروریسم را شناسایی و عوامل گسترش آن را در افغانستان جویا شد.

 

بصیری پور وحدت مردم افغانستان در مبارزه با تروریسم را حیاتی توصیف کرد و گفت: امام خمینی(ره) وحدت را یکی از عامل های اساسی معرفی پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرده اند.

 

وی از اجماع منطقه ای در مبارزه با تروریسم به عنوان گام سوم یاد کرد و گفت: همه برای مقابله با تروریسم همفکر شوند و برای حل مشکلات اقتصادی که دشمنان به عنوان ضعف به آن نگاه میکنند، اقدام شود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>