• تاریخ انشار: ۴ دلو ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5856
  • 1,282 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ترور در اسلام جایی ندارد و مطلقا حرام است

سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان می گوید که ترور در اسلام جایی ندارد و  در دین مبین مقدس اسلام مطلقا حرام است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، آقای حسینی مزاری در مراسم محکومیت رویداد تروریستی چهارشنبه شب هفته گذشته بالای کارمندان تلویزیون طلوع در کابل، گفت: عملیات انتحاری […]

سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان می گوید که ترور در اسلام جایی ندارد و  در دین مبین مقدس اسلام مطلقا حرام است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، آقای حسینی مزاری در مراسم محکومیت رویداد تروریستی چهارشنبه شب هفته گذشته بالای کارمندان تلویزیون طلوع در کابل، گفت: عملیات انتحاری از سوی گروه تروریستی علیه مردم مظلوم و بی دفاع کشور و به ویژه حمله تروریستی اخیر علیه فعالان رسانه ای را به شدت محکوم می کنیم.

 

مراسم با شکوهی در پیوند به محکومیت حملات انتحاری و تروریستی، امروز یکشنبه (۴ دلو) ازسوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی “تبیان” با حضور صدهاتن از علما، اساتید دانشگاه، دانشجویان، مسئولین رسانه ها، مردم و خبرنگاران اعم از زنان و مردان، در مقر این نهاد در کابل برگزار شد.

 

در این مراسم، سخنرانان در رابطه با حملات اخیر تروریستی در کشور به خصوص درباره حمله انتحاری چهارشنبه شب بالای کارمندان تلویزیون “طلوع” که در آن هفت تن از کارمندان این تلویزیون خصوصی کشته و بیست تن دیگر زخمی شدند، صحبت همه جانبه کردند.

 

حسینی مزاری، رئیس خبرگزاری صدای افغان “آوا” در بخشی از صحبت هایش با اشاره به انجام حملات انتحاری که از سوی تروریستان به هدف کشتار غیرنظامیان و افراد ملکی و بی گناه افغانستان صورت می گیرد، گفت: چنین حملاتی در هیچ دین و مذهبی جایز نیست و دشمنان اسلام با سوژه قرار دادن این عمل به دنبال بدنامی اسلام هستند.

 

آقای مزاری افزود که ترور از نظر لغوی به معنی ” ترس، وحشت و دهشت” است و از نظر اصطلاح سیاسی “کشتن و از بین بردن مخالف با انگیزه سیاسی” است، در سال های اخیر بحث ترور از سوی دشمنان به اسلام نسبت داده می شود و دشمنان می خواهند که با این واژه چهره اسلام را خدشه دار نمایند در حالی که دین مقدس اسلام مخالف ترور و کشتار است.

 

حسینی مزاری در ادامه خاطرنشان کرد که موضوع ترور پس از یازده سپتامبر”۲۰۰۱” در جهان اوج گرفت و به دنبال آن بحث القاعده و طالبان در کشورها بلند شد.

 

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تاکید کرد که عملیات های انتحاری علیه مردم بیگناه کاملا مردود و مطلقا حرام است، وی با شاره به آنهاییکه از نام دین اسلام سوء استفاده می کنند و اقدام به انجام حملات انتحاری می کنند، گفت: “بیایند بگویند که در کجای آیات و روایات به آنان اجازه داده است که در فلان کشور حملات انتحاری را انجام دهید.”

 

حجت الاسلام و المسلمین آقای حسینی مزاری گفت: طالبان در افغانستان شعار شان اعلام جنگ علیه امریکایی ها و خارجی ها در این کشور است، اما آنان با انجام حملات انتحاری افراد بی گناه را می کشند.

 

وی تاکید کرد که حملات انتحاری و تروریستی روز چهارشنبه هفته گذشته بالای کارمندان تلویزیون طلوع به نام ابتذال رسانه ای صورت گرفت اما با این عمل وحشییانه شان مردم بیگناه که امرار معاش برای خانواده شان می کردند، هدف قرار دادند و از این حادثه خیلی متاثرشدم.

 

او گفت: من بارها در کنفرانس ها و نشست ها از ابتذال رسانه ای در کشور یاد کردم و مقاله نوشتم و از برخی برنامه های تلویزیون ها انتقاد کردم و از روند کار آنها هم راضی نیستم، چرا که برنامه های مبتذل سوژه به دست تروریستان می دهد و تروریستان از مردم بیگناه قربانی می گیرند.

 

حسینی مزاری در ادامه تاکید کرد که برخی از برنامه های تلویزیون طلوع واقعا حرفه ای  است و از آن تقدیر می کنیم.

 

این کارشناس مسایل سیاسی و فرهنگی هشدار می دهد که هیچ گروهی نمی تواند علیه رسانه ها ایستادگی کند و از سویی هم نباید دستآورد ۱۴ ساله رسانه ها خدشه دار شود.

 

آقای مزاری در ادامه صحبت هایش با اشاره به مهاجرت های جوانان و شهروندان به کشورهای اروپایی گفت: مردم باید در کنار دولت بمانند و از آن  حمایت کنند، خالی شدن کشور از وجود جوانان به نفع دشمن است، بهتر است مردم به سرنوشت خود بیندیشند و در صحنه باشند و ضمن انتقاد از عملکرد نادرست حکومت در بخش های سیاسی، اقصتادی و … حکومت کنونی را حمایت کنند و خدشه دار شدن این نظام جبران ناپذیر خواهد بود.

 

وی از سران حکومت وحدت ملی افغانستان خواست که در پی عملی شدن شعارهایشان باشند و هر آنچه به مردم وعده داده بودند، آن را عملی کنند.

 

رئیس خبرگزاری آوا در ادامه با اشاره به پروسه صلح با طالبان گفت: طالبان تروریست همواره مردم بیگناه را می کشند، اما حکومت آن را برادر می خواند، دولت افغانستان با قدرت و توانایی که دارد در کنار چند کشور ابرقدرت خارجی علیه یک گروه گمنام حیران مانده است که چی کند، جای تاسف است.

 

آقای مزاری از رئیس جمهور و رئیس اجرایی خواست موضع خود را در قبال سیاست پاکستان واضح و روشن اعلام کنند و دوست و دشمن خود را مشخص نمایند.

 

او خطاب به حکومت گفت، در صورتی که توانایی و قدرت این کار را ندارید سلاح و تجهیزات نظامی دولت را در اختیار مردم قرار دهید تا مردم امنیت خود را بگیرند و از خود دفاع کنند.

 

وی افزود که نظام کنونی با آرای مردم به وجود آمده است و نباید دولت شرایط  امنیتی را بر فضای جامعه حاکم بسازد، زیرا دشمنان از شرایط امنیتی سازی جامعه سوء استفاده خواهند کرد.

 

سید عیسی حسینی مزاری ضمن انتقاد از برخی عملکرهای های نادرست ریاست عمومی امنیت ملی کشور هشدار داد که نواقص خود را برطرف کند و اعتماد مردم و رسانه ها را نسبت به خود جلب نماید.

 

او خطاب به مسئولان امنیت ملی گفت: به جایی اینکه فعالان فرهنگی و افراد دلسوز جامعه را بازداشت کنید، مسیر راه طالبان و تروریستان را در جنوب کشور(سرحد با پاکستان) مسدود کنید که دشمنان در صدد از بین بردن حاکمیت کنونی هستند.

 

او تاکید کرد که با خفه کردن صدای مردم نمی شود کاری انجام داد و نباید دولتمردان به وضعیت کنونی ادامه دهند و شرایط را خفقان و نظامی سازند.

 

آقای مزاری در اخیر یاد آور شد که “حسینی مزاری” رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تنها نیست و صدها حسینی مزاری دیگر درنمایندگی های این نهاد در ۱۷ ولایت کشور فعالیت دارند که خط و مشی را که حسینی مزاری در کشور نهادینه کرده است، تداوم بخشند.