• تاریخ انشار: 10 اکتبر 2018
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22388
  • 687 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ترویج گسترده تفکر وهابیت در بین اطفال،‌ نوجوانان و زنان افغانستان

حجت‌ الاسلام والمسلمین ضیایی مدیریت ارتباطات و بین الملل موسسه دارالاعلام لمدرسه اهل البیت علیهم‌السلام و هیئت همراه با حجت‌ الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و رئیس خبرگزاری صدای افغان (آوا) در دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم دیدار کردند.   به گزارش خبرگزاری صدای […]

حجت‌ الاسلام والمسلمین ضیایی مدیریت ارتباطات و بین الملل موسسه دارالاعلام لمدرسه اهل البیت علیهم‌السلام و هیئت همراه با حجت‌ الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و رئیس خبرگزاری صدای افغان (آوا) در دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم دیدار کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، حجت الاسلام و المسلمین ضیایی ضمن ابراز خرسندی از تدارک این دیدار بیان کرد: مؤسسه دارالإعلام لمدرسه اهل‌البیت ع با حمایت حضرت آیت الله مکارم شیرازی مدظله العالی در سال ۱۳۸۹، با هدف شناخت و نقد تخصصی افکار انحرافی وهابیت و جریان‌های سلفی، به همت و تلاش عدّه‌ای از صاحب‌نظران برجسته و اساتید و محققین، در عرصه آموزش، پژوهش و نشر، فعالیت جدی خود را تحت مدیریت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی مکارم آغاز نموده است.

 

حجت‌الاسلام ضیایی با بیان اینکه موسسه دارالاعلام با رویکردی کاملا تقریبی در حال انجام فعالیت است گفت: این رویکرد باعث شده تا نتیجه‌ی بهتری در نقد تفکر وهابیت و سلفیت حاصل شود.

 

وی نشریه‌های سراج منیر و سلفی پژوهی را از نشریات این موسسه معرفی کرده و ابراز داشت: کتابخانه‌ی عظیم موسسه‌ی دارالاعلام با بیش از ۱۴۰۰۰ جلد کتاب تخصصی در اختیار دانش پژوهان این موسسه‌ قرار دارد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ضیایی در پایان ابراز داشت: موسسه دارالاعلام لمدرسه اهل‌البت ع آمادگی دارد تا در مباحث مورد نیاز پژوهشی و آموزشی با رویکرد نقد وهابیت و سلفی‌پژوهی با مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان همکاری داشته باشد.

 

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری ضمن خوشامدگویی به مدیر ارتباطات و بین‌الملل موسسه دارالاعلام و هیئت همراه بیان کرد: بحث وهابیت در گذشته در افغانستان خیلی مطرح نبوده است اما از چند سال بدین سو ترویج تفکر وهابیت در ولایات مختلف کشور در سه سطح اطفال، نوجوانان و زنان در دستور کار دشمنان قرار گرفته است.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با تاکید بر اهمیت کشور افغانستان و مسائل مربوط به آن تصریح کرد: سالها قبل سازمان های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند به زودی قدرت غرب به شرق منتقل خواهد شد و باید جلوی این انتقال گرفته شود. آنها چاره ی کار را حضور یافتن در جایی دیدند که نسبت به چهار کشور ایران، روسیه،‌ هند و چین اشراف داشته باشند؛ لذا افغانستان را به عنوان بهترین نقطه انتخاب کرده و با بهانه کردن ۱۱ سپتامبر در افغانستان حضور یافتند.

 

حجت‌الاسلام  والسملین حسینی مزاری در پایان این دیدار اعلام داشت: مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان آمادگی دارد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی موسسه‌ تخصصی دارالاعلام در راستای نقد تفکر وهابیت و سلفی گری در افغانستان همکاری داشته باشد.