• تاریخ انشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: مهاجرین
  • کد خبر: 25644
  • 835 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تشتت و پراکندگی نخبگان مهاجر از آسیب‌های جدی حوزه‌ی مهاجرین است/ اداره اتباع قم، بازوی اجراییِ پیشنهادات سازنده خواهد بود

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ سیدمصطفی احمدی مسئول دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم،‌ ضمن قدردانی از خدمات چند ساله‌ی آقای رمضان‌پناهی مدیر کل سابق اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم، برای آقای عباس شیرمحمدی مدیر کل جدید، در مسئولیت‌ پیش روی‌ ایشان آرزوی موفقیت نمود.   مسئول دفتر مرکز تبیان […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ سیدمصطفی احمدی مسئول دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم،‌ ضمن قدردانی از خدمات چند ساله‌ی آقای رمضان‌پناهی مدیر کل سابق اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم، برای آقای عباس شیرمحمدی مدیر کل جدید، در مسئولیت‌ پیش روی‌ ایشان آرزوی موفقیت نمود.

 

مسئول دفتر مرکز تبیان در قم، ضمن ابراز خوشنودی از مسئولیت جدید آقای شیرمحمدی، اظهار امیدواری کرد تا اداره اتباع استان قم و دفتر مرکز تبیان بتوانند دوشادوش یکدیگر در راستای خدمت‌رسانی به مهاجرین افغانستانی مقیم قم فعالیت‌های مناسبی را روی دست بگیرند.

 

آقای احمدی با اشاره به معاونت‌ها و بخش‌های مختلف فعال در دفتر تبیان قم، بیان کرد: مرکز تبیان در قم در بخش‌های مختلف از جمله بخش علما، دانشجویان، کسبه و بازاریان و همچنین برگزاری نشست‌های علمی‌پژوهشی و فرهنگی‌اجتماعی در راستای آگاهی‌دهی به جامعه مهاجرین به صورت هفته‌وار در حال فعالیت مستمر می‌باشد.

 

nf00185433-1

 

وی همچنین تاکید کرد: مرکز تبیان در شهر مقدس قم با تمام توان در راستای رفع مشکلات مختلف مهاجرین افغانستانی و ارتقای سطح فرهنگی‌،‌ اجتماعی و اقتصادی آنان، به همکاری خود با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم ادامه خواهد داد.

 

آقای احمدی در پایان، از آقای شیرمحمدی دعوت نمود تا از دفتر مرکز تبیان در شهر قم بازدید به عمل آورد.

 

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن سجادی جانباز راه ولایت نیز با یادآوری تلاش‌های گسترده‌ی آقای رمضان‌پناهی مدیر کل سابق، برای آقای شیرمحمدی آرزوی موفقیت نموده و اظهار امیدواری کرد تا مدیر کل جدید امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم بتواند در مسئولیت جدید خود مصدر خیر و برکت برای مهاجرین افغانستانی این استان باشد.

 

حجت‌الاسلام سجادی، در ادامه با اشاره به حمله تلخ ۷ جدی ۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در کابل، بیان داشت: مرکز فعالیت‌های فرهنگی‌اجتماعی تبیان در کوران حوادث چندسال اخیر افغانستان، بسیار قدرتمند در عرصه‌ی اجتماع فعالیت داشت و تاوان تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خود را نیز با اهدای ۵۲ شهید و بیش از ۹۰ زخمی در حادثه‌ی ۷ جدی ۹۶ پس داد.

 

nf00185433-2

 

در ادامه،‌ آقای عباس شیرمحمدی مدیر کل جدید امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم، ضمن خوشامدگویی به مسئول دفتر مرکز تبیان در شهر قم، اظهار امیدواری نمود تا شاهد روزی باشد که افغانستان به آرامش رسیده و همه‌ی اتباع آن به حقوق خود برسند و مشکلات این کشور حل و فصل شود.

 

آقای شیرمحمدی، ضمن اشاره به حادثه‌ی ۷ جدی ۹۶، بیان داشت: بنده، مرکز شهیدپرور تبیان را خانه‌ی خود می‌دانم و جانبازی حجت‌الاسلام سجادی را نیز به فال نیک گرفته و مطمئنم که ایشان زنده ماندند تا مصدر خیر و خدمت به دین و جامعه‌‌ی افغانستان باشند.

 

مدیر کل جدید امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم در ادامه‌ی سخنان خود، از همه‌ی مراکز دینی، فرهنگی و اجتماعی مهاجرین در این استان دعوت به عمل آورد تا هر یک به اندازه‌ی توان خود در صحنه‌ی حل مشکلات مهاجرین و ارائه‌‌ی پیشنهادات و راهکارها سهم بگیرند. وی اطمینان داد که اداره‌ی امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم نیز به عنوان یک بازوی اجرایی قوی در صحنه‌ی فعالیت حاضر خواهد بود.

 

آقای شیرمحمدی با بیان اینکه شاکله‌ی نگاه وی مباحث فرهنگی و آموزشی می‌باشد، گفت: قوه‌ی قهریه اگر می‌توانست اثر بگذارد تابحال اثر گذاشته بود. باید اعتراف کرد که در زمینه‌ی مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز، هم اداره‌ی اتباع و هم نخبگان مهاجر افغانستانی کوتاهی‌هایی داشته‌اند اما باید تلاش شود تا خیلی دیر نشده با همکاری متقابل، به حل و فصل مشکلات و معضلات موجود میان جامعه‌ی مهاجر استان پرداخت.

 

وی اظهار داشت: وجوه تشابه دو ملت افغانستان و ایران زیاد هستند ولی آنچه که خیلی ملموس‌تر بوده این است که انقلاب اسلامی هر زمان احساس کرده نیاز به کمک دارد مهاجرین افغانستانی پای کار آمده‌اند و به انقلاب کمک رسانده‌اند. ما مسئولین ایرانی نباید فداکاری‌های مهاجرین را فراموش کنیم.

 

nf00185433-3

 

 

مدیر کل جدید اداره اتباع و مهاجرین خارجی استان قم، تشتت و پراکندگی میان جامعه‌ی مهاجر را از آسیب‌های مهم و جدی برشمرد و افزود: اختلاف سلیقه خوب است ولی نباید باعث نفی و طرد دیگران شود. مهم این است که کار انجام شود،‌ باید اختلاف سلیقه را حفظ کرد ولی تلاش کرد که منجر به حذف دیگران نشود. وی مرکز تبیان را یکی از مراکزی عنوان کرد که روش و نگاهی مثبت و ایجابی نسبت به جریان‌های دیگر دارد.

 

آقای شیرمحمدی در پایان، با اشاره به فعالیت‌های آقای رمضان‌پناهی مدیر کل سابق اداره اتباع قم، بیان داشت: ایشان در دوران مسئولیت‌شان در این اداره همواره منشاء خیر بوده و انصافا کار کرد‌ه‌اند. امیدواریم که آقای رمضان‌پناهی بعد از بازنشستگی نیز به مجموعه اداره اتباع کمک فکری و اجرایی داشته باشند.

 

شایان ذکر است که آقای عباس شیرمحمدی در تاریخ (۲۱ثور ۹۸) توسط آقای سرمست استاندار قم، به عنوان مدیر کل جدید امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم معرفی شد و به سمت سابق خود بازگشت.