• تاریخ انشار: 27 نوامبر 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1531
  • 1,438 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تشخیص مسلمان لسانی و عملی یکی از پیام های عاشورا

به گزارش خبرگزاری آوا، مراسم فاتحه خوانی مرحوم حجت السلام والمسلمین سید عبدالحمید واحدی؛ یکتن از اعضای دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، با حضور علما، روحانیون و سایر اقشار مردم در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل برگزار شد. حجت السلام و المسلین یار محمد رحمتی؛ رییس دفتر […]

به گزارش خبرگزاری آوا، مراسم فاتحه خوانی مرحوم حجت السلام والمسلمین سید عبدالحمید واحدی؛ یکتن از اعضای دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، با حضور علما، روحانیون و سایر اقشار مردم در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل برگزار شد.

حجت السلام و المسلین یار محمد رحمتی؛ رییس دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل که در این مراسم صحبت می کرد، ضمن عرض تسلیت، درگذشت حجت الاسلام و المسلمین واحدی را ضایعه اسفبار عنوان کرد و گفت: اگر واحدی امروز در بین ما نیست یاد و نام او و اخلاق حسنه وی همواره در خاطره ها زنده خواهد بود.

 

رحمتی در ادامه سخنان خود به یکی از پیام های عاشورا نیز اشاره کرد و گفت: یکی از پیام های مهم انقلاب امام حسین (ع) تشخیص مسلمانان لسانی از عملی است.

به گفته او اگر به تاریخ زندگی پربار پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و ائمه معصومین(ع) به دقت نگاه شود، دیده می شود که انسان های مسلمان نما همواره منافع شخصی را بر منافع عمومی و دنیا را بر دین ترجیح داده اند و به حیات اسلام ضربه های جبران ناپذیری وارد کرده اند.

 

به گفته رحمتی خداوند در قرآن کریم نیز انسان ها را به سه دسته مختلف تقسیم کرده، دسته اول مومنون که آنان ایمان به غیب دارند و نماز را برپا میدارند و آنچه را خداوند روزی شان کرده است در راه خدا انفاق می کنند.

وی با بیان اینکه دسته دوم کافران هستند گفت: خداوند در باره دسته دوم می گوید که برای آنان دین تبلیغ شود یا نشود چه انذار شوند یا نشوند، آنان قابل هدایت نیستند.

 

رحمتی باعنوان نمودن اینکه دسته سوم منافقین هستند گفت که در قرآن کریم ۱۳ آیه پشت سرهم در اوصاف آنان ذکر شده و خطرناک ترین دسته و گروه نیز همین دسته است.

وی افزود که در طول تاریخ اگر ضربه ی متوجه اسلام و قرآن شده از ناحیه گروه سوم است، زیرا اینها کسانی هستند که اگر خطری وجود نداشته باشد و منافع شخصی شان تامین گردد می گویند ما ایمان آورده ایم، اما زمانیکه مورد امتحان الهی قرار گرفتند از دین و ایمان دست بر می دارند.

رحمتی در تکمیل مطلب فوق گفت که انسانهای زمان رسول اکرم (ص) با وجود اینکه هیچ گونه تردیدی در صداقت پیامبر نداشتند، اما زمانیکه آن حضرت دستور جهاد صادر می کرد به بهانه های مختلف از شرکت در جبهه جنگ سر باز می زدند و دلیلش این بود که در جبهه جنگ جانشان در خطر بود.

 

به گفته آقای رحمتی تمامی ائمه معصومین (ع) و به خصوص امام حسین (ع) با این سه دسته از انسان ها رو به رو بودند و رنج های زیادی را از ناحیه این افراد دیده اند.