• تاریخ انشار: 20 می 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 428
  • 1,792 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تشکیل ستاد مردمی بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

گفتنی است که هرسال همزمان با فرا رسیدن 14 جوزا، روزی که امام و مقتدای مسلمین و رهبر آزادگان جهان به سوی خداپرکشید و عروج کرد، در داخل و خارج، مردم افغانستان و مهاجرین افغانی مقیم ایران، ده ها مراسم با حضور هزاران نفر برگزار می کنند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از مشهد مقدس، با برنامه ریزی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهدمقدس، دومین ستاد برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی”ره” با حضور بازاریان، کسبه و متنفذین مردمی، در مشهدمقدس برگزارگردید.

در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، حجت الاسلام والمسلمین حسن رضایی، معاون دفتر نمایندگی مرکزتبیان درمشهدمقدس به ضرورت دینی و سیاسی برگزاری این مراسم پرداخته و سپس با نظر اعضای ستاد، آقای حاج مهدی حبیبی به عنوان رئیس و آقایان حاج امیری و حسین محمدی به عنوان معاونین ستاد تعیین گردیدند.

قبل ازین نیز، اولین ستاد با حضور بیش از 30 تن از علمای عضو مرکزتبیان تشکیل شد. در این ستاد، حجج اسلام والمسلمین اکبر اخلاقی به عنوان رئیس و سیدمحمدتقی حسینی به عنوان معاون ستاد تعیین گردیدند. هر دو ستاد در یک راستا اما با وظایف متعدد، تحت مدیریت دفتر نمایندگی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهدمقدس، جهت هر چه بهتر برگزار شدن مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی”ره” فعالیت خواهندکرد. به گفته حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین واعظی، مسؤل بخش فرهنگی دفتر نمایندگی مرکزتبیان در مشهدمقدس، با تمهیداتی که اندیشیده شده است، قراراست امسال به صورت کاملا متفاوت از هرسال مراسم با حضور هزاران نفر از مهاجرین در مشهدمقدس، برگزارشود.

گفتنی است که هرسال همزمان با فرا رسیدن 14 جوزا، روزی که امام و مقتدای مسلمین و رهبر آزادگان جهان به سوی خداپرکشید و عروج کرد، در داخل و خارج، مردم افغانستان و مهاجرین افغانی مقیم ایران، ده ها مراسم با حضور هزاران نفر برگزار می کنند.

به ویژه مهاجرین افغانی مقیم ایران، معتقد اند که تجلیل از شخصیت امام خمینی”ره”، اگرچه ارج گزاری به شخصیت امام خمینی”ره” و دیدگاه های انقلابی ایشان نسبت به مردم افغانستان و مهاجرین مقیم ایران و زحماتی که ایشان برای جهان اسلام و افغانستان متقبل گردیدند، می باشد، اما در حقیقت نوعی تجدید عهد مهاجرین با آرمان های اسلامی و انقلابی حضرت امام خمینی”ره” و تمدید بیعت با خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای دام ظله می باشد.

این مراسم قراراست عصر روز 14 جوزا در یکی از مساجد بزرگ شهر برگزار شود و سخنرانان برجسته افغانستان پیرامون شخصیت حضرت امام خمینی”ره” و آرمان ها و دیدگاه های اسلامی و انقلابی ایشان و دست آورد های مبارزات آن عروج کرده و پیامدهای مثبت انقلاب اسلامی در منطقه و جهان سخن خواهند گفت.

 

ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی