• تاریخ انشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 23075
  • 557 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تفکر فمینیسمی در جامعه اسلامی قابل تطبیق نیست / مشکلات غرب از نداشتن الگو های و طریق زندگی است

اسلام تمام حقوق انسانی را به زنان داده است، ولی بعضی مسلمانان با تقلید کورکورانه از تفکر فمینیسمی(حقوق مساوی زن و مرد) حمایت می کند، تفکری که در غرب توفان بزرگی بر پا نمود، جامعه را به تباهی کشاند، خانواده ها را از پاشید و غرب امروز در تلاش تطبیق کردن این تفکر در جامعه […]

اسلام تمام حقوق انسانی را به زنان داده است، ولی بعضی مسلمانان با تقلید کورکورانه از تفکر فمینیسمی(حقوق مساوی زن و مرد) حمایت می کند، تفکری که در غرب توفان بزرگی بر پا نمود، جامعه را به تباهی کشاند، خانواده ها را از پاشید و غرب امروز در تلاش تطبیق کردن این تفکر در جامعه اسلامی است، در حالی که این تفکر در جامعه اسلامی قابل تطبیق نیست.

گفتمان دانشجویی از سوی خبرگزاری صدای افغان(آوا)، تحت عنوان” سبک زندگی زینبی” با حضور کارشناسان، دانشجویان وطلاب حوزات علمیه امروز (جمعه۲۸ جدی) در مزارشریف برگزار شد.
به گزارش آوا، کارشناسان این گفتمان هریک خانم زهرا احمدی؛ آگاه مسائل دینی، حکیمه احمدی؛ مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، و حجت الاسلام سجاد عباسی؛ آگاه مسائل دینی در بلخ بودند، که روی سرفصل های “تفکر فمینیسمی و تفکر زینبی، حجاب زینبی و جایگاه حضرت زینب” سلام الله علیها” در اسلام” صحبت نمودند.
در نخست خانم زهرا احمدی؛ استاد حوزه علمیه به سرفصل اول گفتمان؛” تفکر زینبی و تفکر فمینیسمی” اشاره نمود و گفت: جریان فکری فمینیسمی در سال ۱۹۶۰ میلادی توسط زنان در امریکا به وجود آمد و هدف از ایجاد آن حق رای دادن زنان در جامعه بود.
وی در ادامه گفت: بعد از اینکه زنان حق رای دادن پیدا کردند، خواهان حق تحصیل، و حق کار کردن در بیرون از خانه شدند، و بالاخره این قانون، جامعه غرب را به منجلاب عمیق فروبرد و نتایج و پیامدهای خطرناک به همراه داشت.
خانم احمدی افزود که غربی ها خود متوجه اضرار تفکر فمینیسمی شدند و خودشان نیز آنرا نقد کردند.
این آگاه مسائل دینی، ترویج همجنسگرایی، بالا رفتن آمار طلاق و پایین آمدن سطح ازدواج و افزایش فرزندان بدون پدر و مادر، پدران و مادران مجرد را ازمشکلات تفکر فمینیسمی در جامعه غرب عنوان نمود.
وی تاکید نمود که تفکر غرب برای جامعه اسلامی قابل تطبیق نیست، چون اسلام تمام حقوق را برای زنان داده و اسلام زن را موجود محترم در جامعه می داند.
خانم احمدی خاطرنشان ساخت: در جامعه اسلامی زنان حق تحصیل و تعلیم دارند و پیامبر اکرم(ص) فرموده اند: آموختن علم بر مرد و زن مسلمان فرض است.
این استاد حوزه علمیه به حق کار کردن زن اشاره نمود و گفت: اسلام به زنان اجازه داده تا با حفظ شرایط آن، در بیرون از خانه کار نمایند.
خانم احمدی با اشاره به آزادی های که غرب برای زنان روی زبان دارد، گفت: غرب و تفکر فمینیسمی می گوید که زن حق دارد ازدواج نکند و می تواند هر تصمیمی بگیرد و هر نوع آزادی داشته باشد، در حالی که این تفکر در غرب سبب شد که زنان جنین های شان را سقط کنند تا نسل های شان منقرض گردد.
وی در ادامه گفت که غرب وقتی با این مشکلات مواجه شده، علت آن نداشتن الگو و نمونه های انسان ساز بوده در حالی که اسلام از همان ابتدا تمام قوانین را برای بشریت گذاشت و تمام راه ها را نشان داد.
خانم احمدی با اشاره به حق رای زنان درتعیین سرنوشت جامعه گفت که پیامبر اسلام از ابتدأ با زنان بیعت کرد و به آنان نیز نقش انتخاب در جامعه داد.
وی خطاب به دانشجویان گفت که باید به اصالت خود رو بیاوریم، و هر آنچه از غرب می آید را کورکورانه تقلید ننماییم، تا یک زندگی خوب و اسلامی داشته باشیم.
حکیمه احمدی ؛ مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ؛ با اشاره به سرفصل” حجاب زینبی” گفت که حجاب در قرآن ۸ بار ذکر شده است و هدف از آن حفظ بدن زنان عنوان کرد.
خانم احمدی، حجاب زینبی را همان عملی کردن دستورات قرآن عنوان کرد و افزود که حضرت زینب”سلام الله علیها” دختر امیرالمومین تمام دستورات قرآن را عملی کرد، و نمونه حجاب در جامعه اسلامی می باشد.
وی گفت: حجاب زنان نوعی تکامل در جامعه اسلامی است و اینکه غرب بد حجاب هستند، علت آن این است که آنان سیزده قرن از اسلام عقب مانده هستند و بعد از سیزده قرن به حقوق زنان متوجه شدند.
مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، حفظ حجاب را راه پیشرفت برای زنان عنوان کرد و مقام حضرت زینب را ازحفظ حجاب یاد نمود.
حجت الاسلام سجاد عباسی؛ آگاه مسائل دینی در بلخ روی سرفصل “جایگاه حضرت زینب در اسلام” صحبت نموده، افزود که زنان در اسلام جایگاه خاص دارند، و تمام حقوق یک انسان را اسلام به زنان قایل گردیده است.
آقای عباسی تصریح نمود: خداوند در قرآن در سوره انبیاء، اسم ۱۶ پیامبر را ذکر می کند و در اخیر اسم مریم را یاد می نماید که این نشان دهنده جایگاه زنان در قرآن است.
وی افزود که خداوند در قرآن به زنان خوب مانند مریم و آسیه و زنان بد مانند همسر نوح اشاره نموده است که این خود مقام زنان را دراسلام نشان می دهد.
این آگاه مسائل دینی، اهداف تمام انبیا و اولیا الله را تغییر دادن وضعیت موجود به وضعیت مطلوب عنوان نمود و افزود که تمام پیامبران برنامه و اهداف داشتند و حضرت زینب نیز از اولیای خدا است که در تغییر جامعه آن وقتش نقش بسزا داشته و اسلام را جاودانی ساخت و پیام کربلا را به جهانیان رساند.
گفتنی است که ارائه نظریات دانشجویان پشت تربیون و سوالات شان پیرامون موضوع از کارشناس از برنامه های دیگر گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در مزارشریف بود.