• تاریخ انشار: 14 ژانویه 2020
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28857
  • 486 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تفکر مقاومت به مسلمانان اختصاص ندارد/ سازماندهی تمام تحولات این جهان در راستای تثبیت خط ولایت و اتصال به ظهور امام مهدی (عج) است

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و یکی از سخنرانان این مراسم، در ابتدای سخنان خود، با بیان اینکه مراسم فوق از قبل برای تجلیل از شهدای حادثه تروریستی هفتم جدی در نظر گرفته شده بود، گفت: اما متاسفانه در این میان مواجه […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و یکی از سخنرانان این مراسم، در ابتدای سخنان خود، با بیان اینکه مراسم فوق از قبل برای تجلیل از شهدای حادثه تروریستی هفتم جدی در نظر گرفته شده بود، گفت: اما متاسفانه در این میان مواجه شدیم با یک حادثۀ بسیار سنگین و غیرمنتظره و غیر قابل باور و آن عبارت بود از حادثۀ تروریستی میدان هوایی بغداد، که در آن، بهترین و نمونه‌ترین شخصیتِ مبارزِ دنیای اسلام، شهید مظلوم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یار دیرینه‌اش ابومهدی المهندس و سایر یاران‌شان به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: به هرحال این جلسه برای تجلیل از مقام شهید و گرامی‌داشت از قطرات خون شهید است. این شهید چه در مدینه باشد همانند حضرت فاطمه زهرا (س) و ادامۀ شهادت‌ها از زمان شهادت ایشان تا کربلا و از کربلا نیز تا شرایط موجود و چه در افغانستان باشد همچون شهدای متعددی که ما در طول ۱۴ سال جهاد دادیم و شهدایی که در ۱۹ سال اخیر در حملات انتحاری مختلف بخصوص حمله انتحاری ۷ جدی تقدیم کردیم و چه شهدایی باشند که در طول سال‌های مقاومت در عراق و سوریه و لبنان و یمن دادیم و چه اصولا شهدای خودِ جمهوری اسلامی ایران که در راه مقاومت علیه استکبار تقدیم کرده است؛ این مجلس تقدیر از همۀ این شهدا و بخصوص تجلیل از مقام بسیار بسیار بالای سردار عزیز سلیمانی و همسنگر و یار دیرینه‌اش ابوالمهدی المهندس و سایر همرزمانشان می‌باشد. بنابراین جلسه، جلسه‌ای مهم و پرفیض و پربرکت است.

 

حسینی مزاری با بیان اینکه آنچه که مهم به نظر می‌رسد، این مسئله است که ببینیم این شهدا چگونه به این مقام می‌رسند و اصولا مقام شهادت نصیبِ چه عناصر و چه شخصیت‌هایی می‌شود،‌ گفت: مسلما آن چه را که می‌توان به عنوان یک ویژگی برجسته محسوب نمود که اگر در وجود انسانها موجود باشد، قطعا شهادت نصیب چنین اشخاصی خواهد شد، ویژگیِ بصیرت است. ما اگر در زندگی بصیرت داشته باشیم، در نهایت یا شهید خواهیم شد و یا مقام شهید را بدست خواهیم آورد.

 

وی تصریح کرد: کسانی که گاهی دست‌ شان در جیب حق باشد و گاهی در جیب باطل؛ گاهی نیم‌ نگاهی به جبهۀ حق داشته باشند و گاهی هم نگاهی به سمت جبهۀ باطل، چنین اشخاصی قطعا و قطعا در زمرۀ‌ شهدا قرار نخواهند گرفت و اصولا توفیق پیدا نمی‌کنند که در مسیر حقیقت گام نهاده و در جبهۀ‌ حق مبارزه کنند و جان خودشان را فدا نمایند. فدا کردنِ جان و حضور در جبهۀ حق و مبارزه علیه باطل توفیق الهی می‌خواهد که آن عبارت است از ویژگی بصیرت در وجود شخص.

 

رئیس مرکز تبیان با طرح این سوال که بصیرت چگونه در وجود انسان‌ ها نهادینه می‌شود،‌ اظهار کرد: بصیرت زمانی در وجود ما انسان‌ها نهادینه می‌شود که تقوا داشته باشیم. خداوند منان در قرآن کریم می‌فرماید “یا ایها الذین آمنوا ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا”، ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اگر تقوا پیشه کنید، ما به شما قدرت تشخیص عنایت می‌کنیم. خب حالا تقوا چگونه به وجود می‌آید؟ تقوا از اینجا ناشی می‌شود که ما متعبّد باشیم و تحت دستور ولی خود عمل کنیم. ولیِ اصلی ما خداوند متعال است؛ “أَطِیعُوا اللهَ وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الأَمْرِ مِنْکمْ” خدای متعال ولیِ اصلی ماست و باید در همۀ امور مطابق با احکام و دستورات او عمل کنیم. قطعا در ادامۀ این ولایت، ولایتِ رسول خدا صل‌ الله علیه و آله و سلم، ولایت ائمۀ معصومین علیهم‌السلام و ولایت فقیه است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی، ابراز داشت: شهید سردار سلیمانی در طول زندگی‌اش خدمات بسیار بسیار شایانی انجام داد. از سال ۷۶ که ایشان فرمانده سپاه قدس تعیین می‌شود تا لحظۀ شهادت لختی آرام نمی‌گیرد و تمام وجودش ذوب در هدف و ذوب در خدا و ذوب در ائمه معصومین علیهم‌السلام و ذوب در نظام جمهوری اسلامی است. نظامی که عصاره و خلاصۀ عرق ریزی‌ها و خون دادن‌های تمام پیامبران الهی و ائمه معصومین و تمام شهدای قبل از این نظام است. به همین خاطر ما امروز این نظام را نظام مهمی می‌دانیم و این مطلب را نه تنها در اینجا که در همه عرصه‌هایی که حضور داشتیم و صحبت کردیم و سخن گفتیم عنوان کردیم که حفاظت از این نظام همانطور که امام خمینی ره می‌فرمود از اوجب واجبات است.

 

حسینی مزاری در توضیح عبارت اوجب واجبات اظهار داشت: اوجب واجبات یعنی واجب‌تر از نماز، واجب‌تر از روزه، واجب‌تر از وجوهات و واجب‌تر از هر واجبی که از ناحیۀ خدای متعال دارید. حفاظت از این نظام واجب است. انسان‌های ولایت‌پذیر به این فکر هستند، چون امروز این نظام خلاصه و عصارۀ زحمات امام خمینی ره است. شخصیتی که پیغمبرگونه در عرصه حضور داشت و مبازه می‌کرد، شخصیتی که همه چیز را برای خدا می‌خواست، شخصیتی که همۀ امور را از کانال ائمه معصومین علیهم‌السلام دریافت می‌کرد و برای تحقق آرمان و آرزوهای ائمه معصومین به خصوص حضرت امام زمان (عج) تلاش می‌نمود و در همان راستا عمل و مبارزه می‌کرد. امروز نیز خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای همچنان در این مسیر کار می‌کند و زحمت می‌کشد. آقای سلیمانی این اهمیت را دریافته بود.

 

n00200221-r-b-027

 

مشروح سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در این مراسم به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

وقت کم است و صحبت زیاد و این مراسم نیز از قبل برای تجلیل از شهدای حادثه تروریستی هفتم جدی علیه دفاتر مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در کابل در نظر گرفته شده و آمادگی‌ها هم در این جهت گرفته شده بود، اما متاسفانه در این میان مواجه شدیم با یک حادثۀ بسیار سنگین و غیر منتظره و غیر قابل باور و آن عبارت بود از حادثۀ تروریستی میدان هوایی بغداد، که در آن، بهترین و نمونه‌ترین شخصیتِ مبارزِ دنیای اسلام، شهید مظلوم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یار دیرینه‌اش ابومهدی المهندس و سایر یاران‌شان به شهادت رسیدند.

 

خب؛ وظیفه حکم می‌کرد که ما عنوان جلسه را تغییر بدهیم و مراسم را برای گرامیداشت از این شهید عزیز که برای ما از خودمان و از تمام موجودیت ما و از تمام داشته‌های دنیایی ما عزیزتر بود، برگزار کرده و محفل اختصاصی می‌گرفتیم، اما با توجه به این که مجموعِ نهادها و سازمان‌ها به شمول مرکز تبیان، فردا در حسینیه هراتی‌ها از ساعت ۹ تا ۱۱ مراسم گرفته‌اند؛ لذا اخلاقا لازم ندیدیم اعلام کنیم که این جلسه به مناسبت شهادت شهید سلمیانی است، در عین حال این ایام با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دهه اول فاطمیه نیز همزمان است، لذا مناسب بود که این عناوین همه مدنظر قرار داده می‌شد. به هرحال این جلسه برای تجلیل از مقام شهید و گرامی‌داشت از قطرات خون شهید است.

 

این شهید چه در مدینه باشد همانند حضرت فاطمه زهرا (س) و ادامۀ شهادت‌ها از زمان شهادت ایشان تا کربلا و از کربلا نیز تا شرایط موجود و چه در افغانستان باشد همچون شهدای متعددی که ما در طول ۱۴ سال جهاد دادیم و شهدایی که در ۱۹ سال اخیر در حملات انتحاری مختلف بخصوص حمله انتحاری ۷ جدی تقدیم کردیم و چه شهدایی باشند که در طول سال‌های مقاومت در عراق و سوریه و لبنان و یمن دادیم و چه اصولا شهدای خودِ جمهوری اسلامی ایران که در راه مقاومت علیه استکبار تقدیم کرده است؛ این مجلس تقدیر از همۀ این شهدا و بخصوص تجلیل از مقام بسیار بسیار بالای سردار عزیز سلیمانی و همسنگر و یار دیرینه‌اش ابوالمهدی المهندس و سایر همرزمانشان می‌باشد. بنابراین جلسه، جلسه‌ای مهم و پرفیض و پربرکت است.

 

آنچه که مهم به نظر می‌رسد، این مسئله است که ببینیم این شهدا چگونه به این مقام می‌رسند و اصولا مقام شهادت نصیبِ چه عناصر و چه شخصیت‌هایی می‌شود. مسلما آن چه را که می‌توان به عنوان یک ویژگی برجسته محسوب نمود که اگر در وجود انسانها موجود باشد، قطعا شهادت نصیب چنین اشخاصی خواهد شد، ویژگیِ بصیرت است.

 

ما اگر در زندگی بصیرت داشته باشیم، در نهایت یا شهید خواهیم شد و یا مقام شهید را بدست خواهیم آورد. با مطالعۀ تاریخ اسلام از صدر آن تاکنون و تا شهادت شهدای اخیر ما مثل سردار سلیمانی می‌توان مشاهده کرد که همۀ شهدای راه اسلام این ویژگی را داشتند. قطعا ویژگی بصیرت باعث می‌شود که انسان به مقام قرب الهی برسد. بصیرت یعنی تشخیص حق و باطل و قرار گرفتن در کنار حق. هیچ کسی نمی‌تواند ادعا کند که من راه و مسیر درست را می‌پیمایم، در حالی که از عنصر بصیرت در وی خبری نباشد.

 

کسانی که گاهی دست‌شان در جیب حق باشد و گاهی در جیب باطل؛ گاهی نیم‌ نگاهی به جبهۀ حق داشته باشند و گاهی هم نگاهی به سمت جبهۀ باطل، چنین اشخاصی قطعا و قطعا در زمرۀ‌ شهدا قرار نخواهند گرفت و اصولا توفیق پیدا نمی‌کنند که در مسیر حقیقت گام نهاده و در جبهۀ‌ حق مبارزه کنند و جان خودشان را فدا نمایند. فدا کردنِ جان و حضور در جبهۀ حق و مبارزه علیه باطل توفیق الهی می‌خواهد که آن عبارت است از ویژگی بصیرت در وجود شخص.

 

حالا این سوال پیش می‌آید که بصیرت چگونه در وجود انسان‌ها نهادینه می‌شود؟؛ بصیرت زمانی در وجود ما انسان‌ها نهادینه می‌شود که تقوا داشته باشیم. هر انسانی اگر متقی باشد و تقوا پیشه نماید و به واجبات و مستحبات الهی پرداخته و از منکرات و محرمات چشم بپوشد، خداوند متعال به چنین شخصی قدرتِ بصیرت و تشخیص حق از باطل عنایت خواهد کرد.

 

خداوند منان در قرآن کریم می‌فرماید “یا ایها الذین آمنوا ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا”، ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اگر تقوا پیشه کنید، ما به شما قدرت تشخیص عنایت می‌کنیم. خب حالا تقوا چگونه به وجود می‌آید؟ تقوا از اینجا ناشی می‌شود که ما متعبّد باشیم و تحت دستور ولی خود عمل کنیم. ولیِ اصلی ما خداوند متعال است؛ “أَطِیعُوا اللهَ وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الأَمْرِ مِنْکمْ” خدای متعال ولیِ اصلی ماست و باید در همۀ امور مطابق با احکام و دستورات او عمل کنیم. قطعا در ادامۀ این ولایت، ولایتِ رسول خدا صل‌ الله علیه و آله و سلم، ولایت ائمۀ معصومین علیهم‌السلام و ولایت فقیه است.

 

اگر ما در این عرصه قرار گرفتیم و مطابق با دستورات خدای متعال عمل کردیم، انسان‌های متقی و پرهیزگار می‌شویم، به این خاطر که خداوند متعال گفته است که هر چه رسول اکرم و أُولِی الأَمْرِ می‌گویند بر اساس آن عمل کنید و هر آنچه که شما را از آن نهی می‌کنند انجام ندهید، خب این خودش تقوا است.

 

اگر انسان بتواند در زندگی‌اش این چارچوب و این قید و قیودات را ایجاد نماید متقی می‌شود. انسان متقی هم بصیر می‌شود و وقتی این بصیرت وجود داشت در صحنه‌های عمل قطعا ما مسیری را می‌پیمائیم که خدای متعال خواسته است، بخصوص بحث عمل در مسیر اهداف و خواسته‌های ولایت فقیه که همان ولایت رسول‌الله است و ولایت رسول‌الله هم همان ولایت خدا می‌باشد.

 

اگر ما امروز به شهدای خودمان نظر و نگاهی بیاندازیم می‌بینیم که آنها این خصوصیات را داشتند. شهدایی که در افغانستان در عملیات‌های تروریستی و در مساجد مختلف و در مراکز فرهنگی مختلف بخصوص در مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان به شهادت رسیدند، قطعا انسان‌هایی متقی و بصیر بودند. در رابطه با مرکز تبیان می‌توانم بگویم که اگر اعضای آن این تقوا و بصیرت را نمی‌داشتند، نمی‌توانستند در کنار ما در افغانستان حضور داشته و در عرصه‌هایی گام بگذارند که ما گام گذاشتیم. و اکنون نیز همکاران ما در شرایط موجودِ افغانستان در چارچوب این تشکیلات در ولایات مختلف مبارزه می‌کنند.

 

شما حتما در این شبها و روزها در مورد شخصیت سردار سلیمانی اطلاعات کافی به دست آورده‌اید که ایشان چقدر ولایت‌مدار بود. وی در یکی از صحبت‌های خودش می‌گوید که وقتی من به محضر آقا می‌روم نمی‌توانم با جرأت صحبت نمایم و لکنت زبان دارم. سردار سلیمانی تا این حد مودب و مطیع و متأثر از ولایت بود. خب معلوم است شخصیتی اینچنین ولایت‌پذیر، همواره در عرصه حضور داشته باشد و هم در زندگی‌اش انسانی موثر بوده و هم بعد از شهادت خود موثر باشد.

 

n00200221-r-b-031

 

سردار سلیمانی در طول زندگی‌اش خدمات بسیار بسیار شایانی انجام داد. از سال ۷۶ که ایشان فرمانده سپاه قدس تعیین می‌شود تا لحظه شهادت لختی آرام نمی‌گیرد و تمام وجودش ذوب در هدف و ذوب در خدا و ذوب در ائمه معصومین علیهم‌السلام و ذوب در نظام جمهوری اسلامی است. نظامی که عصاره و خلاصۀ عرق ریزی‌ها و خون دادن‌های تمام پیامبران الهی و ائمه معصومین و تمام شهدای قبل از این نظام است. به همین خاطر ما امروز این نظام را نظام مهمی می‌دانیم و این مطلب را نه تنها در اینجا که در همه عرصه‌ هایی که حضور داشتیم و صحبت کردیم و سخن گفتیم عنوان کردیم که حفاظت از این نظام همانطور که امام خمینی ره می‌گوید از اوجب واجبات است. اوجب واجبات یعنی چه؟ یعنی واجب‌تر از نماز، واجب‌تر از روزه، واجب‌تر از وجوهات و واجب‌تر از هر واجبی که از ناحیۀ خدای متعال دارید. حفاظت از این نظام واجب است. انسان‌های ولایت‌پذیر به این فکر هستند، چون امروز این نظام خلاصه و عصارۀ زحمات امام خمینی ره است. شخصیتی که پیغمبرگونه در عرصه حضور داشت و مبازه می‌کرد، شخصیتی که همه چیز را برای خدا می‌خواست، شخصیتی که همۀ امور را از کانال ائمه معصومین علیهم‌السلام دریافت می‌کرد و برای تحقق آرمان و آرزوهای ائمه معصومین به خصوص حضرت امام زمان (عج) تلاش می‌نمود و در همان راستا عمل و مبارزه می‌کرد. امروز نیز خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای همچنان در این مسیر کار می‌کند و زحمت می‌کشد. آقای سلیمانی این اهمیت را دریافته بود.

 

اگر چه من در گذشته در جلسات و محافل مختلف گفته‌ام که حمایت از این نظام لازم است و ارتباط داشتن با منابع فقهی و فرهنگی و اجتماعیِ نظام برای تمام مبارزان و مجاهدان یک افتخار است، بخصوص برای کسانی که علاقه دارند در عرصه‌های مبارزه موفق شوند؛ اما من چند روز پیش کلیپی از سردار سلیمانی شنیدم و دیدم که ایشان در آن می‌گفت ارتباط داشتن با این نظام معنای عاقبت بخیری دارد. اینکه ما از خدا می‌خواهیم عاقبت ما را ختم به خیر نماید، مصداقِ رسیدن به این خواسته این است که باید برای حفاظت از نظام کار نمائیم، یعنی ما بایستی با این نظام در ارتباط باشیم. هر کسی و هر فردی و هر جریانی در هر جای دنیا اگر از این نظام حمایت نکند و طبق خط و خطوط ولایی آن با محوریت حضرت امام خامنه‌ای فعالیت نکند، شما یقین بدانید که عاقبت بخیر نخواهد شد.

 

چند روز قبل با حضرت آیت‌الله مصباح یزدی دیدار داشتیم. ایشان در آن جلسه در مورد اهمیت ولایت فقیه صحبت خیلی جالبی داشت. عزیزان حتما در جریان هستید که آیت‌الله مصباح فیلسوف بزرگ جهان اسلام و فعلا ایدئولوگ نظام اسلامی است، در گذشته حضرت آیت‌الله مطهری چنین جایگاهی داشتند. اما در شرایط موجود شخصیت در قید حیاتی که در این عرصه فعالیت می‌کنند حضرت آیت‌الله مصباح یزدی هستند که مرجعی مسّلم و شخصیتی بسیار عارف و الهی دارند.

 

به هر حال، مضمون صحبت‌های ایشان طی یک ساعتی که دیدار داشتیم این بود که تمام تحولات و تطوّراتی که از سوی خداوند متعال در این دنیا سازمان‌دهی می‌شود، محصول و ثمره‌اش جا افتادن خط ولایت فقیه در روی زمین است تا این که این خط به ظهور حضرت امام مهدی (عج) متصل شود. هر فرد و هر جریانی که همراه با این خط فکری در عرصه و میدانِ مبارزه حضور داشته باشد، از برجسته‌ترین انسان‌های روی زمین است. این سخن خیلی مهم و اثرگذار است. من لازم می‌دانم تا یک بار دیگر ادای دِین نمایم و از پشت این تریبون بر اساس این وظیفه بزرگ دینی عمل بکنم و از همۀ مردم عزیز خود بخواهم که اگر علاقمند به پیروزی هستید و می‌خواهید در این دنیا محبوب دل‌ها و سلطان قلب‌ها شوید و در آن دنیا هم مورد محبت ائمه معصومین علیهم‌السلام و در کنار آن‌ها محشور شوید، باید در این عرصه حضور داشته باشید. به دنبال مشکلاتِ اندک و ریزی که در مسیر زندگی ما وجود دارد نباشید.

 

عده‌ای از ما در هر محفل و هر جایی مدام نق نزنیم و انتقادگر نباشیم و علیه این نظام حرف نزنیم. اگر ما به دنبال حل مشکلات خود هستیم باید در این عرصه گام بگذاریم و تلاش نمائیم بخصوص در سطح مهاجرین ما. بله مشکلاتی وجود دارد و در راستای حل این مشکلات نیز باید مردانه گام گذاشت و با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران با جدّیت صحبت کرد. اما ما بایستی در عرصۀ فکر و اندیشه و در عرصۀ فعالیت‌های دینی این نظام را داشته باشیم.

 

برادران و خواهران من! جمهوری اسلامی ایران تنها عقبۀ حمایتی جبهه‌های مبارزاتی مستضعفین در کل دنیاست که در برابر استکبار جهانی ایستاده و به حمایت از مستضعفین عالم می‌پردازد.

 

ما باید آثار این حمایت، آثار داشتن این تفکر و این اندیشه را از سردار سلیمانی یاد بگیریم. ببینید که سردار سلیمانی چه داشت که این همه تحول در سطح دنیا ایجاد کرد و این همه جنجال علیه استکبار در سطح جهان به وجود آورد. شاخ استکبار آمریکایی را شکست، هیمنۀ آمریکا را فروریخت. آمریکای امروز دیگر آمریکای هفتۀ قبل نیست. در گذشته کسی جرأت نداشت علیه آمریکا حرف بزند و کاری بکند، اما دیدید که خون این انسان چه تحول عظیمی و چه تاثیرگذاری شگرفی در سطح جبهه‌های نبرد به وجود آورد که باعث سربلندی کل نهضت‌های اسلامی و کل جمعیت‌های مبارز و مجاهد در سطح عالم شد.

 

شهادت سردار سلیمانی باعث ایجاد روحیه در سطح مردم مسلمان شد. همه روحیه گرفتند و زنده شدند. خون جدیدی در رگ‌های حرکت‌های اسلامی در سطح دنیا  تزریق شد. این ناشی از چیست؟ ناشی از آن اخلاص سردار سلیمانی و ولایت‌پذیریِ ایشان است. ناشی از آن تعبدی است که این شهید در چارچوب اندیشۀ ولایت فقیه داشت و بر اساس آن مبارزه می‌کرد.

 

عزیزان من! برادران و خواهرانی که از اهل تشیع و اهل تسنن در این مراسم حضور دارید، توجه داشته باشید که تلاش در این مسیر تنها اختصاص به شیعیان ندارد. امروز برادران اهل سنتِ ما متاثرتر از هر کس دیگری هستند. شما سخنرانی آقای هنیه را در تهران دیدید، وی سه بار گفت که سردار سلیمانی شهید قدس است، شهید قدس است، شهید قدس است. آن طرف هم از ونزوئلا فریاد بر  می‌آید که شهید سلیمانی شهید بولیواری است، در حالی که آنها نه شیعه هستند و نه سنی و هیچ بویی هم از بحث دین و مذهب و مکتب اسلامی نبرده‌اند. تاثیرگذاری شخصیت این انسان در سطح دنیا که دل‌های مسلمان و غیرمسلمان را تسخیر کرد، ناشی از این است که این آدم در مسیر حق و دین و در مسیر تحقق خواسته‌های ولی فقیه خودش حضرت امام خامنه‌ای حرکت کرد.

 

اگر امروز نیز ما در این مسیر صادقانه گام بگذاریم، شما یقین بدانید که توفیقات الهی نصیب ما شده و هم در این دنیا و هم در آخرت سرافراز خواهیم شد. بیش از این صحبت را ادامه نمی‌دهم و امیدوار هستم که همۀ ما و شما دوستان و عزیزان از این مجلس کسب فیض کرده باشیم و ارواح طیبه شهدا از همه ما و شما شاد و خوشنود شده باشند.

 

برای شادی ارواح طیبه ائمه معصومین علیهم‌السلام، شهدا، صلحا و فقها بخصوص حضرت امام خمینی(ره)، تعجیل در ظهور حضرت آقا امام زمان(عج) و سلامتی ایشان و سلامتی نائب بر حق ایشان حضرت امام خامنه‌ای و شادی روح شهید سید علی اکبر مصباح و یارانش و شادی ارواح طیبه شهدای حوادث تروریستی افغانستان، حادثه تروریستی اخیر بخصوص سردار مجاهد سلیمانی عزیز، رحم الله من یقرأ الفاتحه مع الاخلاص و الصلوات.

n00200221-r-b-018