• تاریخ انشار: ۳۱ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 26421
  • 442 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تقدیر از برندگان آزمون کانکور سال ۱۳۹۷- ۱۳۹۸

طی مراسمی از برندگان آزمون کانکور سال  ۱۳۹۸- ۱۳۹۷ در لیسه خصوصی معراج ۳ شهرک رازی ولسوالی کرخ ولایت هرات تقدیر شد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در هرات طی یک سخنرانی گفت: کسانی که قرار است به زودی وارد دانشگاه شوند باید […]

طی مراسمی از برندگان آزمون کانکور سال  ۱۳۹۸- ۱۳۹۷ در لیسه خصوصی معراج ۳ شهرک رازی ولسوالی کرخ ولایت هرات تقدیر شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در هرات طی یک سخنرانی گفت: کسانی که قرار است به زودی وارد دانشگاه شوند باید بدانند که محیط دانشگاه متفاوت‌تر از محیط خانه و مدرسه می‌باشد، جایی که دانشجویان خود باید در صدد کسب دانش برآمده و باید تخصص را با زحمت به دست آورند و در مسیر درست از آن استفاده نمایند.

 

وی افزود: دروس دانشگاه مانند دوران مدرسه محدود به مطالبی نمی‌شود که استاد وظیفه یاد دادن آن را به شاگرد داشته باشد بلکه این دوران، دوران تلاش، پشت کار و تیزهوشی دانشجو است که باید چالاکی به خرج داده و برای فراگیری دانش به کتب مختلف و منابع متفاوت مراجعه نماید.

 

نایاب دانشگاه را به باغستان و دانشجویان را به میوه‌های آن تشبیه  کرد و ادامه داد: برای دور ماندن از آفت باید به این میوه ها توجه شود که برای موفقیت و به دست آودن تخصص تلاش کرده و از آفت‌های دانشگاه خود شان را حفظ نمایند.

 

مسئول دفترنمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی تبیان در هرات اظهار داشت: دانشجو باید همواره وضعیت دانشگاه را درک کرده و با توجه به وضعیت دانشگاه و شرایط تحصیلی موضع بگیرد، حرف بزند و جامعه را مدیریت کند.

 

وی خاطر نشان ساخت: دانشجو مقام عالی وبلندی است که توقع گروه‌های مختلف مرتبط با دانشجو را از وی بالا می‌برد و دانشجویان نیز باید تلاش کنند با به دست آوردن تخصص انتظار خانواده، جامعه و نهادهای تحصیلی را برآورده ساخته و در آینده حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

نایاب در کنار تخصص از تدین و تعهد نیز به عنوان خصوصیات یک دانشجوی خوب یاد کرد که در صورت نبود یکی، دیگری ناقص بوده و دانشجو را در کارش با مشکلات متعددی روبرو می‌سازد.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فرهنگی و اجتماعی تبیان دانشجویان را در قبال خود شان، خانواده و جامعه مسئول خواند و از آنان خواست با درس خواندن خوشحالی را به خانواده هدیه کرده و در قبال آبادی کشور متعهد باشند.

 

وی خطاب به دانشجویان ابراز داشت: شما با تلاش تان و با اثبات لیاقت و توانایی تان در آینده طرح سهمیه بندی و انحصاری شدن دانش را با شکست مواجه خواهید کرد.

 

نایاب در پایان سخنانش از خانواده‌ها به ویژه والدین دانشجویان خواست که برای رشد فرزندان شان مشوق و حامی آنان بوده و آنان را برای رسیدن به اوج ترقی یاری نمایند.