• تاریخ انشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 29810
  • 520 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تقدیر از دست اندکاران گفتمان دانشجویی صدای افغان(آوا) در بلخ

طی سال جاری خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ۴۸ گفتمان دانشجویی در شهر مزارشریف برگزار کرده است که امروز جمعه(۲۳حوت) طی مراسمی از ۴۰ تن کارشناس، و دهها تن از مجریان، نیروهای امنیتی، قاریان و اعضای فعال آن تقدیر به عمل آمد. خبرگزاری آوا – مزارشریف: صدای افغان(آوا) از پنج سال بدین سو، گفتمان دانشجویی را هر […]

طی سال جاری خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ۴۸ گفتمان دانشجویی در شهر مزارشریف برگزار کرده است که امروز جمعه(۲۳حوت) طی مراسمی از ۴۰ تن کارشناس، و دهها تن از مجریان، نیروهای امنیتی، قاریان و اعضای فعال آن تقدیر به عمل آمد.

خبرگزاری آوا – مزارشریف: صدای افغان(آوا) از پنج سال بدین سو، گفتمان دانشجویی را هر صبح جمعه با موضوعات مختلف دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در شهر مزارشریف برگزار می کند، که تاکنون صدها جوان نخبه در سطح شهر مزارشریف و ولایات همجوار توسط این گفتمان ها به جامعه تقدیم گردیده است.

امروز نیز بخش دانشجویی صدای افغان(آوا) آخرین گفتمان سال ۱۳۹۸ خورشیدی را با دعوت از کارشناسان سال، مجریان، قاریان و اعضای فعال این بخش مراسم برگزار نمود و از زحمات تک تک اعضای این گفتمان تقدیر به عمل آورد.

در این گفتمان علاوه بر معرفی کارکردهای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در سرتاسر کشور، کارشناسان روی اوضاع جاری کشور های اسلامی و افغانستان نیز صحبت کردند و در اخیر نیز تمام کارشناسان، مجریان، قاریان و اعضای فعال گفتمان دانشجویی با اهدای لوح سپاس، تقدیر گردیدند.

حجت الاسلام سید حامد موسوی؛ مسوول دفتر نمایندگی تبیان در بلخ که در مراسم آخرین گفتمان امسال خبرگزاری صدای افغان(آوا) در بلخ صحبت می کرد، ضمن سپاسگذاری از کارشناسان، مجریان، نیروهای امنیتی حوزه دوم شهر مزارشریف که هر روز جمعه امنیت این گفتمان ها را تامین می کنند، اظهار سپاسگذاری کرد.

موسوی افزود که گفتمان دانشجویی صدای افغان طی پنج سال گذشته در آگاهی دهی جوانان بلخی نقش مهم داشته است و الگوی خوب برای دیگر مراکز دینی فرهنگی بوده است.

به گفته او پس از راه اندازی گفتمان دانشجویی از سوی صدای افغان در بلخ شمار دیگر از مراکز فرهنگی در بلخ و سایر ولایات کشور نیز مانند صدای افغان گفتمان دانشجویی برگزار کردند.

موسوی همچنان با اشاره به فعالیت های مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: مرکز تبیان طی سه دهه اخیر در افغانستان و کشورهای همسایه خدمات شایسته انجام داده است که هزاران تن از جوانان افغانستان چه در داخل و خارج کشور از فرصت های فراهم شده در این مرکز مستفید گردیده است.

مسئول مرکز تبیان در بلخ تاکید کرد: در دهه ۷۰ خورشیدی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به ریاست حجت الاسلام سید علی اکبر مصباح مزاری و حجت الاسلام سید عیسی حسینی مزاری فعالیتش را در افغانستان آغاز کرد که با تسلط گروه طالبان در کشور فعالیت های این مرکز در کشور ایران منتقل گردید و تا قبل از سال ۱۳۸۰ خورشیدی مرکز تبیان در ایران زمینه آموزش بیش از ۵۱ هزار جوان مهاجر کشور را فراهم کرده است.

وی افزود که پس از سقوط رژیم طالبان در افغانستان فعالیت مرکز تبیان در کشور دوباره آغاز گردید و در حال حاضر مرکز تبیان در ۱۲ ولایت افغانستان فعالیت می کند.

به گفته او خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مدرسه امیرالمومنین، لیسه عترت و روزنامه انصاف زیرمجموعه های مرکز تبیان هستند که در کابل و سایر ولایات کشور فعالیت می کنند.