• تاریخ انشار: ۱۴ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 30510
  • 455 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تقدیر از راه یافتگان به تحصیلات عالی در ولسوالی کرخ هرات

  طی محفلی از راه یافتگان شاگردان لیسه معراج۳ در تحصیلات عالی کشور که با حضور علما، بزرگان، اساتید، پدران و مادران، جوانان و نوجوانان در شهرک رازی ولسوالی کرخ هرات برگزار گردیده بود تجلیل و تقدیر به عمل آمد. به گزارش خبرگزاری آوا _هرات، سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی […]

 

طی محفلی از راه یافتگان شاگردان لیسه معراج۳ در تحصیلات عالی کشور که با حضور علما، بزرگان، اساتید، پدران و مادران، جوانان و نوجوانان در شهرک رازی ولسوالی کرخ هرات برگزار گردیده بود تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری آوا _هرات، سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی ضمن عرض تبریک به مناسبت روز معلم بیان داشت: یکی از ویژگی ها و مسئولیت دانشجویان که تازه به محیط اکادمیک مانند دانشگاه وارد می شوند این است که خود شان را با سلاح علم مسلح کنند.

به باور وی، محیط دانشگاه با محیط مکتب تفاوت دارد و فرد زمانیکه وارد نهاد آکادمیک و تحصیلات عالی می شود باید بنیه علمی خویش را تقویت نموده تا یک فرد با سواد فارغ شده و فردا بتواند در جامعه یک تغییری را ایجاد کند.

آقای نایاب خطاب به راه یافتگان تحصیلات عالی گفت: همه رشته ها جایگاه خاص خودش را دارد و همه رشته ها در گرو لیاقت، توانمندی و ظرفیت شما دانشجویان است.

وی تاکید نمود که دانشجوی ارزش گرا و متخصص که متعهد به جامعه و مردمش باشد، اگر روزی با تخصص و دانشش وارد عرصه کار و جامعه علمی شود او نیک اندیش و خیر خواه همه خواهد بود و در راستای التیام درد ها زحمت می کشد.
مسئول مرکز تبیان هرات خاطر نشان ساخت: ارتقای سطح معنوی که پیامد آن معنویت جمعی جامعه است یکی از موارد آن این است که راهیان تحصیلات عالی و دانشجویان باید به این مسئله توجه جدی داشته باشند و در کنار درس و تحصیل به معنویات و ارزش های جامعه خود نیز پابند باشند.

وی خطاب به پدران و مادران گفت: فقر و تنگدستی هرگز نمی تواند مانع تحصیلات فرزندان شما شود، پس کوشش کنید تا در هر شرایطی که قرار دارید حامی و پشتیبان فرزندان تان باشید، زیرا فقط آنها می توانند با دانش و تخصص شان جامعه را به سوی رشد و ترقی سوق دهند.

در همین حال، استاد تابش، مدیر لیسه معراج ۳ در شهرک رازی ولسوالی کرخ گفت: ده سال از تاسیس مکتب معراج۳ در شهرک امام فخر رازی می گذرد و ما همه ساله شاهد دست آورد ها و درخشش قابل ملاحظه شاگردان خویش هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه در اوایل سال با تهدیدات ویروس کرونا مواجه بودیم، باز هم شاگردان مکتب معراج توانستند در امتحان سراسری کانکور نتایج خوبی را بدست بیاورند.

۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۳۰۳ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۳۰۱ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۳۰۰ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۵۹ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۵۷ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۵۶ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۵۴ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۵۳ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۵۱ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۴۸ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۴۹ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۴۶ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۴۵ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۴۳ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۴۲ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۳۳ ۲۰۲۰۱۰۰۵_۱۴۴۲۳۵