• تاریخ انشار: ۱۸ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 14458
  • 674 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تقدیر از نیروهای تامین کننده امنیت محرم، لازم و ضروری است

n00151185-b

دشمن با ریختن پلان های شوم، می خواستند با نا آرام ساختن محرم در تکایا و مساجد، جنگ های فرقه ای را به راه بیندازند اما با بیداری نیروهای امنیتی و همکاری مردم، نتوانستند به مقاصدشان برسند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، حجت الاسلام سید محمد موسوی، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های […]

دشمن با ریختن پلان های شوم، می خواستند با نا آرام ساختن محرم در تکایا و مساجد، جنگ های فرقه ای را به راه بیندازند اما با بیداری نیروهای امنیتی و همکاری مردم، نتوانستند به مقاصدشان برسند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، حجت الاسلام سید محمد موسوی، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در دیدار با محمد افضل حدید؛ رئیس شورای ولایتی ولایت بلخ، گفت: الحمدلله عاشورای سال جاری با تلاش و بیداری نیروهای امنیتی و نیز همکاری مردم بسیار عالی و با شکوه تجلیل گردید.

 

وی با بیان اینکه مهمترین خواست مردم وحدت و امنیت می باشد. در ادامه گفت: دشمن با ریختن پلان های شوم، می خواستند با نا آرام ساختن محرم در تکایا و مساجد، جنگ های فرقه ای را به راه بیندازند اما با بیداری نیروهای امنیتی و همکاری مردم، نتوانستند به مقاصدشان برسند.

 

موسوی در ادامه تصریح نمود: در این محرم نه تنها که وحدت میان مذهب شیعه و سنی از بین نرفت بلکه از گذشته کرده نیز بهتر و پرنگ تر گردید.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در ادامه گفت: ما به عنوان مرکز فرهنگی، وظیفه خود دانستیم تا از برگزار کنندگان این مراسم تقدیری داشته باشیم.

 

در ادامه محمد افضل حدید؛ رئیس شورای ولایتی ولایت بلخ ضمن خوش آمدگویی به آقای موسوی، گفت: تشکر می کنم از این اقدام نیک شما و این یک کار نیک، ستوده و در خور شان کسانی که واقعا زحمت کشیده اند، می باشد.

 

وی در ادامه گفت: برپایی محرم امسال، برنامه ای بود که پیوند ما را با همدیگر عمیق ساخت و نیز برای جهانیان و برای کسانی که کور خوانده بودند و می خواستند با حملات و کار های خود، بین ما تفرقه بیندازند، درس عبرتی بزرگ بود.

 

نامبرده تصریح نمود: پیام وحدت بخش عاشورای سال جاری، موفقیت بزرگ و الگو برای همه بود زیرا به نظر من این مراسم جز در ولایت بلخ در دیگر ولایات افغانستان با این پهنا و وسعت که از تمام مساجد و تکایای این ولایت به یک مرکز تجمع می کنند، گرفته نمی شود.

 

رئیس شورای ولایتی ولایت بلخ هم چنان گفت: تشویق نیروهای امنیتی و سایر کسانی در این راستا زحمت کشیده اند و این برنامه را تنظیم کرده بودند، می تواند برای روشن شدن اهداف شان که می خواهند کدام راه را دنبال نمایند، اقدام نیک و کار پسندیده است.

 

وی در اخیر گفت: من به نمایندگی از مردم خود این اقدام را تایید، استقبال و حمایتش می کنم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>