• تاریخ انشار: ۲۰ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3214
  • 1,143 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تلاش یازده ماه دشمنان در جدایی مردم از اهل بیت و بر باد رفتن این نقشه ها در ماه محرم

n00115248-b

در سالروز شهادت امام جعفر صادق عنوان شد که مخالفین اهل بیت یازده ماه تمام تلاش می کنند تا مردم را از اهل بیت جدا کنند، اما با فرا رسیدن ایام عاشورا می بینید که همه برای این خاندان اشک می ریزند و در نتیجه تمام زحمات آنان نقش بر آب می شود. به گزارش […]

در سالروز شهادت امام جعفر صادق عنوان شد که مخالفین اهل بیت یازده ماه تمام تلاش می کنند تا مردم را از اهل بیت جدا کنند، اما با فرا رسیدن ایام عاشورا می بینید که همه برای این خاندان اشک می ریزند و در نتیجه تمام زحمات آنان نقش بر آب می شود.

به گزارش آوا، به مناسبت شهادت جانکاه ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام جعفر ابن محمد صادق(ع) محفل باشکوهی، امروز سه شنبه از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، با حضور علما، روحانیون، طلاب حوزات علمیه، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در کابل برگزار شد.

حضرت آیت الله سید امین مجاهد استاد حوزه علمیه کابل که در این محفل صحبت می کرد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت ششمین پیشوایی شیعیان جهان، حضرت امام جعفر صادق(ع) با استناد به روایتی از آن امام همام، به درس ها و راهنمای های آن حضرت اشاره کرد.

آقای مجاهد گفت: حضرت امام صادق(ع) به سه چیز اهمیت فراوان داده و آنرا از افضل اعمال دانسته و به پیروانش نیز تاکید کرده که در زندگی خود به آن توجه داشته باشند.

او در توضیح مطلب فوق گفت: اولین عمل با ارزش در زندگی یک مسلمان ادای نماز در وقتش می باشد.

به گفته او، نماز آنقدر اهمیت دارد که خداوند با سوال از بندگانش حقیقت آن را بیان می کند، وقتی که خداوند از موسی کلیم سوال کرد که چه اعمالی را برای من انجام دادی، موسی(ع) گفت نماز خواندم، خطاب از جانب خداوند رسید که ای موسی نماز برای من نیست بلکه دلیلی برای مسلمان بودن و ایمان یک فرد است.

به گفته این عالم دینی، نماز در حقیقت مرز میان کفر و اسلام است، زیرا نمازگزاران در شهر اسلام هستند و بی نمازان خارج از مرز می باشند.

اما به گفته مجاهد، اگر بخواهیم این نماز بهترین اعمال باشد، باید به فرموده امام صادق(ع) در وقتش خوانده شود.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) همواره می گفت که به نماز نگویید وقت کار است، بلکه به کار بگویید وقت نماز است، یعنی نماز را که ستون دین است قربانی کار نکنید بلکه کار را فدای نماز کنید.

به گفته این استاد حوزه علمیه، دومین عمل از بهترین اعمال به گفته امام صادق(ع)، نیکویی به والدین است، یعنی هرچه از خوبیهایی که انسان در توان دارد باید در برابر پدر و مادر انجام دهد.

مجاهد به نکته ادبی در این حدیث شریف اشاره کرد و گفت: در این روایت هم کلمه بر مطلق است و هم والدین که شامل تمام خوبیها و همچنین شامل پدر و مادر نسبی و معنوی می شود.

به گفته او، هرکس به قدر توان خود وظیفه دارد که از خود بهتر به والدینش رسیدگی کند، آب و غذای بهتر به آنان بدهد و اگر امکانات مالی خوبی ندارد، حداقل با صورت بشاش با ایشان برخورد نماید و سخن خوب بگوید.

آیت الله مجاهد تاکید کرد: والدین در این حدیث مطلق است که نه تنها والدین نسبی بلکه پیامبران، ائمه معصومین و همچنین پدران و مادران معنوی مانند معلمین و اساتید را نیز شامل می شود.

او گفت: بهترین پدر مسلمانان پیامبران الهی به خصوص رسول گرامی اسلام(ص) و حضرت علی و فرزندانش می باشد و به همین ترتیب بهترین مادران زوجات پیامبر(ص) و فاطمه زهرا(س) است بنابراین وظیفه هر مسلمان است که باید به این پدران و مادران نیکی و احسان نمایند.

به باور مجاهد شاید حضور گسترده شما در محفل امروزی نوعی از احسان به زهرا و علی باشد که در مصیبت فرزندش شرکت کرده اید.

این عالم دینی تصریح کرد: بگذارید دشمنان هرچه می گویند بگویند، به تجربه ثابت شده است که مخالفین اهلبیت(ع) یازده ماه تمام تلاش میکنند تا مردم را از اهلبیت جدا کنند، اما با رسیدن ایام عاشورا می بینید که همه برای این خاندان اشک می ریزند و در نتیجه تمام زحمات آنان نقش برآب می شود.

به عقیده مجاهد آنچه مسلم است این است که مخالفین اهلبیت(ع) هرچه با قرآن و احادیث با دید تمسخر آمیز برخورد کردند سود نکردند و آخرش دیدند که هرچه است از قرآن و اهلبیت است، لذا مجبور شدند که در محافل و مجالس خود از نام اهل بیت(ع) به بهانه های مختلف مانند عاشورا، نیمه شعبان و سیزدهم رجب استفاده کنند و حرف دل خود را گفته و با استفراغ شده غربیها محفل و مجلس خود را گرم نگاه کنند.

مجاهد گفت: سومین عمل از بهترین اعمال، از دیدگاه امام صادق(ع) جهاد در راه خدا است.

به باور وی، جهاد در راه خدا هم این نیست که هر کسی به هر مناسبتی در هر جایی کشته شد بگوییم جهاد کرد و شهید شد.

به گفته او، اگر جهاد در راه خدا نبود ارزش ندارد و نه کشته شدن فایده دارد و نه هم جهاد و تلاش، بلکه جای قاتل و مقتول هر دو در آتش خواهد بود.

آیت الله مجاهد گفت: خیلی از کسانی هستند که در جنگها شرکت می کنند اما هدفشان خدا نیست بلکه مادیات و رسیدن به تجملات دنیا است، بنابراین وقتی هدف خدا نباشد این جهاد و کشته شدن ارزش ندارد، جهاد زمانی ارزش دارد که هدف رضایت خداوند باشد.

قابل ذکر است که این محفل، با قرائت آیات چند از کلام الله مجید توسط قاری نورالدین امامی آغاز و با ذکر مصیبت و دعائیه حضرت آیت الله مجاهد پایان یافت.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>